Pomoc s vyúčtovaním za byt

dendaa23
7. jún 2023

Viete niekto ako mam vyrátať vyúčtovanie...bola som na bytovom a oni vraveli ze je všetko v poriadku...ze sme míňali veľa teplej vody ze za 20 dní sme minuli 4cbm teplej vody....aj mi vysvetlila z čoho sa vyratala spotrebná zložka ale výsledná suma mi nevychádza keď to rátam z hora dola....je tu niekto kto my stým vie pomôcť?? Dakujem

lucka_ke
7. jún 2023

denne miniete 200 l teplej vody??? nerobíš si odpočty vodomerov na začiatku a konci roka?

dendaa23
autor
7. jún 2023

@lucka_ke tak vždy nám chodili odpisovať vodu kde som to videla....ale dva roky dozadu nám menili merace a odvtedy na to zabúdam a odpisuju to na diaľku.

lelelienka
7. jún 2023

Neviem presne co potrebujes a nevidela som vyuctovanie, ale niekedy pomyli to, ze tepla voda sa rozpisuje na spotrebovanu studenu vodu a teplo spotrebovane na jej ohrev, skus si pozriet ci to tiez nemas takto rozpisane na tieto polozky.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka_ke
7. jún 2023

@mamula20 vieš si skontrolovať číselník na vodomere a čísla na vyúčtovaní, tiež máme diaľkový odpočet ale kontrolujeme si

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
7. jún 2023

@mamula20 ano, na meraci je namontovane take izee, ktore odosle spravu do respondera v case, ked na to od respondera dostane poziadavku. Ale na meraci sa daju odcitat cisla aj pohladom.
A aj na elektromere s dialkovym odpoctom sa da odpocitat spotreba, treba len poziet, ktore z tych cisel co tam preskakuju je spotreba

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
7. jún 2023

@mamula20 no my mame taky co sa na nom kruti koliesko, ked voda tecie a na nom je namontovany vysielac. Ciselka vidim, hocikedy ich viem odcitat

doriiis
7. jún 2023

@lucka_ke ....200 litrov vody je zhruba jedna väčšia plná vaňa vody....to sa mi nezdá vela

dendaa23
autor
7. jún 2023

@doriiis jedna plná vaňa ale len teplej vody...aj aj keby mame vanu tak každý deň ju nenapustite a aj keď tak aj studenou čiže to vyjde len polovica teplej a studenej

beata_k
7. jún 2023

@mamula20
@viestta To su smart merace. Taky smart elektromer zaznamenava aj spotrebu ak mate spotrebice v stand by rezime. Toto klasicke hodiny nedokazali zmerat.

viestta
7. jún 2023

@beata_k ale to ja viem. Na starych hodinach sa pod urcite ampere netocilo koliesko, nenaskakovali cisla, na elektronickych meria aj minimalnu spotrebu

erikavesela
7. jún 2023

@dendaa23 kludne mi to posli...ja ti to pozriem...