Rodičovský príspevok a pôžička

lemur11
25. nov 2020

Ahojte viete mi niekto poradiť či nie normálne aby žena na rodičovskom príspevku nedostala žiadnu malú pôžičku ževraj to nie je brané ako príjem A to akože teraz ako si máme pomôcť tie čo potrebujeme a ešte nemôžeme do roboty pretože máme malé deti nechápem ako tento štát funguje je vôbec možné niekde o pôžičku požiadať lebo zatiaľ Hľadám Hľadám a nic

eliska13
25. nov 2020

@lemur11 samozrejme, že to nie je príjem.Chod na brigádu tak ako ostatní, ktorí potrebujú peniaze
Len si nezober niečo od nejakej pochybnej nebankovky.

belllinka
25. nov 2020

@lemur11 a z coho chces tu pozicku splacat?

tatianka0000
25. nov 2020

Presne, rodicovsky sa nerata ako prijem

tatianka0000
25. nov 2020

@belllinka vsak z rodicaku 😅😅

saja1
25. nov 2020

Ja som si brala hypoteku pocas rodicaku, a ratali mi ho do prijmu. Ale mala som aj iny prijem. Zratali celkove prijmy, odratali nejake povinne polozky na celu domacnost a hypo som mohla dostat iba s nizsou splatkou. Takze ja si myslim ze rodicak by sa aj do prijmu ratal, ale nevyjde ti pizicka tak ci tak 😅

aduskatt
25. nov 2020

V niektorých bankách ho akceptujú (nie všade) ale pokiaľ nedokladuješ ešte aj iný príjem, tak Ti jednoducho úver nevyjde len z rodičáku, keď sa odpočíta životné minimum na Teba a na dieťa

petamich
25. nov 2020

rodicak sa do prijmu zapocitava (vo vela bankach) ale sam o sebe zial nestaci, kedze sa z prijmu odpocitava zivotne minimum pre dve osoby, tak to skratka nevyjde :( preto vacsinou do hypoteky, spotrebneho uveru vstupuju dvaja

jaroe
25. nov 2020

@lemur11 nam pri hypo neratali rodicak do prijmu

lenuska9999
25. nov 2020

Rodičovský príspevok sa počíta za príjem len ak je kombinovaný s iným príjmom. T.j. napr príjem z nájmu, výplata atď. Alebo ak si vezmete úver spolu s niekým, kto je riadne zamestnaný.