Poistenie na lyžovačku

hettinka
12. dec 2016

Dajte odporúčania na dobré rodinné poistenie na lyžovačku. Máme platné poistenie do konca roka, to sme dostali ako darček k nákupu lyží, ale chceme si zaplatiť niečo na ďalší rok.
Chodíme lyžovať len v rámci SK, alebo do Poľska, takže niečo, čo platí v EU.

mischelin999
12. dec 2016

@hettinka Nie som moc zdatna v poistkach ale ja mam s priatelom cez banku celorocne poistenie aj v ramci EU... Pripadne existuje viacero stranok na nete cez ktore si mozes spravita pripadne aj porovnat tak skus mrknut google🙂

hettinka
autor
12. dec 2016

ved práve, že je tho viac a ja chcem odporúčanie na niečo overené
nehľadám cestovné poistenie, to je niečo iné ... chceme vyslovene poistku na svahy, zásah pri zranení na lyžovačke

mischelin999
12. dec 2016

Tak potom mas na mysli asi "poistenie do hor" to mame tiez v tej poistke cez banku mali sme to na prvy rok zadarmo k uctom.. Pripadne ak poznas nejaku overenu osobu ktora robi s poistkami tak ta by ti vedela viacej asi poradit. Ale samozrejme myslim osobu ktorej doverujes aby ta nenatiahla do milion poisteni... Ved to poznas

l3yla
12. dec 2016

@hettinka skús si popozerať čo pre vás vychádza najvhodnejšie, určite si pozri všetky možnosti a ak nemáš nejakého spolahlivého poradcu,tak spoliehať sa sama na seba, tým poradcom by som ja osobne moc neverila, ale určite si treba dať pozor aby tam boli zahrnuté tie zásahya výjazdy.. (znie to hrozne,bodajby sme to nik nikdy nepotrebovali,ale za zásah vrtulníka sa platí až 5000€)

hettinka
autor
12. dec 2016

@mischelin999 do hôr na turistiku to je zasa niečo iné
tento rok sme mali vyslovene na lyžovanie a bol v tom aj zásah záchranárov, ako transport zo svahu a platné pre celú Európu. keby to bolo platné aj na poistenie výstroje, bolo by to super.
lenže sme to mali cez jeden športový obchod zadarmo, davali to ku kúpeným lyžiam, takže sme to neriešili. No na rok 2017 nam treba zasa nové

Práveže sa mi nechce snoriť na webe, nebodaj behať za poradcami ... potrebujem len radu od niekoho, kto chodí lyžovať ma takéto poistenie, kde to má a kolko to asi stojí 🙂

sissy27
12. dec 2016

@hettinka normálne cestovné poistenie, ja beriem cez Union, keďže tam mám 50% zľavu. Akurát si tam zaškrtni lyžovanie. Pokiaľ nejdete do nejakého extrému ale na bežné zjazdovky, tak to postačuje.

l3yla
12. dec 2016

@hettinka ja cez sms ,ak chceš osobnú skúsenosť. 🙂

richardhudec
13. dec 2016

@hettinka Ahoj. To, čo potrebuješ je v podstate zahrnuté bežne v cestovnom poistení.
Základom cestovného poistenia je krytie liečebných nákladov pri úraze, vrátane záchranárskych prác - vrtuľník, horská služba a pod. Poistením liečebných nákladov si vieš teda vykryť drvizú väčšinu takýchto rizík.
Za príplatok však už býva poistenie pátracej akcie/záchrany. Z tohoto pripoistenia k základnému poisteniu liečebných nákladov sa uplatňuje plnenie, ak sa vyslovene iba stratíš niekde v horách, hľadajú ťa, ale vyviazneš zdravá, pretože ak by si bola niekde zranená, záchranná akcia a pátranie sa plní zo základného krytia.
Čo sa týka poistenia lyží, tak samozrejme je ich možné pripoistiť ako batožinu - vtedy sú kryté pre prípad poškodenia napríklad prí náraze, krádeže z uzamknutej časti v hoteli - lyžiarska skrinka, izba, zo strešného boxu v aute. Samozrejme keď si ich necháš na svahu pri bufete a niekto ich ukradne, to nepoisťuje žiadna poisťovňa.

Čo sa týka cien, tak základné liečebné náklady v celej Európe aj s pripoistením záchrany, aj s pripoistením zásahov horskej služby na SR stoja cca 25-30€ na osobu. Spolu s poistením batožiny to vychádza na cca 35-40€ na osobu.

Neviem či som presne pochopil čo hľadáš. Je možné, že si mala nejaký veľmi špecifický produkt, ktorý sa bežne nepredáva, jedine ako nejaký benefit k lyžiam. Samozrejme pokojne ma upresni, ak som to zle pochopil 🙂

hettinka
autor
13. dec 2016

@richardhudec ddakujem za vyčerpávajúci opis, ale takýchto všeobecných opisov je plný internet, lenže to mi nepomôže

chcela som radu od nejakej maminy, že my máme tento konkretny produkt v tejto poistovni a stálo nas to xy €
my chodíme na zjazdovky do klasických stredísk, lenže nechodíme napr. tak, že na jednu týždnovú dovolenku na lyžiach, to by som sa poistila rovno v CK a neriešila. My sme na svahu každý víkend, kým je sneh, kedže bývame v horskej oblasti, striedame SK a PL, takže preto chceme ročnú poistku v nejakej normálnej sume ... áno, mám na mysli špecifické poistenie vyslovene na lyže. Ostatné cestovné poistenie cez rok máme poriešené inak.

hettinka
autor
13. dec 2016

trošku som včera aj surfovala a našla som u Generali poistenie na lyže, čo by bolo fajn, lenže oni to maju len v rámci SK ... a nam treba v EU, prípadne SK + PL

richardhudec
13. dec 2016

@hettinka Fúha. No, skús napísať aký si mala produkt doteraz k tým lyžiam. Pravdepodobne ti k tomu dali nejaké materiály. Lebo naozaj netuším, že by existovalo na Slovensku niečo také, o čom píšeš. Ono totiž to čo požaduješ by si mala mať automaticky zahrnuté v svojom bežnom cestovnom poistení.
Akú konkrétnu situáciu by si vlastne chcela mať vykrytú? Lebo keď píšeš, že cestovné poistenie máš, mala by si tam mať zahrnuté v podstate všetko čo požaduješ 🙂

Generali nemá produkt "poistenie na lyže". Generali má v rámci bežného cestovného poistenia balík poistenia zásahov horskej záchrannej služby na Slovensku v oblastiach, kde je táté HZS vyňatá z krytia bežného zdravotného poistenia, ale to má skoro každá poisťovňa, a hlavne to je väčšinou súčasťou každého normálnejšieho celoročného cestovného poistenia 🙂

hettinka
autor
13. dec 2016

@richardhudec https://www.generali.sk/sk/pre-obcanov/cestovne...
ale to je len na SK, na druhej strane platí aj na turistiku ... a mne sa toto neoplatí, lebo viac lyžujeme v zahraničí ako doma a v lete na turistiku tiež nejako nechodíme.
my sme mali špeciálne na lyžovanie, neplatilo na turistiku, ale v danej poistovni sa nedá uzavrieť, lebo to mali špeciálne urobené pre danú sieť obchodov. Poistovala to taká pre mna neznáma spoločnosť Cardif Slovakia. a ja by som radšej niečo u tých zabehnutých, len sa mi fakt nechcelo surfovať a hladať ... ale ako vidím, budem musieť, konkrétnu odpoved na konkrétnu otázku som zatial tu nedostala...
Cardif Slovakia na svojej stránke tiež už takýto produkt nemá, len bežné cestovné poistenie a úrazovku.

inak, zaujímalo by ma, ako to majú lyžiari vykryté, alebo poistku neriešia?

catrina_s
13. dec 2016

@hettinka union. Horska zachranna sluzba v ramci sportu... Teda lyzi. Skus mrknut na ich stranku 😉

catrina_s
13. dec 2016

@hettinka a este... Akas decka do 18rokov, tak na Slovensku maju horsku zachranu sluzbu zo zakona zadarmo. Takze poistku akurat na seba a manzela.

hettinka
autor
13. dec 2016

@catrina_s dakujem za tip, pozriem si to
a musíme aj decká, lebo ako vravím, viac sme v zahraničí, ako na SK

catrina_s
13. dec 2016

@hettinka jaaja tak to plati na svk teda. Budes aspon vediet. Podla mna ma union najlepsie poistky na cetovanie... A k tomu 50% ak si poistencom 😉

richardhudec
13. dec 2016

@hettinka Len upozorním, že Union, Generali, Allianz a všetci ostatní majú územnú platnosť Poistenia do hôr (zásahy HZS) s územnou platnosťou Slovenská republika. Na poistenie týchto zásahov mimo SR sa používa bežné poistenie liečebných nákladov s pripoistením pátrania a záchrany. A to by si už mohla mať uzavreté.

Dokonca čo som sa na vlastnej koži o tom presvedčil majú lyžiarske strediská, teda aspoň tie väčšie poistenie zahrnuté priamo v cene skipasu. Konkrétne som musel teraz v marci využiť horskú službu v Jasnej a keď som išiel diktovať číslo poistky, povedali, že stačí nadiktovať číslo skipasu, že to mám v tom zahrnuté 🙂 Takže ak chodíš pravidelne do rovnakých stredísk, tak sa skús na toto opýtať a možno to nakoniec ani riešiť nemusíš - lebo 1) už to máš yahrnuté v tvojej celoročnej poistke 2) je to krzté v stredisku v rámci skipasu 🙂