Rodinný rozpočet - odkladanie na sporenie, jedlo, bývanie

blondmummy
15. sep 2021

Ahojte baby prosim Vás len ma tak zaujíma máte naplánovaný rodinný rozpočet keď príde výplata že viete odložit aj na sporenie aj jedlo bývanie?? Lebo sa snažim manželovi vysvetliť že sa to dá aj s málom

blondmummy
autor
15. sep 2021

@negymama presne jak moj som rada ze nemam len ja takeho 🙂 on je nauceny jak jeho mama mat prachy utrieskať

negymama
15. sep 2021

my mame napr. s muzom kazdy svoj ucet, z praktickych dovodov, ja som szco, tak musim mat svoj ucet. cize na dve ucty na chodia prijmy. ale bez nejakych problemov si to medzi nimi prelievame a platime. Takisto sporenia...on ma na svojom ucte zriadeny sporivy ucet, tak tam odvedieme nejaku ciastku... teda ja to robim, mam pristup k muzovemu internet bankingu, lebo keby on mal zadavat prevodaky asi sa vysype zihlavkou 😅

a z mojho uctu je nastavene dalsie sporenie plus odkladanie na invest. ucet. ale nevravime si ty si usporil, ty si minul. Muz mi vola pri vacsej ciastke, aby sme sa dohodli ci to kupime, ja jemu tiez. Bezne veci potraviny, oblecenie, domacnost, zalezitosti okolo deti platime podla zostatku ci kto je prave v obchode.

jgk24
15. sep 2021

ano sporime, momentalne som na rd, takze je to o nieco menej ako ked som pracovala, ale neviem si predstavit, zeby sme ziadnu rezervu nemali..

sasa1310
15. sep 2021

@blondmummy na začiatku odložíme určitú sumu. Zbytok peňazí (po slatení všetkých účtov) spriemerujeme na deň a snažíme sa dennú dávku dodržať. Na konci mesiaca čo ostane (jasné, že sa stane že ostane niečo, keďže niekedy je denná dávka vyššia - záleží od mesiaca) všetko odložíme aby na účtoch, kde chodia výplaty ostala 0.

blondmummy
autor
15. sep 2021

@sasa1310 tiez dobry napad

janulienka144
15. sep 2021

@mogaa súhlasím dá sa odložiť i z menej...ja som momentálne na RD tej nižšej ,muž zarobí 680 čo je veľmi veľmi málo na dnešné pomery a ceny na Slovensku...máme 2 úvery a 3 deti...z toho jedna v škole druhá v škôlke takže výdavky sú...ale aj odložím i keď nie veľa no dá sa či len 20 či 30 eur no i viac ....a do toho ešte stále prerábame domček takže ak sa chce dá sa 👌

nwnw
15. sep 2021

@blondmummy zatial sme neprisli na to jak. ja na rodicaku a cely moj prijem ide iba na energie a chod domu a aut + drogerie a nieco z potravin. Vsetko ostatne riesi muz a aj tak nevieme nic odlozit. Ano mohli by sme detom zrusit sportove kruzky 🥺, ale zas... Nebudem vecne na zebracenkach.

tl999
3. jan 2024

@negymama kde mate inesticne sporenie? Ste v pluse?

vulka
3. jan 2024

@blondmummy My vyskakujeme do výšky nášho platu. Aj hypotéku splácame, aj autá prevádzkujeme, aj na výlety chodíme a samozrejme aj šetríme(cca20%).

negymama
3. jan 2024

@tl999 ano som v pluse, ja si invstuje svoje portfolio v ramci slsp investovanie, mam to tam bez poplatkov a davam do zakladnej investicie - fondu nejaku mensiu sumu mesacne a okrem toho si nepravidelne dokupujem ETF alebo akcie, podla vlastneho uvazenia.

negymama
3. jan 2024

@tl999 inv. fond mam ziskovy cca 3,5-3,7% rocne, akcie a etf podla toho ktore, mam aj 38% ziskovost, ale bezne okolo 10%, obcas sa mi nieco jednotlive vykyve do minusu, ale celkove som v pluse.