Pôžička v inej banke na vyplatenie dlhu v mojej banke

7. máj 2021

Kde je najlepsie vxiat pozicku? Potrebujem "len" 2.000e s tym ze v inej banke uz pozicku mam. Dalo by sa ze tou novou by som zaplatila v terajsej banke tym padom by som nemala v mojej banke dlh a v druhej by som riadne splacala? Da sa to? A ak ano v akej najlepsie. Dakujem

nika82
7. máj 2021

mozes aj vo svojej banke refinancovat s navysenim

janai1
7. máj 2021

Načo? Ponúkajú ti v inej banke nižší úrok? Lebo 2000€ nie je taká suma pri ktorej nejako veľa preplatíš

neera_jm
7. máj 2021

Z vasho prispevku som nepriamo pochopila, ze teraz uver nesplacate? V takom pripade novu pozicku nedostanete, lebo mate zapis v uverovom registri. Ak normalne aplacate a mate prijem, tak je mozne dostat bezucelovu pozicku a vyplatite iny uver.

autor
7. máj 2021

@janai1 no ja chcem napr v inej banke zobrat pozicku. A nou by som splatila pozicky kt mam vo svojej tym padom vo svojej banke som "cista" a v druhej budem splacat. Kedze trz splacam 2 a nie 1 dokopy

janai1
7. máj 2021

No a nemáš lepšie si to refinancovať vo svojej banke? Oni väčšinou dajú lepší úrok keď splácaš na čas

autor
7. máj 2021

@janai1 problem je ten ze mam aj povolene precerpanie a o to mi ide hlavne kedze ho chcem zrusit ale to musim byt "na nule" resp vyrovnat to tam ... jednoducho chcem zrusit precerpanie, splatit tie 2 v mojej banke a splacat iba 1 v inej 🙂

janai1
7. máj 2021

No ale stále nechápem prečo chceš ísť silou mocou do inej banky... Ved v inej banke ti to ani nemusí vyjsť a najmä ak bude chcieť ta ina banka od teba výpisy z uctu kde si v mínuse tak to nemáš vôbec šancu

aduskatt
7. máj 2021

či sa Ti oplatí ísť do inej je otázka RPMN tam , kde máš teraz úver a porovnať ho s tým novým.....prejsť inde sa dá, ale treba si prerátať, či sa Ti to oplatí a na to si dala málo info. takže možné to je, niekedy sa to oplatí, niekedy nie

autor
7. máj 2021

@janai1 ja do inej banky ist nechcem len chcem odtial zobrat pozicku aby som splatila v mojej banke

janai1
7. máj 2021

Však to hovorím 🤦‍♀️

autor
7. máj 2021

@janai1 mne ide len o to aby som mala len jednu splatku a aby som zrusila povolene precerpanie

aduskatt
7. máj 2021

môžeš to spraviť buď vo svojej banke, alebo ak tam máš vysoký úrok, tak v inej, kde Ti dajú nižší. Na konkrétnu odpoveď treba poznať viac detailov

autor
7. máj 2021

@aduskatt ved jasne lenze zrusit povolene precerpanie sa da iba ak som v pluse na ucte. Preto chcem to tak spravit ze vyplatim ich a zrusim precerpanie. Napr ak som v minuse 100€, tak to samozrejme treba vyrpvnat

aduskatt
7. máj 2021

viem ako to funguje, robím vo finančníctve🙂

janai1
7. máj 2021

Ty si stále melieš svoje.... Chápeš tomu čo ti píšem? Prečo si to nechceš refinancovať vo svojej banke kde pravdepodobne dostaneš najlepší úrok.. Ale chceš ísť do inej banky kde od teba môžu žiadať aj výpisy z účtu a ty si na ňom v mínuse tak ti žiaden úver nedajú 🤦‍♀️
Však tak sj vyber banku a chod sa tam spýtať

cacianka
7. máj 2021

Ja som mala 2 uvery v 1 banke.refinancovala som, zlucili do 1 a platila som aj mensie splatky lebo %sa zlepšili.
Ved sa pytaj v tvojej banke ako na to

autor
7. máj 2021

@aduskatt takze odporucas refinancovat? Hlavne by som sa najradsej zbavila toho precerpania 😡 taka sprosta som bola :-/ ze som to dovolila

cacianka
7. máj 2021

Precerpanie - neviem presne co myslíš. Ja som mala na účte akoze dar od banky cca 900€ ze môžem ist tolko do minusu z mojich úspor.
No trt. Nikdy som to nepoužila, nebolo treba tak som to dala zmazat.nechceli - ze supeeeer.tvrdo som trvala a zmazali.

aduskatt
7. máj 2021

ja Ti neviem povedať, čo odporúčam, lebo nepoznám Tvoju situáciu, keď chceš, napíš správu

autor
7. máj 2021

@aduskatt situácia je taká že som bola sprostá a dala si povolené prečerpanie a aj vzala 2 pôžičky. nahovorila ma na to pani z banky. Lebo že jej sa raz stalo že jej trebalo peniaze že odišla práčka a to jej pomohlo. Bola som po nočných tak som bola asi ako neprítomna alebo ako a súhlasila. A trz samozrejme som stále v mínuse kvôli prečerpaniu a že som sprostá bola 😒

autor
7. máj 2021

@cacianka hej presne to. Že ideš mínusu napr 500€ ale zabudnú povedať že treba to každý mesiac "vynulovať" 😐

aduskatt
7. máj 2021

toto som nemyslela....ja tomu rozumiem, ale na posúdenie toho či a kde sa Ti to oplatí potrebujem iné info a tie tu asi verejne nechceš dávať

autor
7. máj 2021

@aduskatt aké info napr? 🙂

aduskatt
7. máj 2021

príjem, rodinná situácia, podrobné info o úveroch...ak chceš, napíš mi správu

cacianka
7. máj 2021

Zakryvat sa perinou....
Zatni zuby, zníž výdavky zvýš prijem a dostan účet do plusu. A nikdy sa nedaj nahovorit na podpísanie noveho produktu hned teraz a tu.
Plnenie plánu a provízie su sviňa radca....