Potvrdenie z ÚPSVaR na odpočítateľnú položku na manželku

26. jan 2023

Ahojte,
neviete ake tlacivo to potrebujem ked som na rodicaku a manzel szco si chce uplatnit tu odpocitatelnu polozku na manzelku?

Diky

tinkavvv
26. jan 2023

Oficialne nepotrebujes ziadne tlacivo ani potvrdenie. Len odpocitat spravnu vysku do danoveho prizania.

marty_4
26. jan 2023

ked ale pojdes normalne na urad do podatelne alebo kam, tak ti vystavia nejaky papier, ak ti ho treba.

marryen
26. jan 2023

@tinkavvv prosím Ťa, nedávaj mylné info. Potrebuje z Upsvar - u potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku. To spolu s rodným listom dieťaťa odovzdá účtovníčke.

michaela412
26. jan 2023

napíš mail na UPSVaR, že potrebuješ zaslanie potvrdenia o rodičovskom príspevku, napíš im tam aj tvoje rodné číslo a adresu kam ti to pošlú, mne to poslali v ten deň aj do slovensko.sk na občiansky

tinkavvv
26. jan 2023

@marryen nepodavam mylne info. Pozri si zdroj a zakon. Pripadne mi daj odvolavku na paragraf, kde o tom pisu.
To len uctovnicky chcu byt kryte a pozaduju veci navyse.
Pracujem v uctovno-danovej firme.

alenah31
26. jan 2023

@marryen ale @tinkavvv má pravdu - že to účtovníčky pýtajú je jedna vec, a že na to už právu nemajú je vec druhá. Vlastný prijem manželky sa už potvrdením nepodkladá tiež - pozri si napr. v práci žiadosť o vykonanie RZD - máš tam okienka kde si sám žiadateľ - daňovník vypíše vlastný príjem manžela/manželky a už netreba dokladovať - čo si vypíše - za to si zodpovedá. Pokiaľ je na RD - RP sa tiež nedokladuje - RP nepatrí medzi vlastné príjmy manželky - dá tam nulu.

autor
26. jan 2023

Dakujem za info
Aby som to zhrnula ak aj niekto dalsi toto zistuje
Volala dom na financnu spravu a netreba dokladovat nic, mozno len tie uctovnicky to chvu mat presne ako niekto pisal aby boli kryte

alenah31
26. jan 2023

no niektoré účtovníčky sa hlavne snažia robiť dôležitými. Tieto potvrdenia už neboli potrebné ani minulý rok.

jaroe
26. jan 2023

@marryen a co ked bude mať potvrdenie o poberani RP v ruke. To nie je dôkaz, ze nepracovala resp. nemala prijem.........

danielahamar
16. mar 2023

@jaroe ja to akurát riešim, niektoré účtovníčky fakt nevedia co od dobroty. Dala som mužovi papier zo zamestnania o prijme za 4m., kedze len v sept. som nastúpila do prace /RD mi stále trvá/a z úradu som nedávala o RD a tie diliny samozrejme bez papiera z úradu nechcú spraviť papiere. 🤦‍♀️ Tak zajtra utekám na úrad, hlavne, že mesiac už majú všetky ostatné papiere u seba🤐 a už vidím jak domrvia výpočet sumy, lebo mi RP zahrnú do prijmu😂🤦‍♀️ to my máme také šťastie na tak sikovne uctovnicky🤭