Problém s hospodárením. Poradíte?

katka9010
26. apr 2013

AAhojte priatel zarába nadstandartne a este bude mat vysi plat. Nema deti,nefajci nepije a ma dlhy. Finaciuje totiz "mamicku" a on ma holu rit. Ideme spolu byvat a bojim sa ze vobec nenasetrime je totiz ten typ co moze aj desat tisic eur zarabat a nebude mat nic. Asi tazko uveritelne ale su taky ludia. Rozhadze peniaze do auta, benzin a zrazu neostane nic. Ideme spolu byvat a bojim sa ze bude rodinku svoju zivit plus to jeho "hospodarenie" tak daleko nexajdeme. Navrhla som spolocny ucet aby som hospodarila a usetrili nieco tak ma odbyl ze to su jeho peniaze moze si robit snimi co chce on ich zarobil. Ja nezarobim ani stvrtinu no ale az sa ma ohanat ze su to jeho peniaze tak po mesiaci asi balim kufrem so spolocnrj domacnosti. Som ja cudna ked mi. toto vadi? Treba to na zaciatku riesit. Dajte dake rady.dakujem

sissika
26. apr 2013

ani nechod do spolocnej domacnosti ...

kvetinka211
26. apr 2013

@katka9010 nie si divna, spravne uvazujes ... nebude to lahke, ale treba ho cim skor poslat dokelu ... s takym chlapom by si mala len problemy, nestracaj s nim cas

lucinocka
26. apr 2013

urcite by som s nim nezacala byvat..nevyzera to na ruzovu buducnost..radsej teraz ako potom s detmi..

bbarboraa
26. apr 2013

ked toto povedal tak to asi nema zmysel... my sme smojim mm este ani nebyvali a uz to boli vzdy "nase peniaze" ja som chodila do skoly... a osobne si myslim ze peniazky vraza inam ako do mamincky...

hladampomoc
26. apr 2013

Ahoj. Ja by som tiez z takym chlapom nebyvala. Ak by ste sa raz zobrali, tak to bude podla mna take iste a to nie je dobre. Ja mam s mm ine problemy,ale ucet mame spolocny a na peniazoch sme sa vzdy vedeli dohodnut. Nikdy sme si nevykrikovali, ze toto je tvoje a toto je moje. Proste sme zacali zit spolu a bolo vsetko spolocne.

jedina30
26. apr 2013

ahoj..neviem ci ti poradim,ale mat spolocny ucet ako priatelia sa mi nezda dobry napad..my sme spolu rokov 15 rokov(manzelia 7rokov) a nemame spolocny ucet 😉 viem,iny maju,ale mne by vadilo,ak by som bola limitovana muzom a musela vysvetlovat co som kupila..a myslim,ze on tiez..samozrejme vieme kolko zaraba ten druhy...mame to rozdelene..manzel plati byt (aj vtedy,ked sme boli len par) a ja skor domacnost,no velke nakupy plati on(ja zarabam menej).ak chce ten tvoj byvat s tebou,tak si musite sadnut a pokecat si spolu.. 🙂 ...tazko je setrit niekomu,kto sa rozhadzuje 😒 ..len tolko.. 😵

sviezost
26. apr 2013

Ja by som stakou osobou nezila.

natali.83
26. apr 2013

Odísť od neho pokiaľ by toto bol jediný dôvod mi príde ako príliš radikálne riešenie. Veď sa najprv (predtým ako spolu začnete bývať) porozprávajte o tom, ako si predstavujete financovanie domácnosti a spoločného fungovania. Nechaj ho, nech povie ako to vidí on, povedz aj ty, ako to je z tvojej strany. Sú páry, ktoré šťastne fungujú s dvomi účtami. Je to o dohode. Ja som tiež toho názoru, že peniaze sú toho, kto si ich zarobil, ale treba sa dohodnúť, kto koľko a na čo bude prispievať. My máme s manželom tiež každý svoj účet a za spoločný nie som, ale máme to pekne podelené a zatiaľ sa nikto nesťažoval. ;)

mia78
26. apr 2013

nechod sním bývať budeš sa trápiť a aby nakoniec nebolo na tebe všetko platit byt a tak....a on si bude užívať svoje peniažky 😒 a či ich vôbec dáva mamicke más to potvrdené ,neni v tom daky hazard a niečo iné ked tolko dlžiob... 😕 ja len preto lebo takého som poznala a teraz nik nevie kdeje všetko utratil ☹

kimmie
26. apr 2013

Ja by som asi utekala kade lahsie od takeho partnera. On asi nikdy nedospel a ty ho chces naucit ako treba hospodarit s peniazmi? Asi bude ovela lahsie najst noveho partnera s podobnym zmyslanim ako mas ty, ako prevychovat toho terajsieho. Vadi Ti to na nom uz teraz a on sa kvoli tebe menit nebude. Vela stastia 😉.

krasneleto
26. apr 2013

nie si cudna ze ti to vadi... si cudna , ze napriek tomu s nim ides do spolocnej domacnosti...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mawka
27. apr 2013

no tak si zalozte jeden spolocny ucet, na ktory posles ty svoju cast na chod domacnosti, kam posle on svoju cast, z ktoreho si nastavite trvale prikazy alebo inkasa a to co kazdemu zostane na vlastnom ucte je jeho vec. a este si k tomu svojmu uctu mozete spravit poducet sporiaci, kde si supnete kazdy mesiac nieco /na spolocne veci do buducnosti: zariadenie, dovolenky, vylety, atd/ a mate vybavene.

zivika
27. apr 2013

neviem, ja by som nebola taka radikalna, ze hned od neho odist...neviem kolko mate rokov, ani kolko ste spolu, ale neviem preco uz dopredu riesis spolocny ucet, ked este ani spolu nebyvate...pozri sa na to z opacnej strany, keby ty si dobre zarabala a priatel by ti hovoril daj mi tvoje peniaze, ja budem hospodarit, ako by si sa citila?...ako prepac, ja by som nedala a este by som aj zacala uvazovat nad tym, ci je dotycny so mnou z lasky, alebo pre peniaze...taketo veci sa riesia v spolocnej domacnosti a ani tam nie je podmienka, mat spolocny ucet...ked budete byvat spolu, zapisuj, kolko su spolocne vydavky a potom mu navrhni, nech ti da aspon polovicu...na ine peniaze si ozaj nemozes narokovat, je to naozaj jeho vec, co s nimi robi...spolocne setrenie do buducnosti pripada do uvahy neskor, nie teraz...byvajte spolu a casom uvidis, ako sa to vyvija 😉

namornicka
27. apr 2013

Vytvorte si jeden účet, kde budete dávať mesačne obidvaja rovnakú sumu, aby ani jeden nemal pocit že dáva viac. To bude na spoločné bývanie, stravu, prevádzku domácnosti. S ostatným nech si robí každý čo chce, môže si financovať svoje koníčky, oblečenie v rámci svojich možností. Takto nikto nebude mať pocit že žije na úkor toho druhého. Samozrejme aj prácu okolo domácnosti si spravodlivo rozdeľte, nie že ty ho budeš obskakovať.

wena
27. apr 2013

Ja len toľko, že s takým chlapom by som nebola ani keby bol zo zlata...