Poistenie storna zájazdu - ideálne celoročne

euie
13. jan 2024

Ahojte. Existuje nejaky produkt, pripadne dopoistenie, celorocne, kde je zahrnute storno zajazdu?
Ide mi o to, ze chceme dopredu vo vlastnej rezii kupit letenky, hotel cez web ako booking. Cestujeme viackrat do roka a neraz sa nam stalo, ze deti zacali horuckovat noc pred odletom. Kryje nejaka poistka vobec aj taketo banalne pripady? Ď

sweet20
13. jan 2024

@euie ano.. treba vam prepocitat?

muchotrafka298
13. jan 2024

Vacsina poistovni pozaduje lekarske spravy pri plneni poistnen udalosti. To nefunguje tak, ze obrazne povedane dostanes nadchu a poistovna Ti preplati storno niekolko tisic EUR.

mimicka2013
13. jan 2024

@muchotrafka298 autorka pise o horuckovani deti a nie nadche...a to uz si myslim nie je az taky problem ziskat potvrdenie od lekara

mk1111111111
13. jan 2024

@mimicka2013 len, v akej vyske bude preplacat, lebo den pred...no, neviem, ci sa to vobec da. Ale, tak nejake poistovacky su tu, tak si rada precitam

sweet20
13. jan 2024

@mk1111111111 v celornom poisteni, ktore ta vyjde lacnejsie ako len kratkodobe(aj tak pise, ze chodia viac krat za rok) je to mozne.. takze vsetko je ok.. ale zalezi ake ma poistenie, kde atd

muchotrafka298
13. jan 2024

Velmi zalezi od toho, co a na aku sumu si das poistit a u koho. Lebo ty si vies poistenie vyskladat podla seba a zaplatit podla toho. Nie kazda poistovna ma trebars neobmedzene krytie /ta co ho ma je x nasobne drahsia ako ostatne/, poistenie storna ma tiez kazda ine. Toto si treba porovnat.

uglybetty1234
13. jan 2024

My mame celorocne svetove poistenie na cely svet a pred cestami do zahranicia kde su letenky atd kupujem navyse storno zajazdu.

lucilaines
13. jan 2024

Ja to mam rovnako ako @uglybetty1234. Tiez cestujeme viackrat rocne, vo vlastnej rezii. Takze platim celorocnu poistku na liecebne naklady a vzdy ked objednam a zaplatim nejake letenky/ubytko alebo cokolvek, automaticky hned k tomu prikupujem aj poistenie storna cez Allianz. Da sa to na ich stranke pekne naklikat a cena zavisi vzdy od sumy, ktoru si zaplatila a ktoru poistujes. Raz som to riesila telefonicky a pani mi vtedy povedala, ze to mam robit tak, ze na kazdu polozku uzavriem poistenie samostatne. Cize zvlast letenky, zvlast ubytovanie napriklad. A pri zruseni si proste narokujem plnenie z oboch poistiek. Vzdy tam treba dolozit fakturu, potvrdenie o tom, ze to ie je refundovatelne pri zruseni, vypis z uctu kedy sa to platilo a lekarsku spravu. Vyuzila som to uz velakrat, nikdy nebol problem. Spoluucast je tam tusim 10%.

stanislavicenka
13. jan 2024

@euie kryje. Vzdy su na to vsak pravidla, ako napriklad aj doklad od lekara, ze nebolo mozne odcestovat

petamich
13. jan 2024

mame celorocne poistenie k platobnej karte a zaplatili sme si take, aby krylo aj storno zajazdu, vztahuje sa na manzela, mna a dieta

maris5
13. jan 2024

@euie existuje aj celerocne cestovne poistenie vratane storna objednanej sluzby napr. Union ma. Odporucam rodinne, aby ste boli na jednej poistke. Pozri si ake vysoke plnenia su, niekde pri chorobe moze byt len 80% a do urcitej vysky na osobu a zaroven na celu zmluvu. Pozrela by som si od viac poistovni ake maju podmienky storna a do akej vysky.

jarka_black
13. jan 2024

@euie Áno, dá sa. Napr. Uniqa to má v balíkoch Komfort a Extra. Pre zaujímavosť si môžete naklikať tu: https://online.uniqa.sk/cestovne-poistenie-kalk... (Ponuka skončí u mňa, nie na call centre.) Skúste aj ostatné poisťovne.

lindus_esterka
13. jan 2024

Este pozor na podmienky, koho vsetkeho storno pre chorobu zahrna. Teraz neviem ci to pisal niekto tu, alebo inde, ale paru ochorelo dieta a neschopnost vycestovat uznali len jej, muzovi nie, lebo ved o to dieta sa stara matka 🤷

tilly
13. jan 2024

Ja mám celoročné poistenie a v tom aj storno. Veľa cestujeme, neviem si predstaviť poistovat sa stále. Máme od uniqa a už nám raz storno preplatili

euie
autor
13. jan 2024

Baby, co pisete ze si mam porovnat viac poistovni atd ze zalezi od podmienok. Ano viem. A prave preto pisem sem na MK ze sa mi to nechce dohladavat a riesit cely research a porovnavat 🙈 ci to niekto nema zbehnute a nevybral si uz tu naj moznost.

sweet20
13. jan 2024

@euie tak mi napis ak to nechces robit ty.. ja to mam v naplni prace 🤷

sweet20
13. jan 2024

@euie pre kazdeho je ta naj moznost ina

mk1111111111
14. jan 2024

@sweet20 prosim Ta, a kolko stoji take poistenie? Napr. Cena zajazku cca 3000 eur, 8 dni, 2 dospele osoby. Vztahuje sa potom plnenie len na choreho? Ci na cely zajazd? Su vylucene chronicke ochorenia?

sweet20
14. jan 2024

@mk1111111111 napis mi spravu, to je malo informacii