Príspevok od štátu na tablet

zkjal
24. okt 2023

Je tu niekto kto dostal príspevok 350e na počítač alebo tablet. Chcem sa opýtať či ste to už využili. Dokedy sa to dá využiť.

vulka
24. okt 2023

@zkjal Zaspala si domu. registrácia bola v lete do konca septembra. A destatisíce detí už majú aj kúpené. Aj tu je niekoľko diskusií na túto tému.

katica06
24. okt 2023

@zkjal dostali a vybrali notebook ešte v júni.

macekovam
24. okt 2023

@zkjal minulý týždeň sme vybrali. Zaregistrovali ste sa?

patka06
24. okt 2023

Registrácia v apríli, kod prišiel koncom júna, tablet sme kupovali v teraz začiatkom oktobra.

veronika1754
24. okt 2023

@zkjal ja som registrovala 28.2. kód prišiel pred týždňom, dá sa využiť do 30.11. Treba si dobre premyslieť na čo použijete lebo nedá sa spätne vymeniť zariadenie. Určite neodporúčam nič 4 Giga. Dajú sa za tú sumu kúpiť celkom fajn notebooky, pretože chápem nie každý má na doplatok. Alebo pripadne s menším doplatkom do 100 eur sa dajú kúpiť naozaj už aj lepšie notebooky ktoré určite poslúžia dobre.

zkjal
autor
24. okt 2023

@vulka nie nezaspal som dobu. Registrovala som sa na začiatku septembra. Včera prišlo schválenie.

zkjal
autor
24. okt 2023

@veronika1754 ďakujem za info. 👋

veronika1754
24. okt 2023

@zkjal nie je za čo ak by ste potrebovali poradiť ohladom výberu zariadenia kľudne napíšte, lebo som čítala ako niektorý kúpili zariadenie a doma zistili že je to strašne pomalé a viac menej k ničomu, škoda že sa neporadili skôr s niekym iným ako predajca, keďže ten vychváli všetko nakoľko chce predať.

patka06
24. okt 2023

Záleží od predajcu, nám rovno povedali, aby sme nebrali notebook, že sú technicky veľmi slabé. Nechcela som doplácať, keďže sme ho v podstate nepotrebovali a slúžil by len ako záložný.
Zobrali sme tablet, zatiaľ spokojnosť, dostali sme k nemu aj klávesnicu zdarma.

quitka
24. okt 2023

@veronika1754 dobrý deň, aj nám prišiel kód, mohla by som poprosiť ohľadom výberu. Ďakujem.

veronika1754
24. okt 2023

@quitka napíšte mi správu, načo primárne potrebujete zariadenie využívať, teda či dieťa ide na školu kde bude potrebovať konkrétne programy (napr. grafik, technik...) alebo len na bežné projekty (word, pover point...) alebo či chcete aby zvládol aj nejaké hry, prípadne lepšie hry, alebo len sem tam kuknúť film...

pininka1
24. okt 2023

Mňa prekvapilo keď prišiel syn s mužom do predajne ze nemôže kúpiť iba tablet, ale musí byť k nemu aj klávesnica, ze to tak majú predávať, inak sa nedá. Zas len zbytočne peniaze naviac na nepotrebnu vec.

vulka
24. okt 2023

@zkjal Tak to je super. Už len vybrať a kúpiť.

patka06
24. okt 2023

@pininka1 nám priamo v predajni poradili tablet, ku ktorému pridávali klávesnicu zdarma. Nič sme nedoplácali

pininka1
24. okt 2023

@patka06 syn mal už vybratý taky aký mu vyhovoval podľa parametrov, preto chcel ten konkretny