Poistná udalosť - niekto nám vrazil do auta

cindy34
4. aug 2012

maminky , potrebujeme radu...niekto nam vrazil do auta na parkovisku, nie je preliacene, len ma zodesat skrabancov....mame aj zakonnu aj havarijnu poistku,, da sa to riesit ako poistna udalost? ze nam skodu preplati poistovna...nevieme kto to urobil..:( ☹

maznacik007
4. aug 2012

@cindy34 no mali ste volat policajta a spisat spravu o tom.... zo zakonnej poistky nepreplatia nic ale z havarijnej ano aj nam sa to stalo a preplatili v pohode normalka sa auto odtiahlo do servisu dali kryci list a preplatili to... ale trebalo to mat nahlasene cez policiu v tom systeme....
jaaaj a policajtom treba povedat ze mate havarijnu poistku inak k tomu ani nepridu kedze zakonna to nepreplaca

cindy34
autor
4. aug 2012

no ale my sme si to vsimli doma, kedze je to na jednych devrach len, asi 20x20 cm...mame havarijnu....

cindy34
autor
4. aug 2012

@maznacik007 a dost platime lebo mame nove auto TOYOTU len od novembra ☹

zuj
4. aug 2012

nam sa stalo prednedavnom nieco podobne, takisto sme nepoznali vinnika a v pohode nam to poistovna preplatila cez havarijnu poistku, nic sme nehlasili na policiu...

angua27
4. aug 2012

najlepšie zavolať do poisťovne. 😉 havarijná by to mala vykryť. pošlú vás na obhliadku do servisu, s ktorým majú zmluvu a potom by vám mali preplatiť opravu. podľa mňa policajti nie sú potrebný, ale nie som si tým istá. 😉

lenka268
4. aug 2012

Ahoj, treba si pozret poistnu zmluvu a hlavne treba pozret spoluucast. Robim v poistovni, teda momentalne som na MD. Ked ste uzatvarali zmluvu bola dojednana aj spoluucast t.j skody ktore sa nehradia do tejto vysky. V kazdom pripade treba zajst do poistovne dat si auto obhliadnut a likvidator urcit vysku skody. Potom sa uvidim ci je vyssia ako spoluucast a ci sa oplati ju hlasit kvoli zvyseniu poistneho na dalsie poistne obdobie.
@cindy34

zuzanocka
4. aug 2012

ano, treba nahlasit poistnu udalist s cislom zmluvy, likvidator auto obhliadne, vy si date auto opravit a ucet zo servisu poslete poistovni s tym, ze poziadate o preplatenie a vystavenie kryciwho listu. podla toho, aku mate poistku, budete platit vy spoluucast (165,-eur) a zvysok poistovna

zuzanocka
4. aug 2012

ano, treba nahlasit poistnu udalost s cislom zmluvy, likvidator auto obhliadne, vy si date auto opravit a ucet zo servisu poslete poistovni s tym, ze poziadate o preplatenie a vystavenie kryciwho listu. podla toho, aku mate poistku, budete platit vy spoluucast (165,-eur) a zvysok poistovna

zuzanocka
4. aug 2012

@lenka268 dobre napisala, avsak vzdy je mozne pred koncom poistneho obdobia zmluvu zrusit a najst si vyhodnejsiu poistku. dalsia vec tam je (zas zalezi od zmluvy), ze ak zmluvu bude chciet zrusit pred uplynutim poistovacieho obdobia a v tom obdobi dosli k plneniu, poistovna nespotrebovane poistne nemusi vratit.

lenka268
4. aug 2012

@zuzanocka nespotrebovane poistne poistovna vracia v priapade predaja alebo prepisu na noveho majitela. Ak je vypoved dana ku koncu poistneho obdobia poistenie dobehne a poistne sa nevracia. A ano ak doslo k plneniu poistne vratii nemusi 😉