Pôžička zo Všeobecnej úverovej banky

marikaema
21. mar 2014

Ahojte brat poziadal o pozicku z vub banky cez IB. Volala mu pracovnicka banky, nadiktoval svoje udaje a pracovnicka povedala ze zatial to ma schvalene ale ma ist na pobocku vypisat ziadost. Nakolko ziadost musi byt podana manualne. Tak by ma zaujimalo ci to ma uz naisto schvalene a kolko trva schvalovanie,popripade vyplacanie. Dakujem

abenko
21. mar 2014

Ahoj ja som si brala tiez s Vubky.Schvalili mi behom dna na druhy den som prisla podpisat zmluvu a prislo mi to na ucet :- ale ja som ziadala osobne tak neviem ako to je cez internet ale volala mi hned v ten den 😉

borsanh
21. mar 2014

čo sa týka VUB - čky tak v tomto je ona veľmi dobrá, aj mne povedali že mám schválené a potom došla teiž len podpísať papiere... 🙂

marikaema
autor
21. mar 2014

@borsanh A ty si to ziadala cez IB? Lebo on este ma dnes ist podpisat vlastne iba ziadost,ale vcera mu povedali cez telefon ze uz to ma schvalene....

abenko
21. mar 2014

Len k tomu dostane este nejake pripoistenie co mna robili nejakych 20e zakladne.. Neni tam ale tusim zaruka v pripade straty zamestnania ale zase si mozes poziadat o odlozenie splatok az na pol roka myslim.Ja som tam cez 3 roky a vzdy boli bezproblemovi.Ale to zavisi aj od vysky uveru.Mohla si dopisat aj sumu aspon cca lebo tych uverov je vela a kazdy ma ine podmienky 😉

marikaema
autor
21. mar 2014

@abenko vyska uveru je 1500 eur na 36 mesiacov...cize mesacna splatka vychadza 50 eur...na zmluve ma iba 326 eur ale na ucet mu chodi okolo 500 eur ,niekedy aj viac...a este tam chodi aj moj RP

abenko
21. mar 2014

Tak to uz ma myslim potvrdene len to musi dolozit pisomne a peniaze ma na ucte este v ten den Ja som brala 3000 za 70mes+20poistenie s tym ze prijem tam bol kazdy mesiac cca 500e..takze to je asi ten isty pripad 🙂

myska4
21. mar 2014

možem sa ťa spytať @abenko,na koľko mesiacov maš splacanie?

abenko
21. mar 2014

@myska4 mam to na 48mesiacov koli vyske splatky,na tie vydavky som si bemohla dovolit dat nizsiu dobu 🙂

senta_sofia
21. mar 2014

@marikaema oni to maju tak, ze vidia, kolko ma na ucte, resp. obraty ake ma a tak a proste ponukaju nejake kvazi predschvalene pozicky do urcitej sumy...

maha1331
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marikaema
autor
24. mar 2014

@maha1331 Dakujem to je kontakt na teba? Vo vub mu to neschvalili,nakolko este len teraz bude 5 mesiacov ze je zamestnany...povedali ze sa ma vratit o mesiac

lalinko2010
24. mar 2014

@marikaema ahoj, my sme brali z VUB hypotéku v sume 7000 eur, ale len na dva roky, súrne sme potrebovali, bola na moje meno, ale manžel splácal, pretože on má bankovú knižku a ja som dostala ponuku celkom výhodne, tak sme zobrali, v priebehu 12hodín sme mali aj schválenie. a pritom pri podpise zmluvy pracovníčka okolo toho že neviem či vám to schvália a podobne. ale viem že ešte som nemala peniaze na účte už mi stiahli 140eur, za to že sme požiadali o hypotéku.
Ja mám zlé skúsenosti z VUB alebo skôr s pracovničkami, neochota a podobne. Raz som tam šla sa poraiť ohľadne toho, že nejako nevychádza splátka že či sa s tým dá niečo robiť, lebo mesačne sa platilo 331,01 eur a na to som dostala odpoveď - viete ale keď ste žiadala o úver, tak ste podpísala papier že viete platiť, to bolo pred 2 rokmi, takže som len na pracovníčku pozerala že čo? ochota, čakala len na to aby som odišla a ona aby si vybavila súkromný hovor druhý prípad, už sme končili so splácaním a som sa šla spýtať, že keď ja vypočítam splátky tak mi nesedeí konečná suma ako je v papieroch čo máme splatiť, rozdiel nejakých 170eur, no nemám chuť opät zaplatiť aj toto. tak pracovníčka "ochotná" mi hovorí - to viete každý mesiac iný ? úrok ale tá suma sedí a je v poriadku. a pýtam sa aj mi príde niečo že splatený úver a podobne a pozerala na mňa akoby som neviemč o chcela od nej. a do tretice : prišla mi sms, že onedlho vám končí úver a bla bla a neprešlo ani 5 minút a tá " milá " pracovníčka z banky mi telefonovala, že majú pre mňa ďalší úver, ponuku, no ma nasrala, tak som jej povedala, že bola som za vami v pondelok, boli ste nenormálne ochotná a ak budem chcieť ďalší úver tak ja sama sa ozvem a dovidenia.
a ďalšie na IB som mala že posledná splátka bude v sume 322,19 eur, to isto nakoniec mi stiahli 331,19eur. Reku fajn!

maha1331
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marikaema
autor
24. mar 2014

@maha1331 uz som ti napisala mail

marikaema
autor
24. mar 2014

@lalinko2010 on poziadal z vub len preto lebo tam ma ucet,aj moja md chodi a aj priatelova vyplata bude uz odteraz....dokopy doteraz tam bolo vyse 1000 eurovy obrat a predsa neschvalili......poziadal o 1500 eur,volali mu ze to ma predschvalene, prisiel do banky tam mu ponukli 4400 eur, odoslali ziadost a odpoved prisla naspat ze je neschvalena...lenze dovod neudaju,nema ziadnu pozicku..nie je ani v uverovom...tak pracovnik pobocky mu povedal ze sa ma vratit o mesiac....ale uz som pozerala uvery z inych bank....a v raiffeisen maju dost vyhodne uroky tak neviem

andreah25
26. mar 2014

@marikaema Ak si je istý, že nikde nič nemá, plat je dobrý a pod. tak môže byť problém napr. v zamestnávateľovi - kde pracuje?, nebolo tam nedávno prepúšťanie?, alebo nemôže byť evidovaný niekde ako dlžník - napr. zdravotka, sociálka a pod.?
Najskôr treba vylúčiť všetky možnosti čo sa mohlo stať a potom až ísť do inej banky, pretože každá zamietnutá žiadosť zhoršuje bonitu a do budúcnosti si môže urobiť kvôli malej sume dosť problémy.

marikaema
autor
27. mar 2014

@andreah25 nema praveze nikde ziadnu dlzobu ani nic podobne...tam prepustavaju kazdy den.....asi je to preto lebo ma ceskeho zamestnavatela...