Šetrenie pri nákupoch v e-shopoch a v obchodoch

handbag
15. apr 2015

Chcem sa opýtať, ako šetríte pri nákupoch? Nakupujete viacej v kamenných predajniach alebo cez e-shopy? Využívate rozne kupony a zlavy? Pomohlo to vášmu rodinému rozpoctu? Musím povedat, ze ja nakupujem cez e-shopy. Asi som sa dostala do tej skupiny ľudí ktorých otravuje ist do centra a riešiť kopu ľudí a státie v radách na pokladniach (napr. potraviny) a aj som zlenivela na tej rodičovskej 🙂 a je mi to pohodlnejšie. Mam rada eshopy kde je "doprava zadarmo", aj ked v skutocnosti to az tak zadarmo nie je (samozrejme), ale vela veci najdem takto na nete za nizsiu cenu ako v obchodoch.. dokonca mojou zalubou su nakupy zo zahranicia, ebay a aliexpress.. tu vyuzivam ponuku kde mozem za svoj nakup dostat peniaze naspat (zadarmo registracia, vstupny bonus a ziadna namaha: https://www.refundo.sk/?ref=27350-25 ). Ale tymito internetovymi nakupmi sa nasmu rozpoctu ani moc nepolepsilo.. neviem presne kde mame "diery" a kadial peniaze unikaju. Mate nejaky navod na vedenie rozpoctu? Alebo ako si ho regulujete vy?

mayami
15. apr 2015

jednoducho nekupovat kraviny, ale potrebne veci a usetrit sa tak da.

zita19
15. apr 2015

Treba si dobre rozmysliet, ti vsetko naozaj potrebujem. Je uplne jedno ci realizujes nakupy po nete alebo fyzickou pritomnostou v obchode, ked ti nakupne sialenstvo prerastie cez hlavu a kupujes nepotrebnosti, tak sa necuduj, ze sa to prejavi v rodinnom rozpocte. Drzat sa prisne nakupneho zoznamu pomaha pri kazdom nakupe.
A najlepsi navod, je spisat co treba kupit. Ci uz sa jedna o potraviny alebo o oblecenie a toho sa drzat, podla moznosti co najprisnejsie. A nie kazda akcia je skutocne vyhodnou kupou.

sissy27
15. apr 2015

@handbag teba otravuje chodenie po obchodoch a mňa zas otravuje "nenápadná" reklama, resp. link na svoju registráciu... fakt úbohé...
máte diery v domácom rozpočte? tak zruš internet a nenakupuj somariny v akcii, len aby si mala pocit, že si ušetrila... alebo si nájdi lepšie platenú robotu, aby si na to mala...
návod na vedenie rozpočtu je jednoduchý, na ľavú stranu papiera si napíšeš vaše príjmy, na pravú nutné výdavky a uvidíš, koľko ti zostáva na somarinky... ak nevychádza, tak porozmýšľať, či potrebuješ napr. paušál za 20€, či by si sa nezmestila do 10€, prehodnotiť poistenia, obmedziť plytvanie teplou vodou atď. ... a ak sa nič z toho už okresať nedá, tak ozaj len zvýšiť príjmy...
základná finančná gramotnosť... tuším by to mali zaviesť tiež ako povinný predmet na školách...

ghostsgirl
15. apr 2015

preco z toho citim len ,,nenapadnu,, reklamu? :D

acer11
15. apr 2015

@ghostsgirl keby nenápadnú...trápne 😖

lubos0470
16. apr 2015

Ja som sa do niektorých e shopov zaregistroval ako partner, nie ako zákazník. Niektoré e shopy podporujú tzv.
Affiliate programy.
Potom už môžete od nich nakupovať koľko chcete, či pre svoju potrebu, alebo môžete predávať ďalej a tým si aj nejaké euro zarobíte.
Obyčajne je zľava cca 25%.
Keď hľadáte prácu na doma, nepozerajte inzeráty s touto tématikou, partnerský obchod je určite účinnejší a bez vstupných poplatkov, žiadna viazanosť.

michaela1711
16. apr 2015

Dá sa ušetriť a hlavne netreba kupovať zbytočnosti len dôležité veci.

janett310
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janett310
12. júl 2015

Refundo,setri kazde euro,ked nakupujes casto cez inernet,a ked sa zaregistrujes a budes to odporucat znamym tak si aj nieco privyrobis
https://www.refundo.sk/?ref=50130