Schválenie hypotéky

27. apr 2022

Zdravím,
máte niekto skúsenosť s tym, ako dlho momentálne trvá schválenie hypotéky po dolozeni všetkých dokumentov vrátane znaleckého posudku? Zaujíma ma konkrétne Unicredit banka, ale pre predstavu samozrejme pomôžu aj skúsenosti z iných bánk.
A koľko času od schválenia uplynie po čerpanie peňazí?
Vďaka za každú skúsenosť

jakubvojcik
27. apr 2022

Záleží od konkrétnej banky a konkrétnej situácie. Unicredit aspoň čo ja mám v poslednej dobe skúsenosť schvaľuje aj 2/3 týždne niektoré prípady. Väčšinou za normálnych okolností keď majú banky primerane veľa roboty schvaľujú v priemere tak 2-5 pracovných dní ak sa neschvaľujú žiadne výnimky ale ide o štandardný proces.

ildiko36
27. apr 2022

Ja som zobrala hypoteku cez realitku, plat som mala vtedy do 700euro, slobodna matka s 1 dieťatom, do 2tyzdnov som mala vybavene peniaze, kupovala som dom, oni vsetko vybavyli, ja som len isla podpisať zmluvu a na mestky urad papiere..hypoteka isla cez slovensku sporitelnu

sissy27
27. apr 2022

konkrétne Unicredit by to malo byť cca 2 týždne aktuálne, majú toho veľa (asi tak ako všetky ostatné banky).

hellwant
27. apr 2022

najhoršie, ze zatiaľ zvyšia úroky...to cloveka najviac nahneva...teraz hadam čo tyždeň a pol.

modraslamka
27. apr 2022

citala som, ze niekde sa caka uz aj mesiac🤦 a za ten cas je mozne ze klientovi zmenia ur.sadzbu 🤦 katastrofa.
My v slsp sme cakali do tyzdna. ( pred rokom)

sasa1310
27. apr 2022

ak sme mali všetky papiere odovzdané a ok, tak samotné schválenie nám trvalo do 2h. SLSP minulý rok

katkakatarinka
27. apr 2022

Pokiaľ máte v banke podanú žiadosť o úver, do žiadosti uvádzate aj aktuálny úrok. Čiže ak by teraz zmenili sadzby, úrok sa nezmení tým ľuďom, ktorí už majú podanú žiadosť.

karelova
27. apr 2022

V októbri, schválené sme mali do 1 dňa. Sama som bola prekvapená, nakoľko sme neboli štandardný prípad.

biancagal
4. máj 2022

My sme dávali žiadosti do Unicredit a do ČSOB, cca 6-7.aprila. ČSOB schválená za 12 dní, už to mame aj podpísané, unicredit dodnes nič.. Aj poradca nás upozornil ze v UNI to môže trvať reálne aj 3-4 týždne. Následne závisí ci mate refinanc alebo nový úver. Keď ma banka všetky podklady (záložné práva na katastri a pod.), požiadate o čerpanie a do niekoľko prác dní mate peniaze (vo VÚB minulý rok do 5 prác dní).
Banka by vám mala dat úrok v čase podania žiadosti.. Ale nemusí to tak 100% byt.

sabca99
4. máj 2022

S tými troma týždňami by som pre istotu rátala, no stáva sa, že sa to podarí aj omnoho skôr. No spoliehať sa na to fakt nedá

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zlomika
9. máj 2022

Do mesiaca by to malo byt. Teraz sa to trocha predlzuje, lebo mnohi si prenasaju uvery a menia urokove obdobie, tak uz som pocula, ze toho maju proste viacej

bozzie
9. máj 2022

Tazko opvedat, kto sa v banke toho chyti a ako mu to pojde. Niekedy je to do par dni, inokedy tak do dvoch tyzdnov

modro_zelena
9. máj 2022

@biancagal my sme žiadosť o ČSOB dávali začiatkom marca a doteraz nič :( nedávno mi len volali že nakoľko prešlo tak veľa času, tak už aj úrok bude vyšší a či s tým súhlasím.
Uplne som naštvaná, lebo kopa ľudí čo podávalo žiadosť po nás malo schválené do pár dní...a my stále nič. plus navyše ešte to bude aj za vyšší úrok

sasa1310
9. máj 2022

@modro_zelena to som ešte nepočula aby niekto tak dlho čakal na schválenie. Nám schválili do 2h v slsp

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denda007
9. máj 2022

Jeden den, VUB

autor
9. máj 2022

Zatiaľ čakáme na UniCredit týždeň a stále nič, tak uvidíme 🤷

jakubvojcik
9. máj 2022

Tak v unicredite si momentálne môžete počkať kľudne aj 2 týždne ešte.

olivia1425
9. máj 2022

Csob 2 tyzdne schvalenie dalsie 2 tyzdne kym nabehli peniaze,.len u nas sme to trocha brzdili aj my kedze sme to riesili na dialku

modro_zelena
9. máj 2022

Pozerám, že s CSOB tu nema nikto takú skúsenost ako ja:(
tí, ktorym vam to (či už skôr slebo neskôr) schválili, riešili ste si to sami alebo cez finančného poradcu?
Ja cez poradcu a mám obavy či práve to nie je kameň úrazu že banka radšej takýchto klientov dáva na koniec aby nemusela riešiť provízie.
Navyše ten môj poradca je cely dopleteny, nedám ruku do ohňa za to že moju žiadosť odovzdal v čase keď mal (7.3.), podľa mna zabudol a odoslal to neskôr. Banka mi nechce dať informaciu, kedy moju žiadosť obdrzali:( stále len čakám a čakám a už áno neverim že niečo z toho bude.

sasa1310
10. máj 2022

@modro_zelena a to vám predávajúci toľko čaká?

olivia1425
10. máj 2022

@modro_zelena ja som mala poradkynu mimo csob ale ozaj sikovnu

modro_zelena
10. máj 2022

@sasa1310 nerozumiem otázke

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modro_zelena
11. máj 2022

@onats nič v zlom, ale ak si mám vybrať poradcu, tak určite nie z modrého koníka 🙂

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz