Poistenie v Čechách

ja51
14. aug 2016

dobry den, 20.9.2016 mi konci pracovna zmluva v cechach, poisteny som tiez do 20.9.2016, problem je v tom ze som po operacii a som PN a na PN budem aj po uplynuti tohto datumu
chcem sa spytat co mam robit, ked mi skonci zmluva? mam sa ist zaevidovat na urad prace alebo mozem byt dalej na marodke ?

jatva
15. aug 2016

tam by mala byt este nejaka ochranna lehota pocas ktorej ti tu PN budu vyplacat. Ak nemas v CR TP tak si nemyslim, ze ta zaeviduju.

ja51
autor
31. aug 2016

trvaly pobyt mam na slovensku
ja len nechcem az mi nepridu nejake penale ze nemam zaplatene zdravotne poistenie, o nic ine sa mi nejedna

a myslim ci sa mam zaevidovat na slovensko, az som v evidencii, lebo toho 20.9 mi konci zmluva ale som PN a neviem ci mam prerusit PN a ist sa zaevidovat na urad prace alebo mozem zostat na PN lebo na PN budem asi do konca roka

jatva
31. aug 2016

Ak mas tp na svk, tak sa treba evidovat tam. Treba si zistit kedy konci ta ochranna lehota a od toho datumu sa evidovat. Bo zdravotne poistenie si platit musis, resp niekto ho za teba platit musi.

ja51
autor
3. sep 2016

no budem sa musiet ist spytat do CR na poistovnu ako to tam chodi, to chem vediet ci tam je ta nejaka ochranna lehota a ak je kedy konci, ale nikto mi nevie poradit , od teba toho tiez moc neviem ale aj tak dik za ochotu