Refinanc hypotéky počas PN

nika0204
28. máj 2022

Ahojte,je tu niekto kto by mi vedel poradit ohladom hypoteky? Viem ze je problem riesit nieco s hypo ak je niekto na PN..ale mame trosku inu situaciu,manzel ma hypo este spred manzelstva (teda aj byt je len jeho) a teraz by sme chceli druhu nehnutelnost,teda navysenie hypoteky..ale ja som momentalne na PN a budem do nastupu na matersku (koniec jula). Manzel by mal dostatocny prijem aj sam na schvalenie. Da sa to nejako urobit aby mna nebrali ako pritaz? Prosim len ak niekto vie ci je nejaka vynimka alebo ako to obist..da sa urobit tak ze bude nova nehnutelnost tiez len manzelova bez toho aby sme museli riesit na sude BSM?
Ze moj prijem by da nebral do uvahy a nebola by som ani vlastnik.

Vdaka.

dejna_
28. máj 2022

@nika0204 neviem ako sú podmienky teraz my sme brali asi 5 rokov do zadu a brali sme to spolu s tým že ja som hlavný dlžník mala som lepší príjem oficiálne a môj muž minimálnu mzdu a bol po PN čiže jeho príjem sa nebral do úvahy ale je písaný v hypotéke so mnou ako druhý v poradí a teda jeho príjem sa nebral do úvahy ...myslím že sa to tak dá aj teraz

nika0204
autor
28. máj 2022

@dejna_ dakujeem..cize nevadilo ze manzel bol PN?

veronika_pb
28. máj 2022

my sme brali hypo na dom v 2018 a nikto neskumal moj prijem/status, pretoze manzelov prijem bol dostatocne vysoky na splatku .. ja som bola vtedy este na PNke, ktora trvala uz vyse roka cize som ani nic nedostavala a bola som cisto len pritaz z tej financnej stranky .. hypo sme brali v banke, kde ma manzel ucet a ja som disponent cize oni presne vedeli kolko penazi mu tam chodi

nika0204
autor
28. máj 2022

@veronika_pb super baby potesili ste ma..vsade som sa len docitala ze sa to neda..

dejna_
29. máj 2022

@nika0204 nie jeho PN nevadila ..lebo vôbec jeho príjem nebrali do úvahy. Je len ako spoludlznik

nika0204
autor
29. máj 2022

@dejna_ okik..tak dufam ze budeme mat aj my stastie..

98
29. máj 2022

@nika0204 ono to ze vam daju tolko chcete je fajn, ty budes ako spoludlznik a spoluvlastnik lebo BSM, ale isto stiahes bonitu a budu.sa odcitavat 2 zivotne minima nie iba jedno...

nika0204
autor
30. máj 2022

@98 myslis toto ze budu brat do uvahy ze manzel musi zivit aj seba aj mna? Ze ake ma vydavky?

98
30. máj 2022
julinka65
30. máj 2022

tazko povedat ako to teraz beru banky. situacia sa za posledny rok si myslim vyrazne zmenila, no my ked sme brali uver, tak kedze manzelov prijem bol viac ako dostatocny, tak mna do toho nejak nebrali, som prakticky len spoludlznikom a ziadnu bonitu mu za mna nestahovali

veroonr
30. máj 2022

@nika0204 ak je jeho prijem dostatocny tak v pohode. Zivotne minimum ale odpocitaju aj na teba samozrejme.

nika0204
autor
30. máj 2022

@veroonr dakujem baby,malo by nam to vyjst snad..❤️

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz