Podpora v nezamestnanosti

magda525
9. júl 2018

Dobrý deň mamičky aj nemamičky, chcela by som sa vás opýtať či mi náhodou neviete poradiť kedy mi príde prvá podpora ak na urade som ako nezamestnaná od 12.06, hneď som šla do soc. poisťovne, rozhodnutie o schválení podpory mi prišlo 19.06. Myslite že už tento mesiac mi príde podpora, alebo až ten další? Ak máte niektorá skúsenosti s týmto, ďakujem za odpovede 🙂

verca888
9. júl 2018

tento mesiac by ti uz mala ked ti ju schvalili minuly 🙂

evittam
9. júl 2018

@magda525 Ak uz mas rozhodnutie o schválení tak tento mesiac, okolo 15.

jaond19
18. mar 2019

Mozem sa pripojit do temy? momentalne som na podpore, no kedze mam dieta akosi nonstop chore, viac doma ako v skolke a teda aj s chorym dietatom sa zucastnujem tych ich prezentacii a pohovorov a mam toho fakt dost ("očr" urad prace nepozna) zvazujem ze pojdem na pnku, myslim tu PN z uradu prace co maju svoje tlacivo (nie zo soc.poistovne), a chcela by som vediet ci ma tato ich PN vplyv na vyplacanie podpory? budu mi ju nejako krátit? viem ze toto by platilo pri PNke zo soc.poistovne, vtedy by pozastavili vyplacanie podpory a vyplacali by nemocensku davku, ale táto z upsvar nema s nemocenskymi davkami nic.... a chodia teda kontroly aj pocas takejto pnky?? lebo potom neviem ako by som zdokladovala kde som bola ked som nebola doma.... pochybujem ze by ich zaujimalo razitko od detskej doktorky....

evittam
18. mar 2019

@jaond19 No neviem kde si o takej PN co opisujes čítala. PN je len jedna a tu vyplaca SP. Pokial si nezamestnana a poberas podporu nemas narok na platenu PN. Jedinou výhodou byt PN pocas evidencie ako nezamestnana je,ze sa nemusis chodit hlasit a teda nosiť potvrdenia,ze si aktivne hľadáš prácu. Len dokladujes,ze si PN.

evittam
18. mar 2019

@zalka
@majusqa77
Tak ženy, uz som teda citala hadam vsetko.😂😂😂😂🤣😉

evittam
18. mar 2019

@jaond19 PN=prace neschopnosť a je platená z nemocenského poistenia, ktore ty ako nezamestnana nemas platene a ani aktivne. Ina PN neexistuje. UPSVaR nic také nevyplaca-nema totiž z coho. Dokonca ani podporu ti nevyplaca.

rora
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
18. mar 2019

@rora ???? Ja som ti niečo písala?! Ci mas dva nicky?!

rora
18. mar 2019

@evittam opravujem info, ja tiez poznam tlacivo z upsvar - Potvrdenie o docasnej prac.neschopnosti fyzickej osoby - "PNka" z upsvar, je to ine ako PNka zamestnanej osoby

rora
18. mar 2019

Taketo cosi davaju na upsvar

evittam
18. mar 2019

@rora Tak to je len potvrdenie pre UPSVaR,ze si PN a nemusíš riesit dokladovania hladania zamestnania-ako som uz uviedla. Dotycna si vsak pravdepodobne mysli,ze bude dostávať aj nejakú PN aj podporu. Co je nemozne. Aj keby mala narok na platenú PN, nakolko PN je prednostna davka.

evittam
18. mar 2019

@rora Ja viem o com pises. Uz som to uviedla.

9lf9
18. mar 2019

@jaond19 dat na pn upsvaru sa mozes platena samozrejme nie je, vplyv na podporu nema...kontroly chodia z upsvar ci dodrzujes liecebny rezim, kedze kvoli tomu nemozes chodit na kontakty a hladat si pracu... Tj. Pn je vypisana na teba od tvojeho lekara.