Prihlásenie do sociálnej poisťovne

lilacarodej
22. apr 2015

Ahojte, prosim poradte. 3.4. Som porodila. Pred porodom som bola riadne zamestnana dlhsie ako tri roky, pracovny pomer nebol ukonceny. Je nutne zaniest alebo poslat kopiu rodneho listu do pobocky socialnej poistovne? Kboli vyplacaniu materskej a kvoli tomu aby mi bola materska dovolenka zaratana do dochodkoveho veku?
Dakujem dakujem za odpovede 🙂

lion13
22. apr 2015

ano treba zobrat rodný list

lilacarodej
autor
22. apr 2015

Lion13 ok, teda s rodnym liston osobnr na pobocku. Ano? Staci to? Netreba tam zaniest nejake tlaciva?

lion13
22. apr 2015

ja si to uz presne nepamatam, mne sa zda ze som brala len rodny list, ved zavolaj na socku tak ti daju najpresnejsieu odpoved

lilacarodej
autor
22. apr 2015

Dakujem za pomoc 🙂

liz_lemon
22. apr 2015

RL mozes poslat aj mailom, a na dochodkove sa treba prihlasit az mesiac pred koncom MD

dena1973
22. apr 2015

@lilacarodej RL dietata mozes zaslat aj postou resp. e-mailom, ale to by som si radsej ziatila na pobocke presnu e-mailovu adresu referentky, ktora ta vyplaca, aby sa kopia RL dostala priamo k nej. Ak posles inde moze sa stat, ze sa to zdrzi, kym zistia komu to patri. Na dochodkove poistenie sa ti teraz prihlasovat netreba, lebo ti trva PP. Poistit sa je potrebne az ked budes poberat rodicovsky prispevok, ale to len v pripade, ze nenastupis po materskom do prace. Po skonceni RP sa treba znova odhlasit.

ellca123
22. apr 2015

osobne lebo vyplnas tlaciva

lilacarodej
autor
22. apr 2015

Liz_lemon, dena1973 dakujem 🙂

dena1973
22. apr 2015

@lilacarodej Nie je začo...