Reštart pre mladých - skúsenosti

28. aug 2020

Reštart pre mladých je príspevok pre ľudí do 29 rokov, vedených na úrade práce. Ak si sami nájdu zamestnanie dostanú prvých 6 mesiacov okolo 120€ a dalších 6 mesiacov okolo 60€ od úradu (každý mesiac). Hovoria o tom všade, v telke, v novinách o tom píšu. Ale keď som sa na to na UPSVaR pýtala, odbili ma s tým že prostriedky už sú vyčerpane a nič nedostanem... je to normálne??? ☹️

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
28. aug 2020
mogaa
28. aug 2020

to že nejaké príspevky sú, neznamená že sú stále......tento konkrétny príspevok bol možno aktuálny a vyplácaný pred koronou, ale nie v súčasnej situácii kedy prichádzajú o prácu živitelia rodín ktorí majú doma deti......

autor
28. aug 2020

@evamarek77 ani žiadosť mi nechceli dať, s nervami mi to nakoniec ale dali a nezabudli mi povedať traja další pracovníci že aj tak nič nedostanem

autor
28. aug 2020

@mogaa tak prečo to hovorili včera v Teleráne??? A pred mesiacom v novom case??? Naco to potom vôbec píšu?

mogaa
28. aug 2020

ale to je rovnako ako s ostatnými príspevkami - môžeš si urobiť kurz cez UPSvR(ale len keď sú na to peniaze), môžeš dostať príspevok na podnikanie (detto len ak sú na to peniaze)....UPSvR má na všetky takéto príspevky "badžet"-presne vymedzenú sumu - ak sa minie , príspevky sú pozastavené do ďaľšieho roka......

zojanka
28. aug 2020

Prečo to hovorili v teleráne sa musíš opýtať v teleráne, prečo to písali v novom čase detto. Každopádne sa to dá veľmi ľahko vygúgliť.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojanka
28. aug 2020

@evamarek77 akože prečo sa má sťažovať ??? Lebo jej povedali že to je vyčerpané čo je pravdepodobne aj pravda keďže to píšu aj na stránke ?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dida712
28. aug 2020

Nedávno mi známa hovorila, že chcela do práce niekoho vziať na "projekt" a taktiež to momentálne nie je možné, nakoľko pre covid19 sú podobné projekty pozastavené ... takže možno to je prípad aj tohto projektu pre mladých ...

zojanka
28. aug 2020

@evamarek77 A na čo konkrétne sa to má sťažovať? Sťažovať a informovať sa dve rozdielne veci.

basullinka
28. aug 2020

@evamarek77 vieš si to pozrieť na oficialnej stránke UPSVaRu ohľadom tohoto projektu, kde je jasne napísané, že projekt je pozastavený, pre niektore UPSVaRi.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojanka
28. aug 2020

@evamarek77 Veď jej jasne povedali že projekt sa už nevypláca a ak si aj podá žiadosť že jej to nebude vyplatené - čo je aj pravda, sú to verejne dostupné informácie, tak aké neposkytnutie informácií?? A aký prístup? Nevšimla som su že autorka písala že by jej nadávali, kričali a neviem čo.
Áno, overiť si to môže, ak klamali nech sa potom sťažuje ale toto 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ končím debatu radšej

mogaa
28. aug 2020

@evamarek77 a ako si asi "skutočne"overí či sú peniaze na daný projekt vyčerpané? teda okrem toho že je to na ofiálnej stránke UPSvR:win

autor
28. aug 2020

Volala som do BA, povedali nech žiadosť v každom prípade dám... a nie rovno ma odbiť že mi nič nedajú, nič nedostanem a chmurit sa namna ako keby to išlo z ich vreciek!!! 👎🏻

1sally12
28. aug 2020

Hej toto povedali aj mne. Ževraj niesú prachy

autor
28. aug 2020

@1sally12 a podala si aj napriek tomu žiadosť?

1sally12
28. aug 2020

Nie nepodala. Bolo to sice pred 3 rokmi ako som skončila VŠ. Vtedy som to nejako nemala chuť riešiť, mala som nervy proste že prišiel len nejaky list ze 'financne prostriedky sa minuli'..ziadny dôkaz pre mňa.

damtiporiti
28. aug 2020

Cicamica sa vrátila?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prispievatel
28. aug 2020

Väčšinou je to humbuk. Kedysi dávnejšie bolo že prispejú na cestovanie do práce ale nakoniec vyšlo najavo že buď zaplať si to sám a UPSVAR ti to preplatí ak im donesieš lístky alebo také podmienky že musíte byť nezamestnaný viac ako 6 mesiacov a pod. Takže pre bežného človeka nedosiahnuteľné.

Tak si to zapamätajte že nič nefunguje štýlom "tu máš peniaze" vždy je v tom nejaká zrada a nakoniec si musíte poradiť sami. Tie pomoci sú len na oko.

autor
29. aug 2020

@prispievatel no na oko zase nie. Kamoska pred rokom brala aj cestovné aj reštart... to len ja nám stále take šťastie že nič nedostanem 😂

missviolet
29. aug 2020

Ano, maju urcity budget, nie na vsetkych sa dostane. Mne tiez to iste povedali v roku 2017. Samozrejme, pocet zaujemcov kazdy rok kolise, jeden rok odmietali ludi od septembra, minuly boli miesta aj v novembri...

autor
29. aug 2020

@missviolet tak ale nech mi nehovoria, že teraz si zrazu toľko ľudí našlo zamestnanie, teraz, v takej situácii aka je

24natalia11
30. aug 2020

Mne sa toto stalo presne pred rokom, dali mi tu žiadosť so slovami že nie sú prostriedky a že mi to určite zamietnu... žiadosť som si podala a o dva mesiace mi zvonil telefón že mám podpísať zmluvu že mi schválili reštart.... peniažky krásne mesačne pomôžu

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. aug 2020

@24natalia11 vážne? Tak to si ma potešila. Ale ten prístup uradnicok je na zaplakanie...

autor
30. aug 2020

@evamarek77 hej, človek si musí všetko sam zistiť