Polovicu roka mám odrobenú, druhú som bola evidovaná na úrade

veronicka54
20. jan 2015

Ahojte maminky a buduce maminky mam pre Vas taku otazocku....MInuly rok som pracovala na tpp do konca jula, od augusta som vedena na upsvar a dostavam podporu viete mi poradit ci potrebujem na danove aj zuctovanie zo socialky a uradu? Dakujeeeem

sis13
20. jan 2015

davky zo socky a uradu prace sa do danoveho nedavaju.

david93
20. jan 2015

@veronicka54 potrebuješ priložiť potvrdenie o poberaní RD, do daňových príjmov sa to nepočíta

martuska75
1. feb 2015

@sis13
@david93 neviete mi poradiť prečo odo mňa chcú v práci k urobeniu daní potvrdenie že som bola evidovaná na úrade práce? V 12/2013 som sa po RD prihlásila na UPSVaR a od 1.2.2014 som sa zamestnala.
Nakoniec osm našla potvrdenie, od kedy som sa zaevidovala ale o tom že ma vyradili mi nedali potvrdenie, lebo to len posielaju rovno do socil. poisťovne. Načo im to v práci vôbec je? Má to vplyv na daň?

evita68
1. feb 2015

@martuska75 lebo je to výmysel účtovníčky.. vôbec to nepotrebuje

nika185
1. feb 2015

musíš isť na urad práce a tam ti vystavia potvrdenie pre daňové účely, že si odkedy až dokedy v roku 2014 evidovaná u nich ako uchádazač o zamestnanie,
to je iné potvrdenie, než to čo si ty myslíš, alebo máš doma a vôbec ti k tomu netreba vyradenku 🙂 ,
účtovníčka má pravdu a pritom dostaneš hneď aj potvrdenie o poberaní prídavkov za rok 2014 a výšku poberania podpory, ak ti daňové urobí účtovníčka dobre, ak nie musíš podať sama a všade to potrebuješ ak chceš vrátiť nejaké korunky, musíš mať pokrytý celý rok, kde si bola, ale doklad ti treba z uradu práce nový

evita68
1. feb 2015

@nika185 podľa akého zákona jej tvrdíš, že doklady z úradu práce potrebuje?

nika185
1. feb 2015

@evita68 no ak chce aby jej boli vyplatené nejaké korunky, tak si to vybaví 🙂 a podľa teba ako zdokladuje, kde bola celý uplynulý rok? žena na MD nepodáva daňové priznanie, stačí ak dá manželovi do práce potvrdenie, že je na RD alebo MD, ALE ONA PíšE, žE OD FEBRUARA 2014 DO JULA2014 bola zamestnaná a potom išla na urad práce a tam bola aj januar 2014, vrátia jej jednoducho dane a za pol roka je to pekný peniaz 🙂

martuska75
1. feb 2015

@nika185 Nie myslím že si ma zle rozumela. Za rok 2013 som si podávala DP sama napriek tomu že som bola na RD (prenájom bytu). v 22.12. 2013 mi skončila RD a bola som až do 31.1.2014 na úrade práce. Od 1.2. som bola zamestnaná až do konca roka u toho istého zamestnávateľa (stále som tam zamestnana)

martuska75
1. feb 2015

@nika185 prepáč, som ťa asi pomýlila lebo som sa pridala do tejto témy. Sa mi zdalo že je to podbný problém tak som nechcela zakladať novú tému.

nika185
1. feb 2015

@martuska75 ahoj, ja som odpovedala zakladatelke témy 🙂
nevadí, ty to potrebuješ zdokladovať za rok 2014, takže ak si bola od 1.2.2014 už zamestnaná a predtým na urade práce, musíš zdokladovať celý rok a preto ťa ekonomka pýta k ročnému zúčtovaniu toto potvrdenie, aby ti v prípade ak ti to výjde/ to záleží aj od platu/ vrátili nejakú daň, ekonomka ti chce dobre a ona pre poriadok v papieroch to potrebuje tiež 🙂 áno má to vpyv na daň, takže ti to vydajú na počkanie na úrade práce, kde sa chodia hlásiť, tam by to mali mať vypísané, kde potvrdenia vydávajú, alebo sa treba opýtať v hociktorých dverách a oni ti už povedia kam ísť, ale to čo máš doma ti nepostačí, potrebuješ to mať vydané v tomto roku

evita68
1. feb 2015

@nika185 zamestnanec si v žiadosti o ročné zúčtovanie vyplní údaje.. na konci tlačiva je Čestné prehlásenie, že tie údaje sú správne..

Takže ešte raz sa pýtam, podľa ktorého zákona JE POVINNÁ nosiť potvrdenia z úradov účtovníčke..

nika185
1. feb 2015

@evita68 ja som nenapísala, že JE POVINNÁ, ale ak to vyžaduje ekonomka, tak to chce hlavne, aby bol pokrytý celý rok, v prípade kontroly, keď tam bude medzera, bude musieť dokazovať, že za ten mesiac nemala žiadne príjmy, preto sa prikladá aj potvrdenie z uradu prace, ak tam bola evidovaná a potom by si ten papier musela aj tak vyžiadať a láskavo sa domňa nenavážaj a sama vysvetlí prečo rýpeš! Asi patríš medzi osôbky, ktoré to tu s radosťou robia, dievčatá sa pýtajú prečo to majú mať-pre pokoj duše a poriadok v papieroch, aby sa v budúcnosti nemuseli naťahovať s úradmi 🙂

evita68
1. feb 2015

@nika185 no mrzí ma to, ak toto považuješ za rýpanie..
Slušne som sa pýtala, aký zákon to prikazuje.. robím mzdy 25 rokov, takže snáď viem, aké potvrdenia sú potrebné k ročnému zúčtovaniu.. len poukazujem na to, že netreba sa nechať preháňať mzdárkami, ktoré niečo chcú ,,pre istotu,,...
Pekný deň..

martuska75
1. feb 2015

@nika185
@evita68 vďaka za rady
no viete nepôsobila na mňa extra odborne, a veiem že tu (v mojej práci) nemajú problém ludí len tak preháňať. Okrem toho nepôsobilo na mňa moc prevevedčivo ked mi ovedala že to potrebuje aj vtedy ked by nemala robiť DP ale aj vtedy, ak chcem len potvdenie k ročnému zúčtovaniu. To už som vôbec nerozumela prečo. Ved tam sa dáva od každého zamestnávateľa len za ten čas čo tam robil . nie?

nika185
1. feb 2015

@evita68 si asi v mojom veku, ja robím účtovníctvo a ty mzdy a viem, čo sú daňové kontroly, aj tebe pekný večer 🙂

evita68
1. feb 2015

@nika185 ja aj účtovníctvo, aj mzdy 😀

spiska23
5. feb 2015

@nika185 už aj ja som evite68 vysvetľovala,že to potvrdenie treba, ked načala tému, či treba nejaké potvrdenia z úradu, ked bola vo volebnej komisii. áno, aj odomňa vyžadovali toto potvrdenie o evidencii z úradu práce...robila síce mzdy 25 rokov, ale zrejme rovnaké pre skalných zamestnancov, ktorí o takom potvrdení ani nevedeli, nakoľko v evidencii neboli. Ked mi v niektorom roku vyšlo, že som bola na úrade práce, vždy som papier prikladala ku daňovému. Jeden rok som v evidencii úradu práce nebola,no nemala som pokryté cca 4 mesiace, tak som musela priložiť čestné prehlásenie, že som bola dobrovoľne nezamestnaná - teda bez príjmu.

evita68
5. feb 2015

@spiska23 kde som písala, že netreba potvrdenie o príjme z volebnej komisie?? a kedy som ja písala, že som bola v nejakej volebnej komisii??
kto od teba vyžadoval potvrdenie o evidencii na úrade práce? účtovníčka? no tak potom ju pouč, že netreba ..

apropo.. nerob si sama závery o mojej práci.. jasné, za tie roky, čo robím mzdy nikto z mojich zamestnancov nebol nikdy na úrade práce.. 😝

ak by si chcela ešte presvedčovať o opaku, napríklad tu máš jeden z mnohých linkov: http://www.webnoviny.sk/ekonomika/ake-prilohy-p...

spiska23
5. feb 2015

@evita68
však to, ked sú skalní zamestnanci, tak určite nikto nevyžaduje potvrdenie z úradu práce. 😀 v diskusii o daňovom priznaní ked bola babenka vo volebnej komisii som jej povedala, že určite jej bude treba papier o evidencii, si mi tvrdila, že ho netreba.
ja si závery nerobím, len v každej diskusii o daňovom spomenieš "podľa akého zákona to od teba žiada", každý tu spomenie vlastnú skúsenosť, ked ju majú, tak sa to nezmení. A v mojom prípade je úplne jedno že neexistuje zákon na základe ktorého by odomňa žiadali nejaké potvrdenie, ked ho chcú, tak ho tam doložím, nie je bohvieako príjemné, ked 29.marca zavolajú, že máte tu nevydokladované obdobie...(6rokov späť sa mi stalo)
účtovníčka v práci mi nerobí daňové, každý rok poctivo posielam papiere do svojho rodiska, kde mi pani urobí vyúčtovanie - ona sa tým zaoberá 37 rokov a aj ona mi vždy pripomenie aké potvrdenia treba mne aj manželovi

evita68
5. feb 2015

@spiska23 no nezmení sa to, lebo robíte sluhov neschopným účtovníčkam, ktoré žiadajú od vás, čo vôbec netreba.. dala som ti link, čo treba k DP.. daj prosím aj ty aspoň jeden, kde je uvedené, že treba doklad o evidencii na upsvar.. alebo daj ten zákon, ktorý to prikazuje.. či zákony pre niektorých neplatia??

určite som nikde netvrdila, že netreba doklad o príjme z vol. komisie.. netreba doklad o evidencii na upsvar..

myslím, že som ťa poučila dosť, vezmi si z toho, čo sa ti páči..

pekný večer

spiska23
5. feb 2015

@evita68 asi neplatia zákony pre všetkých rovným dielom - len vid vyššie posty - bývalý predseda vlády.
ja to neriešim, dokladujem, čo žiadajú, takže ja nehľadám zákony, či § kde to treba, či netreba.
😒