Práca na dohodu vs podpora v nezamestnanosti

knihomolka2
16. nov 2018

Ahojte, riesim od vcera dilemu a mozno mi ju niekto pomoze aspon trochu rozlusknut.
Som na rodicovskej, 5.4.2019 sa mi konci. Zamestnavatel mi sice stale drzi pracu, no z urcitych dovodov ju asi nebudem moct prijat. Preto som planovala nastupit po rodicovskej na podporu, vychadzala by mi dost vysoka. Nie som na to hrda, ale to teraz nechcem rozoberat.
Vcera som vsak zcista jasna dostala ponuku na ciastocny uvazok, ktory mi velmi vyhovuje. Dostavala by som vsak asi len polovicu z toho, aku by som dostavala podporu v nezamestnanosti. Nastup hned. V meste, kde byvam, je tato ponuka taka uzasna, navyse s perspektivou prace do buducnosti na plny uvazok, ze mam chut hned to prijat a pripravit sa tak o moznost podpory. Teraz co si vybrat: podporu a po jej ukonceni malu sancu najst si pracu alebo pripravit sa o podporu a zarabat malo ale s perspektivou do buducnosti?
Rozmyslala som vsak, ze by som mohla skusit par mesiacov, kym sa mi oficialne neskonci rodicovska, robit na dohodu a ked ta nova praca nebude dobra alebo ja sa im neosvedcim, tak by som potom nastupila na urad prace. Je vsak mozne po tom, ako som robila na dohodu a zaroven mi este zamestnavatel drzi miesto, nastupit na podporu?
Otazka c.2: ak to je mozne (s cim velmi nepocitam), je mozne dostavat podporu a zaroven aj nejaku minimalnu placu?
Dakujem vopred za odpovede

katarinamarkova
16. nov 2018

@knihomolka2 počas evidencie na úrade môžeš odrobiť 40 dní do roka. čiže 40 tento rok, 40 od januára. na dohodu. nie ten istý zamestnávateľ.
Ja byť tebou kašlem na úrad práce, ostávam stále na rodičovskej poberám rodičák a popri tom tú malú mzdu. Predošlé zamestnanie neruším a po skončení rodičovskej sa rozhodnem či sa tam vrátim alebo ostanem v novej práci, príp. či potom po rodičovskej pôjdem na úrad práce.

knihomolka2
autor
16. nov 2018

@katarinamarkova takto som nad tym uvazovala aj ja. Ale ak by to s tou novou pracou napokon nebolo dobre, budem sa moct po skonceni rodicovskej hlasit na urade a prace a poberat podporu, ak budem teraz robit na dohodu v tej novej praci?

katarinamarkova
16. nov 2018

@knihomolka2 samozrejme...len tam si potom zisti na sociálnej poistovni z čoho by ti ratali základ podpory

majusqa77
16. nov 2018

@katarinamarkova a preco nie ten isty zamestnavatel?

majusqa77
16. nov 2018

@knihomolka2 mozes, ale podpora sa pocita z prijmu za posledne 2 roky

katarinamarkova
16. nov 2018

@majusqa77 pretože ak by mala dohodu u toho istého zamestnavatela u kt.bola bezprostredne pred evidenciou zamestnana nemôže byt evidovana na urade prace.dohodu môže mať len u iného zamestnavatela.

katarinamarkova
16. nov 2018

@majusqa77 asi som to napisala menej zrozumitelne.....tych 40plus40 môže byt jeden zamestnávateľ. Ide o to že ta dohoda nemôže byt u toho istého u kt.pracovala pred evidenciou

majusqa77
16. nov 2018

@katarinamarkova jaj, tak hej. lebo ja som pochopila ze nemoze byt aj tento aj buduci rok v tej istej firme 🙂

miriamka272
16. nov 2018

Pokiaľ nie si evidovaná na úrade práce, môžeš robiť na dohodu po " starom " 350 hodín ročne ..