Podpora z EU a nemocenské dávky na Slovensku.Dá sa to?

Ahojte, poradí mi niekto? Sestra rieši toto: poberá podporu zo Španielska za tri odpracované roky, teraz ide späť na slovensko a má prácu. Lenže zistila, že je tehotná a predpokladá, že pred pôrodom ešte pôjde na PN. Môže poberať aj podporu zo španielska a byť aj na PN?
lienocka235
22. jún 2009
otazka znie skor ci moze poberat podporu a byt zamestnana.. nepoznam ale podmienky naroku podpory v spanielsku to by ste si mali skor zistit... dalsia otazka bude ako sa k tehotenstvu postavi buduci zaemstnavatel na SVK a od toho sa bude vsetko odvijat dalej
junkaautor
22. jún 2009
Lienocka ďakujem za názor 😉
To v španielsku si samozrejme sestra zistí, len ma zaujíma, ako je to tu na SK, či nie je problém s poberaním nemocenského z povinného poistenia, a zároveň poberanie iných dávok.. Čo sa týka budúceho zamestnávateľa, to je v pohode, pracovať bude aj počas MD, tam problém nie je, ide len o tie dávky
lienocka235
22. jún 2009
zmysle § 106 zákona o sociálnom poistení poistenec nemá nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti za dni, počas ktorých má nárok na výplatu nemocenského, ošetrovného, materského alebo sa mu vypláca rodičovský príspevok

Začni písať odpoveď...

Odošli