Požiadala som o dávku v hmotnej núdzy. Čo ma čaká?

sylvia75
16. okt 2009

Ahojte,potrebovala by som poradiť.Som v rozvodovom konaní,vedená na ÚPSVaR bez akýchkoľvek príspevkov.Požiadala som o dávku v hmotnej núdzy,tam mi povedali,že musím najprv požiadať kurátorku o výživne na dieťa a potom podať žiadosť na súd o výživne na manželku.To som aj urobila.Ako to bude ďalej,to budeme mať ohľadom toho výživného riadne pojednávanie?Rátam s tým,že mi to neprisúdia nato ma upozornila aj pani na sociálke,ale,že oni mi dajú preddavok.Počula som,že to budú potom vymáhať od manžela.Je to pravda?Má niekto s tým skúsenosť?Čo ma čaká?Normálne mám z toho strach.

mawgli
1. okt 2010

ahojte baby

je zaujimave citat vase prispevky. vo vela veciach mate pravdu a je mi ozaj luto ze su na svete chlapy ktory si dokazu urobit deti a potom sa tvarit ze ich to dalej nemusi zaujimat. myslim si ale ze by ste mali ovela menej problemov a starosti keby ste to riesili racionalne a nie emocionalne aj ked rozumiem ze ako zeny inac rozmyslate ako muzi. myslim si ze kazdy vztahmoze fungovat ak si obaja uvedomia racionalne potreby ktore su u kazdeho samozrejme ine. ono je krasne ked vam nieco vide rovnako alebo myslite rovnaku na nejku situaciu alebo vec ale to by mala byt ta ceresnicka na torte. v vecsine pripadov to je zial opacne a cim skor si to zena aj mus uvedomia tym skor to budu mat lahsie. myslim si ze vztah je ako firma. jednoducho povedane nieco za nieco. ja idem po deti dnes ty pojdes zajtra. a podobne.ak to tak nefunguje skor alebo neskor sa vsetky tieto nedorozumenia budu nabalovat. bude sa blizit neodvratny koniec vztahu. vecsina ludi prave v tejto chvili ma pocit ze treba zacat nieco robit zial neuvedomuje si ze uz je neskoro. preto si myslim ze ak sa na vztahu nepracuje stale kazdy den tak to jedneho dna prost vybuchne a bude po vztahu. ak sa niekto neciti vo vztahu dobre mal by hned zacat hladat preco to tak je.
vela vas tu pise aky su vasi manzelia alebo priatelia blbci ako vas ponizuju ako vam ublizuju. faktom ale je ze vy ste si ich vybrali. a vybrali ste si z nejakych dovodov. vyjadrenia typu on ma opustil on za vsetko moze on je na vine on si nasiel inu su smiesne aj ked to neznamena ze nemozu byt s casti pravdive. ak by ste sa na to dokazali pozerat objektivnejsie a len scati pripustit ze aj vy ste spravili niekde chybu dychalo by sa vam ovela lepsie a hnev ktory voci nemu citite sa oslaby. a ked sa prestanete menej hnevat uvedomite si ze ste spokojnejsia ze mozete rozmyslat nad inymi vecami ktore vas zivot mozu robit krajsim. kazdej jednej vam dam zapravdu ze ak to nejde tak cim skor treba z nefunkcneho vztahu vycuvat. budte vecie egoistky starajte sa viac o svoje potreby tuzby priania. rieste veci racionalne a nie emotivne. vela z vas to tak robi podla toho co som cital a tak to ma byt. robte veci tak ako ch citite. neklamte same seba lebo vas to tak ci tak dobehne. budte k sebe a k ludom na ktorym vam zalezi uprimna a verte mi ze sa vam bude lepsie zit. uvedomujem si ze je vo vela vasich pripadoch vela pravdy. ale tak isto tam je aj vela zlosti nenavisti pocitu viny a pod. moja mam vzdy vravievala ze nie je nikdy tak zle aby nebolo este horsie. preto vam zelam aby ste nasli v sebe vnutornu silu a dokazali si poradit s tym co vam zivot do cesty postavil. verte alebo nie vsetko ma svoje dovody. prajem vam vsetkym pekny den

monaart
29. okt 2010

Ahojte
chcem poprosit o rady... 😉
ak niektora z vas podavala ziadost o manzelske vyzivne...teda pocas trvania manzelstva kym dojde k rozvodu...mozete sa mi ozvat napr. na IP. a prip. poslat mi potom do mailu "formu"akou ste to pisali? mam ist k pravnikovi s nejakym navrhom aby podla toho napisal navrh,rada by som sa teda poradila.
manzelovi zistili priemerny plat 890€ur ,jeho frajerke cez 700€....a aj tak sa vykrucal pri rieseni vyzivneho na dvojicky...takze potrebujem nejake dorazne argumenty aby som dasiahla aspon nieco.nic neplati, ziadnu hypoteku,alebo co...
Odisiel od nas a ja musim teraz byvat u nasich!!!nic v zlom ale ani mama nejde koli tomu do roboty, zaraba len moj otec a ja by som chcela byvat sama...ale nevychadzalo by mi to a tiez neviem ci sa mi podari zamestnat u nas.
VDAKA za kazdu radu
M.

monaart
29. okt 2010

@mawgli
je na tom kus pravdy..ale rozcarovanie boli,,,hlavne ked sa este mesiac pred "odchodom" tvaril...nic sa nedeje 😢
takze hŕba zlosti a sklamania je len reakcia zo strachu..co teraz!
snad pride cas ked bude"lepsie"ako teraz.
ja som mala dobreho partnera...nevydala by som sa za chrapuna akym sa stal v novej praci.. 😠
a mohla som byt doma aj namalovana, deti ciste,byt upratany, jedlo aj postel tepla...proste mal vsetko a chcel zmenu.... ☹
tam niet co este pridat ,aj hladam vinu aj na svojej strane...no asi som predsa len mala este viacej!!!vydrzat snad sa vyspim inokedy....napr o tri roky!ved ako to robia iní? otazka na moje argumenty ktore som sem-tam uviedla,ked som sa citila trosku osamela a nechcel sa so mnou rozpravat a bola som napr. aj smutna. ☹