Poradkyňa mi zabudla zrušiť poistku za byt. Čo robiť?

klavesnica1
25. jan 2016

1. februara mi mala koncit poistka bytu(raz za rok sa za nu plati). Moja "poradkyna" ju zabudla zrusit. Tak rychlo napisala do poistovne a ze na zrusenie musi byt 6 tyzdnova doba pred ukoncenim. Cize ona tam pisala 3tyzdne pred 1. 2. 2016. Co sa stane ked ju neuhradim, pretoze ja som uzavrela zmluvu u inej poistovne a uz som aj zaplatila. Mam super "financnu poradkynu" 😠

bonaqa2013
25. jan 2016

šek na úhradu by som dala zaplatiť poradkyni. Samozrejme ešte by som napísala list do pôvodnej poisťovne nech nečakajú e.

evittam
25. jan 2016

@klavesnica1 Hmmm, super poradkyňa - "agentka s teplou vodou" - ako všetci - uzavrela zmluvu, zhrabla províziu a viac ju nezaujíma. Hádam si si nemyslela, že ona bude myslieť na zrušenie nejakej tvojej zmluvy... 😀 😀 😀 Ako jej vyplatili províziu tak aj zabudla ako sa voláš.

pribinak
25. jan 2016

S poistkou výmen aj poradkyňu

mawka
25. jan 2016

6 tyzdnov? barak nie je auto. preco by si nemohla zrusit poistku za byt? nasi normalne zrusili, vymenili poistovnu pocas roka, neboli spokojni a v pohode. to je aka poistovna? sak si precitaj vseobecne poistne podmienky. ci ta len agentka nenatahuje, aby sa jej nahodou nestornovala zmluva a neprisla o pidi proviziu alebo kmenovu proviziu.
no a sek zaplat a potom to zrus lebo aj ked nezaplatis, vznikne ti dlh, lebo zmluva stale plati.

liz_lemon
25. jan 2016

@mawka
kazda poistka ma 6-tyzdnovu vypovednu lehotu, vyplyva to z Obcianskeho zakonnika

szaylent
25. jan 2016

@klavesnica1 - podľa občianského zákonníka fakt existuje 6 týždnová výpovedná lehota. To je jedno či je to auto, byt, atď. Určite napíšte žiadosť o zrušení poistnej zmluvy do poisťovne, a vysvetlite im situáciu - zvyčajne sú benevolentný, nechcú riskovať nejaký článok alebo blog o ich neústretovosti. Poradkyňa nemusela byť zlá...ak fakt ste jej nedali vedieť v dostatočnom časovom predstihu - že chcete zrušiť poistku, ona zákon tiež nevie obýsť. Najvačšiou pravdepodobnosťou Vám poisťovňa zruší zmluvu a zaplatíte si len alikvotnú časť poistného.

jamabe
25. jan 2016

My sme menili poistku na auto... a tiež od nás chceli alikvótnu čiastku - teda aj za tých 6 týždňov... Ignorovali sme to, lebo už sme ju mali zaplatenú u inej poisťovne. Poisťovňa to postúpila ďalej nejakej vymáhačskej spoločnosti - tak sme to radšej zaplatili.. nemali sme chuť riešiť prípadného exekútora kvôli relatívne malej sume... 😝

kajoma
25. jan 2016

Skus napisat do poistovne a vysvetlit im to a skus navrhnut skoncenie.poistenia dohodou k nejakemu datumu, ked si ozaj nestihla tych 6 tyzdnov pred koncom poistneho obdobia, tak vypoved je neucinna (to si nevymyslela poistovna ale to tak je v obcianskom zakonniku), resp.by vypoved teraz brali az s ucinnostou o rok neskor. Ak nezaplatis poistne, vyzvu ta a vo vyzve uvedu,ze ak neuhradis do jedneho mesiaca po doruceni vyzvy,poistenie zanikne, ale do toho dna zaniku tak ci tak ma.poistovna narok na poistne,lebo po.tu dobu by si aj ty mala narok na poistne.plnenie ak by nastala.poistna udalost. Dohoda je vzdy najlepsia cesta,ale treba suhlas oboch stran, pravdaze

frapper
26. jan 2016

Ak ste nestihli 6 týždňovú výpoveď k výročnému dňu a bola už táto výpoveď zaslaná poisťovni,už to zrušia len na ďalší rok,ale to by vám malo prísť aj vyrozumenie.Reprezentant vám nemôže sám zrušiť len na základe toho,že mu to poviete,musíte aj napísať s ním tú výpoveď na žiadanku a musíte to podpísať.Ak sa to nestihlo výpoveďou,bolo by už lepšie nechať zaniknúť pre neplatenie,ale potom uhradiť čiastku,ktorú poisťovňa vypočíta za dlžné poistné.To bolo treba posúdiť čo by bolo lepšie pre vás,keď ste to nestihli výpoveďou.Tak sa postupuje zo zákona,poistenie bude trvať ďalší rok s tým,že poisťovňa už nemá povinnosť vám zaslať ani výzvu na zaplatenie.O rok vám príde vyrozumenie,že poistenie zaniklo a máte zaplatiť dlžné poistné,ak neuhradíte,bude sa to od vás vymáhať aj súdne.Samozrejme poistenie je aktívne ďalší rok,ale keď máte už v inej poisťovni,pri poist.udalosti nemôžete dostať vyplatené z obidvoch.Plnenie je tam,kde by bolo vyššie.

magduska2
11. aug 2016

Baby prosím vás, aj ja chcem zrušiť poistenie na byt a dať u inej poisťovne.. V akom znení to mám napísať? Nenašla som na nete nejakú predlohu. Ďakujem

kajoma
11. aug 2016

Dolezite je,aby ste napisali do poistovne list,kde uvediete,ze chcete vypovedat poistenie ku koncu poist.obdobia, musite to podat min.sest tyzdnov pred koncom poist.obdobia,to zistite podla datumu zaciatku.poistenia v poist.zmluve, treba tam dat cislo.poistnej zmluvy,prip.popisat,co bolo poistene napr.ze byt na akej ulici. Zvlastny text.uvadzat netreba,hlavne musite stihnut tu.lehotu,ta je dana zakonom, m

magduska2
11. aug 2016

@kajoma ďakujem, už som raz rušila,viem,že je to 6 týždňov to našťastie stiham v pohode. Len som nevedela, už si nepamätám či som uvádzala aj nejaký dôvod.

malykonik
11. aug 2016

Ďalšia možnosť je nezaplatit ďaľšie poistné, zmluva by mala zaniknúť pre neplatenie do 3 mesiacov, potom vám dajú uhradiť len alikvot za tie 3 mesiace...

kajoma
11. aug 2016

To neplatenie neodporucam,lebo ak poistne za predch.poistne obdobie, napr.za rok predtym, bolo uhradene, tak poistenie nezanikne do troch mes.automaticky,ale zanikne jeden mesiac od dorucenia vyzvy od.poistovne, ta moze dojst rychlo ale moze to aj trvat...takze by to mohlo byt viac ako tri mes. Navyse,ak by medzitym doslo k poistnej udalosti, mohlo by to neplatenie mat vplyv na poistne plnenie,tam zalezi samozrejme od nastavenia poistnych podmienok v zmluve. Takze ak chcete zmenit poistovnu,ja odporucam skor tu vypoved v.lehote ako som uz pisala

magduska2
11. aug 2016

@kajoma určite to zruším,termín stiham.. Chcem to mať všetko na poriadku... Stačí teda napísať že žiadam o zrušenie poistnej zmluvy.. Číslo to a to. Uvádzať dôvod teda nemusím?

kajoma
11. aug 2016

Nie,nie je to nutne

magduska2
11. aug 2016

@kajoma ok,ďakujem veľmi pekne 😉