Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poistenie drobcov

miselka206
3. júl 2012

ahoj dievcata, ake mate skusenosti s poistenim vasich drobcov?

katren
3. júl 2012

@miselka206 ake poistenie?????zivotne, cestovne, zdravotne????

miselka206
autor
3. júl 2012

zivotne by ma zaujimalo, chcela by som poistit drobca, ale neviem ci sa oplati

masinka
3. júl 2012

@miselka206 neviem ako ty, ale ja som na RD a zivi nas momentalne manzel. takze mame poisteneho zivitela rodiny - ak by sa jemu nieco stalo, tak nech neprideme o strechu nad hlavou kym si ja najdem pre deti opatrovanie a pre seba robotu.... ak by sa nieco stalo detom, tak to cisto z financneho hladiska nie je pre rodinu likvidacne (samozrejme su diagnozy kde dieta skonci na rok v nemocnici a matka s nim, ale to je uz o niecom inom a toto ti aj tak asi nikto nepoisti) . takze to co usetris na poisteni pre dieta by som radsej investovala do kvalitnej poistky pre manzela.

miselka206
autor
3. júl 2012

manželovi sme uzavreli dobru poistku, len moj maly je velmi zivy, takze pre istotu by som nieco chcela

bosoriak
3. júl 2012

@miselka206 Setrenie sa momentalne vobec neoplati. Ani cez poistovnu, ani banku. Najlepsie je kupit nehnutelnost.
Urazove poistenie je nieco ine, to sa pri deckach oplati, len si treba poriadne citat poistne podmienky, hlavne cast "Vyluky z poistenia" a podla toho sa rozhodnut.
A samozrejme, male poistne sumy = mala mesacna platba, ale aj nizke poistne plnenie.

trish31
3. júl 2012

@miselka206 pracujem v poistovni a mozem ti povedat,ze zivotne poistenie deti je v podstate hlupost.Mas tam sice poistenie urazu a podobne,ale to,co dostanes,je smiesna suma.Sice na konci platnosti dostanu peniaze,ale to by som radsej zalozila ucet a tam im odkladala peniazky,je to vynosnejsie 😉

Ale ak to chces,tak je jedno,v akej poistovni si to uzatvoris nakolko poistenia tohto druhu su relativne rovnake 🙂

miselka206
autor
3. júl 2012

lenze ucet v banke podlieha inflacii a su tam poplatky, kedze mam vlastný ucet a vidim o kolko prichadzam, kedze je to tak

lenka142
3. júl 2012

@miselka206 My mame maleho poisteneho... ma investicne zivotne poistenie...

miselka206
autor
3. júl 2012

a kde a nepovies mi o tom nieco blizsie??

lucka1987
3. júl 2012

@miselka206 suhlasim s @trish31 .. uz u nas boli dve pani ... sama som pracovala v poistovni . pani z allianzu bola taka neodbitna, ze si aj mm volala osobne, lebo videla, ze on sa skor " zlomi" aj ked som ju par mesiacov odbila aj tak mi zavoalla minuly tyzden... tak som jej narovinu povedala, ze mi pride nechutne zarabat na tom ,ked si dietatko ublizi, alebo ho postihne nedajboh choroba.. pretoze ona nam vykreslovala strasne scenare rakoviny a podobne.. uplne zastrasovanie...
pri mesacnej platbe 20 eur by malo v 25 rokoch AAZZZ 5 tis eur.. nech idu do riti s takym "sporenim" radsej mu budem na terminovany ukladat , pripadne napsorime v komoditach a bude. 😉

lucka1987
3. júl 2012

@miselka206 tak mu zaloz vladnu knizku, deti maju ine podmienky ako dospely.. pripadne na svoj sporiaci ucet mu odkladaj sumu, ktoru by si chcela investovat do poistenia a po tych slavnych 25 rokov urcite dostanes aspon o 40 % viac ako keby si to mala davat do poistky ... poistovne tiez podliehaju inflacii, tak ako kazda financna institucia 😉

trish31
3. júl 2012

@miselka206 lenze si zrataj kolko dostanes z poistky a kolko zo sporenia

miselka206
autor
3. júl 2012

no lenze co ak sa mojmu malemu nedajboze nieco stane??ja životne poistenie mam a preto rozmyslam aj nad poistenim pre neho

zuzikkaa
3. júl 2012

@miselka206 daj si ho pripoistit k svojej poistke ak sa da,,u nas to tak ma manzel 🙂

miselka206
autor
3. júl 2012

lenze ja mu chcem aj nasporit a ked ho pripoistim tak mu nasporim????

locko007
3. júl 2012

@lucka1987 Presne si sa trafila. Toto si myslím aj ja. My sme zriadili pokladničku, tam mu manžel hádže drobáky, keď má narodeniny, meniny alebo keď si vypolieva peniažky, všetko ide do pokladničky. Za necelý rok sme mu nasporili 1040 Eur. A čo ešte do dospelosti. Budeš súrne potrebovať pre malého peniaze o 10 rokov - poisťovňa ti samozrejme nepomôže a keď poistenie zrušíš, tak dostaneš smiešnu odkúpnu hodnotu. Samozrejme poisťovňa nie je banka - s týmto poisťovací agenti veľmi radi argumentujú. A práve pre TOTO sme si syna nedali poistiť.

lucka1987
3. júl 2012

@miselka206 nemiesajme jedlo s pitim 😉 nasporit je jedna vec, a zalozit zivotne poistenie je vec druha.. pokial sporis s tym, ze je aj poisteny, nenasporis az taku sumu, kedze urcita cast " uspor" ti ide na poistenie / poistenie sa plati , aby pokrylo skody na majetku, vyplatilo sa v pripade urazu ci smrti ci inom poistnom plneni napr pri doziti sa urciteho veku / v tomto pripade nedostanes 100 % toho co si vlozila, kedze cast ide na poistny balik / jedniducho dostanes, len cast ktory ide na uspory a malu cast na dozitie sa veku dietata napr 20 rokov . ak ho chces velmi silno poistit, tak urob len jednoduchu lacnu urazovu poistku, no spor zvlast na sporiacom ucte tvojom, alebo manzelovom, pripadne ako som pisala vyssie investujte do komodit.. napr zlato ci striebro.. treba sa na to opytat v banke.. jednoducho namiesto penazi, ktore stale stracaju na hodnote, sa dnes uz investuje do komodit.. zlato hodnotu nestraca. prave naopak.. 😉

vefi89
3. júl 2012

@miselka206 ja som malému uzatvárala pár mesiacov po narodení v Generali, poistenie Slniečko... som s ním spokojná, pretože má to sporiacu časť (myslím na 5.000 alebo 7.000€ nie som si celkom istá) ale má tam úrazové a životné poistenie, k tomu tam mám aj ja úraz. a živ. a manžel má rizikové úraz. a živ. (za zranenie dostane 2x toľko ako by som dostala ja, za smrť detto).. a platím kvartálne niečo málo cez 76€. (inak neviem aká je to poisťovňa pri vyplácaní úrazového a podobne, ešte sme to zatiaľ nepotrebovali)

frick
3. júl 2012

@miselka206 ak môžem tak ti poviem tak: životné poistenie pre dieťa je dosť od veci.Ak dieťa zomrie peniaze ti budú ukradnuté.poisťovať dieťa na život je len čisto biznis zo strany poisťovní.Potom už radšej úrazové zároveň so sporením.Kým je malé sporí sa a neskôr keď je väčšie sa stávajú úrazy zlomené ruky ,nohy ...

zuzana581
3. júl 2012

@miselka206 nie životné (pri smrti sa vypláca suma - to sa deťom prevažne ani nerobí), ale investičné.. Pre deti sa robia investičky aj s urazovkou. Dohaduje sa do určiteho veku dieťaťa, kedy sa mu nasporená časť vyplatí. V prípade smrti je tam tiež nejaká čiastka, ale to je len tak okrajovo..

hiva
3. júl 2012

ak mu chces sporit, to mu radsej rovno zaloz stavebne sporenie a mas tam lepsi urok ako na akejkoklvek vkladnej knizke ci kapitalovom zivotnom poisteni 😉... alebo potom zalozit cisto nejake investicne zivotne poistenie, ale iba cisto na sporenie... krytie rizik u dietata je podla mna nezmysel... radsej tie peniazky dat do jeho sporenia... z nich bude mat vacsi uzitok 😉

kristinenka
4. júl 2012

Ahoj, taktiez pracujem v jednej poistovni a moja mala rada : detske poistenie sa neuzatvara na dobu 60 rokov, ale vacsinou len do 19 alebo ked dieta skonci skolu. Princip je taky, ze ty si zvolis sumu, ktoru by si chcela aby dieta dostalo pri dovrseni toho-ktoreho roka. K tomu- neviem ako ine postovne, ale u nas su s dietatom pripoisteni, podotykam, nie poisteny obaja rodicia. Koli tomu, aby ak sa nahodou jednemu z nich nieco stane, poistka sa prestava platit, ale dieta dostane dohodnutu sumu, ktora je u nas garantovana. Je to vlastne ochrana deti, aby neostali nezabezpecene.....najlepsie je dat ho poistit co najskor, kym je dieta male, cim je starsie, tym je poistka drahsia. Tolko k setreniu. Poistenie : denne odskodne pri akomkolvek uraze, trvale nasledky, hospitalizacia atd....toto ma u nas poistene za 50 centov za mesiac.

molly28
13. júl 2012

@miselka206 poistenie ????určite ano....čim skôr tak tým lepšie...

petersolc
14. aug 2012

ak potrebujete poradit co sa tyka poistenia mozete sa na mna obratit viac info v profile

petersolc
16. aug 2012

kks ja robim v poistovni ale ja nechapem co vas ucia na skoleniach a napr u nas to v podstate az do 18 vychadza rovnako co sa tyka poistenia sporenie + pripoistenia

zuzanavidova
13. okt 2012

Dobrý deň, prečítala som si Vaše príspevky a nedá mi sa s Vami nepodeliť o užitočné informácie.
V prvom rade, ak sa niekto pýta, či je dobrá taká poisťovňa alebo onaká..Je to subjektívny názor. Je to presne ako keby ste sa niekoho sp
ýtali, či je lepšie BMW alebo Mercedes alebo Audi. Každá poisťovňa má viac produktov, ktoré majú svoje výhody ale aj nevýhody. Je to subjektívne z toho dôvodu, že každý z nás je iný, má iné potreby, predstavy, zdravotný stav..Je dôležité vyberať poisťovňu a samotný produkt, podľa toho čo potrebujete.Každá poisťovňa má svoje všeobec. poist. podmienky, podľa ktorých zistíte, či je to práve pre Vás vhodné.Čo sa týka serioznosti voči klientovi viete sa pozrieť do zverejnených poplatkov, teda viete presne okoľko Vás poisťovňa "ošklbe".
Ďalšia vec, nezabúdajte, že poistka slúži na pomoc vykritia rizík (ktoré mimochod by mal riešiť štát, zo sociálnej poisťovne, a keďže je to u nás na tri bodky, slúžia nám na to súkromné poisťovne)a nie na šetrenie.
Taktiež nezabúdajme, že poisťovňa "podniká" za účelom zisku, preto nemôže nikto čakať, že na poistke zbohatne a že každé euro, ktoré dáme sa zhodnocuje..
Ak vyberiete menej ako očakávate, treba zohľadniť viacero faktorov, ktoré ak by som chcela poctivo vypísať potrebovala by som ešte veľa riadkov..
Teda ak to zhrniem:
Poistenie, určite ano, založiť podľa "mojej" potreby.
Šetrenie určite niekde v inom produkte, ktorých máme v ponuke naozaj veľa(fondy, termiňák, šetriace účty, stavebko,. Najužitočnejšia informácia: Poisťovne sa riadia Občianskym Zákonníkom SR, teda ak si ho riadne naštudujete, viete sa vyvarovať zbytočných chýb a hlavne sklamaniu pri nároku na plnenie alebo konci poistenia..

Čo sa týka detičiek, je tu veľa výborných komentárov a niektoré by som tiež okomentovala..
- Najdôležitejšie je poistiť živiteľa rodiny.
- Poisťovňa sa nesnaží zarábať na deťoch, nakoľko všetky poisťovne majú naozaj hranice na maximálne plnenie smiešne oproti dospelým.(napr úmrtie- dospelý môže mať aj na 100 000€, naproti tomu deti 5000€) Idem naozaj iba o vykritie základných nákladov.
- Pre mamičky, ktoré si nemôžu založiť pre dieťa samostatnú poistku, nájdu sa aj produkty, kde je dieťa kryté z poistky rodičov a dosť plnohodnotne (teda ušetríte za dalšiu zmluvu)
- Niekto tu napísal, že je to zbytočné, no teraz mala moja klilentka plnenie, drobec mal úraz popálenú ručičku a mamička dostala 200€, čo si ja osobne myslím, že nie je až taká zanedbatelná čiastka..
Ak by mal niekto akékoľvek otázky, veľmi rada odpoviem, nakoľko ma baví vŕtať sa v poistkách a anylyzovať ich 🙂
Veľa šťastia pri nájdení tej správnej...

inffinity
13. okt 2012

@miselka206 ahoj my sme pojistili byt a tam v tom máme pojištene i to když malá nekde neco rozbije atd teda ne jen ona ale my všichni členové rodiny. co se týká ji samotné tak má jakousi šetřící pojistku a v ní i uraz a ošetřování v zahraničí protože často jezdíme k našim do ČR a bohužel známá mezinárodní kartička pojištence je na prd.. takže malé šetříme, něco má i na uraz a tak..pojistky vlastne delá naše babička a můj přítel tomu rozumí takže sme vše zvážili a je to ok sme spokojeni 😉

zuzicka322
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlato
9. júl 2013

Dobrý deň Dámy, ak by ste potrebovali informácie ohľadom poistení, tak mi kludne napíšte správu. Poistenie pre Vaše ratolesti je určite dobrá vec, taktiež sporenie aby ste im mali čo odkázať neskôr 🙂 Prajem pekný deň.

veronikaas
11. júl 2013

Poskytujem bezplatné konzultácie ohľadom toho kde výhodne a čo poistiť. Taktiež bezplatný audit existujúcich zmlúv, ktoré klienti samy nevyužívajú, ale iba používajú. Otázka či poistiť alebo nepoistiť ? Jednoznačne poistiť, ale kvalitne, aby klient nemusel platiť veľa za niečo čo mu nie je platné.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli