Rozpočet rodiny, ako ho máte nastavený vy?

ysseba
18. sep 2018

Ahojte baby. Idem sa vás popýtať na vaše rodinné rozpočty 🙂 Ak všetko povinné uhradíte, koľko vám zostane na stravu? A koľko máte na "iné živobytie"? Teda nejaký program pre deti, oblečenie a pod. ? Viem, že sa to nedá zovšeobecniť, tak hlavne ma zaujímajú rodiny ako sme my - dvaja dospelý, dve deti (4 a 2 r.), nemáme žiadne prehnané nároky na stravu, oblečenie, program, no zároveň by sme nechceli žiť tak, že povedzme nemôžme ísť raz za čas s deťmi do zoo a pod. Zaujímali by ma teda ako to máte v rodinách vy, s akými sumami v rodene hospodárite.

miku1
18. sep 2018

@ysseba My máme cca 1700 € spolu. Platby cca 700 €. Strava cca 350 €. Odkladám cca 200 €. Ostatné výdavky cca 450 €. To je taký priemer. Samozrejme obrazný...🙂

monismie
18. sep 2018

tym, ze manzel ma dobry plat, tak som zatial neriesila to, ze by sme niekam nemuseli ist. ale nie vzdy tak to bolo.. stravu ked tak ratam do tych 300€ sa zmestime, hypo 550, ostatne poplatky su okoloo tych 350-400€ a mozno miniem len tak po mimo tych 200/300€

helen4
18. sep 2018

@ysseba
@miku1
@monismie
Ahojte.To fakt ze dvaja dospely a dve deti a strava 350 eur???,...to ste dobre zienky!

ysseba
autor
18. sep 2018

@miku1 Tými ostatnými výdavkami myslíš taký ten program, že kino, zoo, nejaká pizza, výlet a tak? A 200€ šetríš?

mon29
18. sep 2018

na stravu mame cca 400 eur/mesiac (2 dospelý 1 dieta, 1 pes), na "iné živobytie" nam ostava kedy ako cca 500 +- zaleží od nečakaných udalosti..

miku1
18. sep 2018

@ysseba Oblečenie, lieky, drogéria.....výlety, kino, divadlo,....pes,....proste všetko ostatné 🙂 Tak sú mesiace, kedy mi na stravu stačí aj takých 250-300 eur, záleží od toho, či sú prázdniny a varím častejšie, alebo obedujeme v práci, škole, škôlke.....pretože u nás už varené väčšinou večer nikto nechce.

ysseba
autor
18. sep 2018

@monismie Práveže ani my sme to doteraz neriešili, preto sa pýtam ako to je v iných rodinách 😀 Len teraz kupujeme väčší byt, lebo sme mali len 2 izbák a tak kalkulujem že ako to vlastne bude/ môže byť 🙂

miku1
18. sep 2018

@ysseba Tak odkladám bokom, pre prípad núdze, ak by niečo nepredvídane vybehlo, prípadne na dovolenku a podobne....Ale minumum tých 200 eur odložím vždy...

martina9999
18. sep 2018

my zijeme vo fr a stale na tom rozpocte pracujem, bola som zvyknuta odlozit viac ale prisiel dom a dieta.., tak dam to v percentach, ze tu vo fr naklady: 11% z prijmov odvadzame rodicom ako splatku pozicky co nam dali, 20% ide na poistky domu aut dane z ubytovania doplatky dane z prijmu, rocne udrzby domu (kominar, kurenar) ; na rocne dovolenky ide 6%, na stravu ide 16%, 5% je voda elektrika a internet, auta -benzin 4%, upratovacka 4%, 4% je strava ja a muz a syn pocas tyznda v praci/skole, 10% su nase kruzky a kapesne a vylety (vylety cca 2% z toho).

jana_eyre
18. sep 2018

ked uhradime vsetky ucty, stravu (cca 400€ - starsie deti sa stravuju mimo domu, muz tri dni v tyzdni, dva robi HO), drogeriu a setriaci ucet, ostava nam 350€..

na vylety chodime radi a casto ale riesime ich tak, ze sa snazime minat co najmenej a hladame program ktory nemusime platit a na taky viac plateny ideme pomenej (cize napr. do zoo nechodime kazdy mesiac, ale kazdy stvrtrok a podobne).. detom to zatial staci a su spokojne..

taktiez nemusim nakupovat vela veci na oblecenie, pretoze mnoho si odkladam a dedim po sestrinych detoch a ked nieco treba kupujem z druhej ruky.. na seba kupujem raz-dvakrat za rok, muz tiez, ked ma odmeny.. (samozrejme sa obcas vyskytne nejaka situacia ked treba aj pomimo, to snad nemusim zohladnit)

sme 5, byvame v RD, mame hypoteku a ine dlhy.. muz zarobi dobre, ale mame aj vysoke bezne vydavky..

stratenanajdena
18. sep 2018

@ysseba
Ahoj, ja Ti to dám v trocha inom prepočte. U nás to na deň vyjde na hlavu 3,17€ a v tom je komplet strava, drogéria aj čistiace prostriedky, príp. lieky podľa potreby (donedávna z toho šli aj plienky). Výdavky na kultúru a spoločný program idú pomimo tejto sumy.

mirkakab
18. sep 2018

Ja som si vyčlenila 100e na týždeň na stravu, sme 2 dospelý a dve deti (12 a 9 r) v pohode to stačí, nakupujem aj jogurty, zeleninu, ovocie, proste čo mi padne do oka a na čo je chuť.

ysseba
autor
18. sep 2018

@stratenanajdena Ďakujem, aj takto na deň a hlavu je to zaujímavé riešnie 🙂 Koľko členná rodina ste? A na výdavky na kultúru a spoločný program máte cca koľko mesačne vyhradené?

stratenanajdena
18. sep 2018

@ysseba na kultúru nemáme presne vyčlenený rozpočet na mesiac. Keď ideme do kina, tak ideme, keď ideme s deťmi, tak ideme. Nebýva to ale pravidelne. Jedno kino bez občerstvenia nás vyjde 50 eur len lístky, s občerstvením cca raz toľko. Alebo, keď prídu kolotoče, ideme. Teraz berieme deti na koncert Fíhy tralaly, lebo ju majú radi. A tak, podľa momentálnej situácie a potreby. 🙂
Je nás deväť (a dvaja kocúri :D ).

ysseba
autor
18. sep 2018

@mirkakab Presne takto by som to chcela robiť, že vyčleniť si 100€ na týždeň. Ale ty máš deti asi v škole, že? Že asi nevaríš, či? My totižto teraz riešime nové bývanie a mení sa nám tým pádom finančná situácia, takže chce to "akčný plán" ako prežiť ešte rok a pol na rodičovskej. Ale asi pôjdem o plo roka skôr do práce. A ešte by som sa ťa chcela spýtať, že na také výdavky ako - kultúrny program, kino, zoo, divadlo, zmrzka, kúpalisko, kolotoče atď atď. máte asi koľko vyhradené mesačne?

ysseba
autor
18. sep 2018

@stratenanajdena Fuuuuha, deväť, tak to áno, to sú iné pálky za také "srandy" ako kino, kolotoče atď.

stratenanajdena
18. sep 2018

@ysseba zmrzlina ide zo stravy, tá nie je mimo tých troch eur :D
V lete boli deti na viacerých dovolenkách, tábore, potom sme chodili na kúpalisko (v najväčších horúčavách sa dá dobre využiť lacnejšie vstupné po štvrtej, piatej hodine atď., aj tak vtedy ešte riadne pieklo a do ôsmej sa deti vyšantili až až).
Dá sa to zvládať s Božou pomocou a požehnaním, treba presne ako si písala, kalkulovať a spraviť si rozpočet.

skatulienka_sk
18. sep 2018

@ysseba neviem, či by ma zaujímalo, koľko kto a na čo minie...Nevieš aký má príjem, aký je to percentuálny podiel výdavkov k celkovým príjmom...Rodinu už máš, nejako si hospodárila. Zrátaj si svoje príjmy, odrátaj nutné výdavky (hypo, pravidelné platby, predpoklad na stravu - asi tak ako doteraz, tým, že sa presťahujete do väčšieho asi viac nezjete), vytvor určitú rezervu a ostatné si nechaj na kultúru (výlety, kiná a pod.)
Každý sa prikryje takou perinou, akú má.

benit
18. sep 2018

@helen4 aj my viac prezerieme. Tiez sme 4. Asi zavediem dietu pre vsetkych. Hi hi

michaella94
18. sep 2018

Veľa záleží aký máte príjem....my máme cca 600€ výdavky ako hypotéka poistka mobily.....odkladáme 500€...rodinné prídavky idú na sporenie deťom ostáva nám nejakých 600€ a to máme na stravu aj ostatné veci ako oblečenie drogéria niečo do domácnosti..ak nevychádza tak z tých 500€ čo odkladáme vyberieme....a máme tiež 2 deti 4 a 2 roky v marci pribudne tretie....z tých odložených peňazí potom riešime dovolenku väčšie výlety alebo keď kupujeme niečo drahšie

bodkolienka81
18. sep 2018

@ysseba neviem ci to pomoze, kedze kazdy ma iny prijem a vydavky na byvanie, auta, skolky, naroky na dovolenku, jedlo..tak ale u nas mesacne +-600 eur strava, 450 eur odkladam (do tych sa nechodi za ziadnych okolnosti, resp este take okolnosti nastastie neboli), zaplati sa hypo, jasle, vsetky ucty, auta a zvysok minieme..na oblecenie, kozmetiku, drobnosti do domu, vylety..Ked chceme kupit nieco vacsie (dovolenka, pracka, postel, TV..), tak par mesiacov nekupujeme ''hluposti'' a nasetrime..

zuzanka.zuzu
18. sep 2018

mám otázku - AJ TU NIEKTO TANKUJE??? úplne seriózna... lebo môj manžel chodí denne do práce (kancelária, od-do) a iba po BA. no aj tak dá týždenne len na benzín 60e ak s jeho autom nejdeme inde, toto je LEN na benzín PO-PIA, víkendy zvlášť. a to teda nemáme porsche 😕 takže vyčleniť si 100e na týždeň... nuž bol by to dlhý a bolestivý týždeň 😞

dkethe
18. sep 2018

ja som na RD a cely nas fungujuci (skromny) rozpocet ide tento rok postupne do haja pri zvysovani cien ake tu tento rok mame... :D cize hoc nam bolo v januari celkom hej, teraz uz sme dost napati :/

simsalabim
18. sep 2018

@zuzanka.zuzu asi zalezi na aute aj vzdialenosti. Ja tankujem MESACNE za cca 50€. Cesta do prace mi trva cca 20min.

mirkakab
18. sep 2018

@ysseba Začala som tento "systém" v januári, proste som si dala v pondelok 100e do peňaženky, keď mi zostalo aj 5 eur odložila som ich a vždy v pondelok som si vkladala stovku. Keďže bola zima, nejako sme nechodili a do mája som ešte takto ušetrila 130 eur, tak z toho sme potom v lete boli na výlete.Platila som z toho aj deťom obedy v škole, aj som občas dobila mobil.Neboli to peniaze na "doraz". Keď budeš variť na dva dni tak to dáš aj z 80 eur.

deti95060810
18. sep 2018

u nás strava 500 e za mesiac...2 rodičia a 4 deti. Jedno dieťa je dospelé a 2 deti druhý stupeň ZŠ - to len pre obraz, že už začínajú poriadne papať....😉

elizita
18. sep 2018

Velmi zaujimava tema. Cloveka ta donuti sa zamysliet. My sme 2 dospeli, 1 dieta, strava so vsetkym aj zmrzkami, kavami, kolacikmi 250eur, 50eur nafta, 50eur skolka a tanecna; poistky, dlhodobe sporenie, dan, odpad cca 60eur, odkladam 250eur/mesiac, byvanie s netom 110eur, ale netusim kolko minieme na oblecko a radovanky.. kedze su to nepravidelne vydaje, tazko sa to pocita.. na odlozene oeniaze siahame raz za 5 a viac rokov, ked menine byvanie 😀

ceresnovci
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
94misicka94
18. sep 2018

150€ svokre za bývanie + 100€ pôžička a poplatky za vedenie účtu + 50€ na týždeň na jedlo dávam do peňaženky čiže 200€ (varím 3x za týždeň na dva dni) na jedlo prípadne drogéria + mužovi 100€ na cigarety a pitie do práce (na obed chodí domov sa najesť ma to 3min cesty bicyklom) auto nemáme, ja mam prácu 2min peši čiže tiež sa vybehnem domov najesť + mala škôlka 38€ mesačne + každý druhý mesiac si dobijeme kredit za 6€ (12€) ja antikoncepcia 8€ mesačne na výlety nechodíme ani do kina jedine na bicykloch chodíme radi a to nestojí nič a na kolotoče dávajú peniaze babky 😂 s mužom si na darčeky nepotrpime ani na narodeniny meniny, Vianoce, Valentín.. Kúpime si keď potrebujeme alebo chceme oblečenie si nekupujeme tak často a malej väčšinou kupujú babky alebo jej krstná alebo zdedila toho dosť.. Zvyšok šetríme keďže chceme ísť konečne do vlastného čize 600€ na mesiac v priemere a 400-500 odkladáme ako kedy sa podarí lebo aj mala bude mať v škôlke nejaké výdavky
Ale bývame na dedine, jedny potraviny, jeden číňan tu sa nedá kde míňať.. Keď ideme do mesta na nákup tam minieme zo šupy tých 50€ tak už tam chodíme len na konkrétne veci 😀

94misicka94
18. sep 2018

Jaj a zabudla som dodať že zeleninu a ovocie máme zo záhrady poväčšinou 😊