Práca v zahraničí

neffely
12. júl 2022

Zdravím, je tu nejaká mamina ktorá ostala s deťmi doma a manžel odišiel do zahraničia robiť na turnusy? Chcela by som sa spýtať ako to zvládate, či to bolo na začiatku ťažké alebo sa to dá v pohode zvládnuť? Ja som po rodičovskej a nejak sa mi nedarí nájsť si robotu tak aby som vedela odniesť do/zo škôlky deti a nikoho tu nemám kto by nám pomohol hlavne keď ochorejú takže prácu mám Max brigády... To ale veľmi nepomôžem do rozpočtu. Manžel je zamestnaný ako klampiar ale roboty majú čím ďalej tým menej a teraz mi oznámil že majú ísť so šéfom robiť na turnusy do zahraničia aby si udržal roboty a vedel nás uživiť. Príde mi to ako dobré riešenie ale je to ďaleko a bojím sa ako to budú znášať deti. A ja som tiež dosť zvyknutá na jeho spoločnosť, máme super vzťah všetko nám klape, bojím sa že sa ocudzime :-/ ale máme hypotéku, výdavky, ceny rastú všetko je drahšie ...

annamalaga
12. júl 2022

Niesi prvá ani posledná. U nás v okoli ma takto v zahraničí chlapa každá 3. A vieš čo je zaujimave? Práve takéto pary sa vôbec nerozchádzaju , sú spolu dlhšie, ako tie, čo majú chlapa každý deň doma. Ale to je len v mojom okoli. Vydrzis, budeš musieť. Iné by bolo, kebyže sa aj tebe rysuje práca , takto asi na vyber nemáte.

martinkatinka
12. júl 2022

Ja mam pracu na pol uvazku, ale mala som aj cely na zaciatku, ked zacal chodit do zahranicia. Syn ma 11, mam tu rodinu. Ked robim vikend, syn je u babky. Vacsinou ked je muz doma, mam volno a tak si ten spolocny cas uzijeme. Ja sa nestazujem, celkom sa to da zvladat. Ja nie som zase ani domased, ani neschopna co sa tyka vybavenia niecoho alebo nakupov a podobne 😁

neffely
autor
12. júl 2022

@annamalaga no vraj to má byť len dočasné riešenie kým decká podrastu a budem si vedieť aj ja nájsť nejakú normálnu robotu. Ale ďakujem, trochu ma to posmelilo 🙂

0silvia0
12. júl 2022

@neffely my sme tak fungovali ked boli deti male, a fungujeme tak aj teraz ked su deti velke. Normalne som pracovala, deti som riesila ja, nosenie do skolky, skoly, ocr ky...

alenamihal
12. júl 2022

Ja tak uz zijem cca 3 roky..decka 4r & 9r...manzel chodi domov 1x do mes na tyzden ale teraz to bude len na 3 dni a ide naspat do prace.,..zvykla som si,,jasne,ze si vsetci chybame,ale volame si ,vidime sa cez tel.,takze v pohode...skolu/skolku mam blizko a ja som momentalne na predlzenom rodicaku (cakam na dalsie rozhodnutie na dalsi rok ) ...tiez to nie je na stalo uz ...ale ked je moznost si ist financne zarobit,tak preco nie a vzlast v tejto dobe...sice som zienka domaca 24/7 ,sem tam aj chlapska robota do toho,ale nestazujem si...budes musiet si to vsetko zladit ,aby ti to sadlo a budes v pohode... budete si este viac vzacnejsi 🙂

neffely
autor
12. júl 2022

@martinkatinka tak to áno, postarať sa tu o deti a domácnosť není problém veď to robím stále len že to bude iné keď tu nebude ten "tato" :D ale asi je to len o zvyku ...

0silvia0
12. júl 2022

@neffely mna to naucilo byt sebestacnejsou a viac si verim

suve99
12. júl 2022

@neffely neboj sa, zvládneš to... ja som zostala sama, keď mali dcéry 3,5 a 1,5 roka, syn mal 6 týždňov a manžel odišiel na 4,5 mesiaca do UK.... potom sa tam takto vracal ešte viackrát...... nastúpila som naspäť do práce, deti škola, škôlka, bolo to náročnejšie, ale zvládli sme to, o mesiac budeme spolu ako manželia už 23 rokov a sme si stále vzácni..

neffely
autor
12. júl 2022

@suve99 ďakujem za podporu, hneď som kludnejsia 🙂

milovnikbehu
12. júl 2022

@neffely tak moja mama zije takto s otcom uz 33 rokov, ked som mala pol roka otec odisiel za pracou do USA, brat mal rok a pol. Odvtedy vzdy bol otec mimo SR. Domov chodieval raz za mesiac. Obdivujem mamu ako to zvladala vychovat 4 deti, starostlivost o dom a 35 a zahradu, chov zvierat a po RD samozrejme nastupila do prace. Neskor bolo samozrejmostou pomoc v domacnosti. Este mam skolopovinneho surodenca no nasi takto funguju dodnes. Avsak vidim, ze su naučený byt od seba a na dochodku sa asi zahlusia :D a my nemame vybudovany ziaden vztah s otcom, ale to nebude len tym, ze je mimo domu(tym nechcem povedat, ze to bude aj tvoj pripad). Obdivujem taketo zeny, klobuk dole

bmiroslava
12. júl 2022

@neffely ja takto žijem už 10 rokov. Manžel pracuje v zahraničí turnusovo momentálne 4 týždne tam a týždeň doma, predtým to bolo horšie, 5 - 6 týždňov a 4 dni doma a ešte zo začiatku to boli 2 - 3 mesiace a týždeň doma. Máme 2 deti, dcéra 10 a syn 4, takže všetko doma je na mne, či deti, domácnosť a podobne, ale človek si zvykne, alebo skôr musí si zvyknúť.
Nedávno som sa zamestnala ako telefonicky operátor na 6 - hodinovy úväzok, aby som prispela aspoň aké - také euro, v dnešnej dobe nemáme na výber ale zvládnuť sa to dá. Nemôžem si dovoliť robiť na smeny, kvôli deťom a dochádzať za prácou je tiež náročné, na druhej strane zamestnať sa, keď máte deti tiež nie je sranda.
Čo sa týka vzťahu s manželom, tak nejako fungujeme. Voláme spolu každý deň a cez víkendy videohovory, deti zreferujú, čo majú nové a aspoň ho vidia. Majú krásny vzťah, vždy, keď je doma, tak sa im venuje a snaží sa vynahradiť stratený čas.
Vieme, že pokiaľ je doba takáto nemáme na výber, peniaze potrebujeme.

neffely
autor
12. júl 2022

@bmiroslava áno doba je zlá, nemôžme si vyskakovať. My máme dve dievčatá škôlkarky a každý mesiac sú minimálne týždeň choré takže stále som doma :-/ brigádovať chodím vždy keď sa podarí nech aspoň trochu prispejem do rozpočtu a nech si zvykám trošku na pracovný režim...

aurora33
12. júl 2022

@annamalaga súhlasím. Aj v mojom okolí som si to všimla.

lalala94
12. júl 2022

@annamalaga a nebude to skôr tým, že v podstate fungujú ako dve samostatné jednotky? Muž v zahraničí a žena doma na Slovensku? Veď aj tu je x-tém, kde sa ženy sťažujú, že keď majú mužov dlhšie doma, tak im už "lezú na nervy", lebo ony majú dennú rutinu a ten muž im ju nabúra. A opäť budem vychádzať len z týchto diskusií, ktoré som tu čítala, ale bolo tu mnoho prípadov, keď sa muž vrátil zo zahraničia dlhodobo na Slovensko a časom sa rozviedli, lebo každý žil svoj život a už spolu nevychádzali.

Neviem no, ja by som radšej hľadala lepšiu lokalitu v rámci Slovenska obzvlášť ak sú tam malé deti. Tie roky im nikto späť nevráti a pre deti sú podstatní obaja rodičia, nielen matka.

martabubu
13. júl 2022

@neffely jaaaaaa
Manžel už takto chodí 2 roky, 5 rokov spolu sme
Čakáme teraz tretie dieťa, žiadne odcudzenie nieje. Najprv chodil do BA, potom Maďarsko a teraz až Nemecko. Všetko sa dá. Príde až o mesiac. Som doma s 4,5 a 1,5 ročným a už v 7 mesiaci.
Pomáha mi veľmi moja mama. Keď príde domov väčšinou ešte cesta vezme časť voľna tak takých 5 a pol dňa je a z toho 2 dni ešte berie deti čo má s ex
Ale za ten mesiac si voláme, píšeme, cez kameru atď
Viem že ma ani nepovedie plus vôbec nepije čiže pohoda.
On to horšie znáša si myslím
Keď máš doma zázemie, s kým pokecať a ísť von a keď dôjde domov spravíte si vždy výlet niekam aspoň kino tak všetko bude ok

bmiroslava
13. júl 2022

@neffely to poznám ja mám síce staršie deti ale na striedačku doma, kvôli chorobe, preto som riešila prácu z domu. Síce to nie je nič moc ale aspoň niečo a som doma. Niekedy je to dosť ťažké všetko skĺbiť, aby to fungovalo a samozrejme tatino nám chýba, ale o to viac si užívame chvíle, keď sme spolu. Robíme to pre rodinu.

marmelada13
14. júl 2022

@neffely jooj uprimnu sustrast :( nie je nic horsie, ako ked rodina nie je spolu...ale ked peniaze nepustia...fungovala som takto s manzelom a s detmi 1 rok a bola som nestastna. Ja aj deti. Ale aj manzel. Nakoniec som isla aj s detmi za nim. A teraz sme spolu a uz nikdy nie odlucenie takehoto typu. Ale to hovorim za nasu rodinu. Moja teta a stryko fungovali od seba 10 rokov. A zvladli to.Stryko chodieval domom tak 1x za 3 mesiace asi na 2 tyzdne.Prerobili si domcek,nasetrili nejake peniazky aby pomohli detom na start do zivota ale dan za to bola zrovna tych 10 rokov, pocas ktorych mu dcery vyrastli v dospele zeny a poriadne s nimi ako otec ani nebol. A sexualne stradanie je tiez dost frustrujuce pre obe strany 😁. Za mna, rodina by mala zostat spolu. Sama som videla tu v zahranici, ako boli manzelia ,,verni,, svojim manzelkam doma na Slovensku. Bolo mi z toho na grcanie. Samozrejme, zenusky o nicom netusili, lebo co oci nevidia, srdce neboli. Ale tak, cest vynimkam.

neffely
autor
14. júl 2022

@marmelada13 ďakujem, každý názor sa cení 🙂 človek nevie kým neskúsi, keďže teraz sa tu žiadna lepšia práca nerysuje budeme to musieť skúsiť...