Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poistenie v ING - Komplet Junior

veronika63656
16. nov 2012

Ahojte mamičky, máte niektorá skúsenosti s poistením Komplet Junior?

tatrankamoja
16. nov 2012

Veronika, skúsenosť osobnú nemám, lebo toto poistenie ma neoslovilo. ale dala som si vypracovať ponuku (môžem ti preposlať na mail) - kde som chcela mesačne vkladať 30 € - pričom doba poistenia je 25 rokov.
teda jednoduchým prepočtom som zistila :
ak sporím sama :
30 € mesačne x 12 mesiacov x 25 rokov = 9 000 €
Ing komplet junior :
30 € mesačne x 12 mesiacov x 25 rokov = 9 000 € (aspoň tam je uvedené ako odkupná hodnota - teda čiastka, kt. dostaneš vyplatenú pri ukončení poistnej zmluvy)
môžem ti presne mail preposlať - poprípade oskenovať a poslať.
teda neodporúčam.... ☹ ☹ ☹

bluesky33
16. nov 2012

ja som teda niak nepocitala mam to pre malu a aj my mame ing ja si myslim ze je to dobra poistovna ...no mozno sa to zda z toho prikladu ...ze sa to neoplati a poistenie nie je iba setrenie ale prvomrade je to keby sa nieco dietatku stalo .... aj dost cestujeme do sveta tak nam sa urcite oplati..a ing je velka spolocnost ma pobocky po celom svete ....my sme spokojny ....🙂

tatrankamoja
17. nov 2012

@bluesky33 ak máš poistenie preto, aby dieťatko bolo zabezpečené v prípade napr. úrazu - pozri sa, aký systém tam funguje...odporúčam poistenie, kde sa dá denné odškodné nastaviť na sumu napr. 10 € denného odškodného (mesačne sa platí 1,70 €) a táto suma sa vypláca podľa počtu odliečených dní.
napr. dieťatko sa lieči z úrazu 30 dní x 10 € denné odškodné = 300 € na váš účet po ukončení liečby.
teda ING neodporúčam - ani pre dieťatko, ani pre dospelého..... 😒 😒 😒

tatrankamoja
17. nov 2012

@bluesky33 toto bol len príklad - pri tomto poistení dostáva bábenko Baby kartu zdarma - to znamená, že je automaticky poistené na cesty do zahraničia - až do veku 15 rokov - hradia tam liečbu, návštevu zubára, okuliare a iné napr. protetické pomôcky, ale dokonca aj pobyt rodiča (všetko súvisiace napr. ubytovanie) v zahraničí pri chorom dieťatku. teda porozmýšľajte a prehodnoťte.....

bluesky33
18. nov 2012

ja neviem niak som extra nestudovala my sme uz s ING.10r mame zivotku a som spokojna nas poistovaci agent je super vzdy sa snzi nam poradit co treba robit kedy vybrat kedy zmenit atd...a pre malu som sa rozpravala s viacerymi mamickami a bud nemali nic pre mimi alebo alianz ale ze neboli spokojne ....tak takto mala ma aspon nieco ....aj setrenie aj poistku ....aj tak niak dnesej dome je to aj tak jedno kazdy nabaluje vzdy pre seba ....tot vse...pekny den

bluesky33
18. nov 2012

@bluesky33 a este dodam zas nedavam vela iba take drobne no keby som chcela jej odkladat vela vela tak urcite sa zamyslim nad inym sposobom ...aj tak ked bude mat 25r.v tej dobe mozno niakych 5000-10 000eur nebude niaka slava...

tatrankamoja
18. nov 2012

@bluesky33 no, myslím, že v dnešnej dobe si nikto nemôže dovoliť, aby dával na poistky horibilné sumy. ani ja tak nerobím. no musím za seba povedať, že to ide v postupnosti od najlepšieho zabezpečenia : manžel (čo keby sa mu niečo stalo a ja ostanem bez peňazí), potom staršia dcéra (sporenie, sporenie + dve !!! úrazovky) ja (sporenie + úrazovka jedna), mladšia dcéra (sporenie + maličká úrazovka). všetko máme v jednej spoločnosti a sme max. spokojní. pre príklad : koncom šk. roka mala st. dcéra zlomenú ruku cca 6 týždňov. z jednej úrazovky dostala 250 € a z druhej 350 € - teda celkom slušné....viac ako manžel v práci za celý mesiac...... 😉

bluesky33
18. nov 2012

@tatrankamoja to urcite no nam sa stalo ze zivitel rodiny teda muz vyskocena platnicka a uz rok doma a esteze ze sme platili zivotku +PN pre priklad dostava marodku +od poistovne 300eur.

tatrankamoja
18. nov 2012

300 € / mesačne ???

veronika63656
autor
12. mar 2013

Ďakujem za príspevky, dlho som tu nebola. tak uzavrela som poistku + sporenie v ing. V 18-tich rokoch by jej mala poisťovňa vyplatiť 5417,20 + 333,85 - vernostný bonus pri dodržaní konca poistnej doby, teda ak zmluvu nezrušíme skôr. Mesačná platba 30 eur, som tam poistená ja - to je to komplexné oslobodenie od platenia poistného, malá má poistené trvalé následky úrazu s progresívnym plnením a denné odškodné za liečenie drobných úrazov, i plnenie hospitalizácie, ak by bola z úrazu v nemocnici. Za všetky tieto pripoistenia platím mesačne 5,65 eur, ostatné teda 24,35 eura ide na šetrenie.

philos
15. mar 2013

@tatrankamoja a to rátaš úrazovú časť a šetriacu časť dokopy? Pretože všetky kapitálové poistenia majú garantovanú technickú úrokovú mieru 2,5 % takže to čo si napísala je blud, pretože uteba je úrok nula, teda ak nerátaš šetriacu a úrazovú zložku dokopy. Vieš ale keď dáš 10 € mesačne na šetrenie nemôžeš našetriť ako keby si dávala 30.
@veronika63656 za 5,65 mesačne je to strašne slabá úrazovka je fajn že má poistené TNky a denné odškodné ale na aké sumy? Na to prídeš až sa niečo stane (bodaj by sa nestalo) ale hlavne pri drobných úrazoch nedostaneš skoro nič...

veronika63656
autor
15. mar 2013

TN mam 10 000 € s progresiou a za kazdy den liecenia urazu 5 €

philos
18. mar 2013

@veronika63656
vážne choroby nič?

veronika63656
autor
18. mar 2013

Asi nie teda co som pozerala tak som tam mala len tie urazy