Šetrenie z príjmu 2800 eur

12. aug 2023

Ahojte, koľko by ste ušetrili keby ste 2+2 (3,4r) a vaše mesačne príjmy by boli okolo 2800e a výdaje mesačne na hypo a energie a poistky 500e, nepočítam do toho stravu ani výlety. Som hrozná keď ušetrím len 200e? Je to podľa vás veľmi málo?

sonia1712
13. aug 2023

Ja sa len pridám do diskusie s naozaj silným držanim všetkých prstov aby sa ti podarilo ušetriť napr aspoň 500 eur, podľa mňa by to bolo na začiatok super a áno, uplne ti rozumiem, mne sa páči ten pohľad, že si chceš život aj trochu užiť, byť sama sebou a dopriať si pokiaľ sa dá, ved život mame iba jeden a na konci si človek povie, že peniaze nie sú všetko. Samozrejme, keď už sama vidíš, že treba zmenu tak do toho, mozno ťa aj začne baviť hľadať riešenie problému, zapisovať, premýšľať a na konci si za ušetrené peniaze dopriať parádny výlet napr. vo dvojici s mužom aby aj on mal pocit, že nielen pracuje ale aj žije. Bude na teba hrdý 😀

zuzuliatko18
13. aug 2023

Akože, oplieskat toľko peňazí za výlet na jeden deň, to by mi za to nestalo a hlavne máte malé deti, tie si nejaké extra tobogány ešte toľko neužijú. Volila by som lacnejšiu alternatívu. A malým deťom veľakrát stačí výlet napr. Do prírody, na nové miesto, kde mozu skúmať a objavovať (mám 3.5 ročného drobca a ten najradšej kamienky, paličky, hlinu, piesok a podobne). Aj keď streda jeho gastro vrchol sú momentálne hranolky z mekaca (keď mu príležitostne dovolíme). Je to o nárokoch a kreativite. Áno, ja tiež rada minam, na kreatívne sety , kde s drobcom dačo vyrábame alebo maľujem, no naposledy sa mu rátalo aj keď sme zo starej vlny vyrábali guľka bombulka, lebo sme ho robili spolu.

sisaka
13. aug 2023

Autorka - nevieš hospodáriť s peniazmi, prehľad nemáš a míňaš na blbosti. 3-4 ročné deti do Tatralandie a ešte 2x za sebou ? Vyhodené peniaze… takto by som mohla pokračovať, ale niektorí ľudia si to jednoducho nedokážu uvedomiť, aj keď im to niekto konkrétne napíše.
Zver financie na starosť manželovi, ten bude na tom asi lepšie, keď aspoň vidí, že rozhadzuješ peniaze kade chodíš a nech ti vyčlení na tvoje aktivity nejakú sumu a s tou si hospodár každý mesiac.

andy024
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamta
14. aug 2023

Mozno to tu zaznelo, mozno nie ale ja mam otázku, ked na všetky tieto vylety a kiná chodíš s maminou, podiela sa na financovani alebo všetko cvakas ty? Lebo ak len ty, podla to tiež nie je ok. Samozrejme za deti a seba platiť mas ty ale za seba by mohla mamina platiť (pokial ju na tie vylety neberies ako au-pair) alebo za kino, večeru, atd.. Lebo pri jednej platbe sa to možno nezdá ale ono sa to nazbiera... Plat mate sice fajn ale neušetriť z neho skoro nič fajn nie je..

ropucha6
14. aug 2023

@lonely66 nijako nemoze vyzerat dobre melir po 4-5 mesiacoch, neviem, ci toto je najlepsia cesta k setreniu, ze bude vyzerat ako strasiak. To uz radsej uplne vypustit farbenie, ak na to nema.
@autorka, z toho, co si napisala, naozaj len trochu okres tie vylety, pripadne vymyslaj lacnejsie varianty. Raz za mesiac si dovolis nieco drahsie, zvysok daj lowcost, nejaka nenarocna turistika alebo co tvoje deti bavi. Mne by bolo luto aj tych penazi na kina a jedlo, z toho deti nic nemaju a dospely clovek naozaj nemusi ist do kina 5x z mesiac. Kadernicku a nechty by som neobmedzovala.

kulumulu123
14. aug 2023

Presne si si odpovedala niekolko krat do mesiaca kino plus sa ixete aj potom niekam najest zrataj iba tieto vydavky a zistis kde ti utekaju peniaze...
Vylety pre deti tiez mam 2 a tiez ich vlacim kade tade za zazitkami ALE ked niekam ideme snazim sa aspin cast jedla vziat so sebou (upeciem bublaninu, urobim im nejaku desiatu doma pripadne ovocie), jasne tiez im kupim nieco jest ale nie 2x za den komplet obed v restike... Vela chodime aj do prirody na cely den = super vylet zadarmo nemusia mat neustale iba same atrakcie a animatorov okolo seba...

katka700
14. aug 2023

Atrakcie na Slovensku sú neskutočne predražené lebo sa nájde kopec ľudí ako ty čo to zaplatia. O stravovacích službách cenovo odtrhnutych z reťaze radšej nič nenapíšem. Namiesto predraženeho akvaparku zober deti na kupalisko/jazero, jedlo vezmi z domu do prenosnej chladničky. Najedz sa doma pred kinom a po kine choď domov. Hneď máš ušetrené.

kulumulu123
14. aug 2023

Jedna vec je dat detom pekne zazitky druha vec je to ze deti vo veku 3,4r si z toho budu o 2-3r prd pamatat... Moje decka maju 3 a 9r a vies co?? Najvacsi zazitok pre ne je obycajna opekacka na zahrade alebo ked si starsia moze pozvat kamosku a mozu stanovat cez noc na zahrade same dve lepsie ako vsetky atrakcie ci hocico ine 😁. Ked sa opytam kam chcu na dovolenku tak ziadne more ale stanovacka na divoko v prirode je zazitok cislo 1...
Tak teraz neviem bud mam divne deti ja alebo je chyba niekde inde... Vies vela krat si my dosleli myslime ze doprajeme detom to co sme nemali my ale deti sa nalekto opyta co by naozaj chceli...
Ked si spomeniem na detstvo tak najlepsie zazitky boli prave tie najjednoduchsie prazdnuny ubabky na dedine ci u tety kde sme sa zisli bratranci a sesternice na 2tyz kazdy rok cca 5-6deti... Maximalna atrakcia bol vylet na znrzlinu ci opekacka vecer ale tych hluposti co sme spolu povystrajali a pivymyslali tajne expedicie na povalu (mali sme zakazane tam chodit), skryvacka v kukuricnom poli za domom... Tieto zazitky si ozaj teraz cenim ovela viac ako dovolenku pri mori s nasimi ktoru si poriadne ani nepamatam...

miska1997
14. aug 2023

Ahoj. Stiahni si tuto aplikáciu.
Na konci mesiaca ťa asi šľak trafí ale môžeš vidieť kde zbytočne utrácaš toľké prachy.. Keď nemáš bloček zapíšeš si sama čo kde a za koľko si platila.
V lepšie mesiace máme tiež taký príjem a viem ušetriť dosť nie "len" 200€ (a to nepracujem som na RD)
A to teda nenakupujem v pepco ani kik. Radšej kúpim pár značkových veci za viac € ako haldu handier ktoré po 2 vypratiach vyzerajú ako rok obnosené .
Výdavky máme vyššie.
Taktiež chodím na nechty aj si doprajeme v jedle aj výlety absolvujeme.
Skús okresať tie neskutočne drahé výlety a asi aj kino. Máš netflix ktorý platíš radšej s mužom kukni film ako sa teperiť do kina niekoľko krát do mesiaca. (Aj muž bude spokojný)
Ešte jedna rada ktorá mne pomohla platiť hotovosťou, ťažšie sa púšťajú peniaze z rúk, keď ich vidíš ako len čísla na účte 😅
Keď som platila kartou, vždy som bola v mínuse a toľko "bordelu" domov doniesla, že som nevedela čo stým, tak to len stálo.

guiseppinka
14. aug 2023

@miska1997 sranda ako to ma kazdy inak. U mna napr hotovost je uplne strasna, lebo neviem potom kolko som na co minula... Ale na druhej strane, rada susim prachy na ucte 😂

akiana
14. aug 2023

Ahoj, ja mam tolko, ale som bez deti a s partnerom zatial spolu nebyvame (vztah na dialku). Za byt, auto, mobil, net a veci okolo toho dam mesacne 1100€, jedlo a drogeria ma vyjde mesacne na 500€ a zvysok je volny cas/dovolenky/setrenie. Odlozim si 800-1200€, podla toho, ci mam nejake neplanovane vydavky.

sisaka
14. aug 2023

@guiseppinka to preto, lebo si finačne gramotná a nepotrebuješ mať hmatateľné pomôcky. Veľa ľudí, čo nevie šetriť potrebuje aspoň na začiatok prejsť na hotovosť (to radia asi všetci odborníci, ktorí sa tým zaoberajú) Skratka ľudia zaplatia účty a zvyšok si vyberú. Porozdeluju napríklad do obálok podľa druhu výdajov a s tým hospodária, bez používania kreditných kariet (na Slovensku malo rozvinuté, ale na západe bežné, že ľudia žijú na dlh a splácajú len mesačné minimum) Až keď na vlastné oči vidia, že nie je z čoho míňať, nemíňajú.

guiseppinka
14. aug 2023

@sisaka financne gramotna alebo skor "skrob" na urcite veci🤭🤭🤭 ked pocujem vetu "nekupis za taku cenu?" No nie, nekupim. Naco mi to bude... ale musim suhlasit, ze vela ludi na zapade zije na dlh...

sense
14. aug 2023

Nemusíš obmedziť výlety, výmen polovicu drahých výletov, za lacnejšie výlety. Alebo ak drahší výlet zobertw si piknik so sebou. Deti sa potešia aj výletu do lesa alebo k potoku, nemusí to byť hnes tatralandia 1x do mesiaca, alebo donovalkovo. A ak sa musíte najesť nemusíte sa najesť priamo tam kde je hrozna strava za ešte horšie ceny...
A niekoľkokrát mesačne do kina, ved toľko nových zaujimavych filmov ani nie je. A naozaj nie je nutné vidieť každý ešte keď máš aj predplatené iné kanály na pozeranie filmov.
Na začiatku mesiaca posli peniaze na taky účet odkiaľ ich nemôžeš vyberať kedykoľvek a hospodár len s tým co ostane

vroni
14. aug 2023

Skus sa za obmedzenia odmeňovať. Povedzme, ze každý mesiac vymyslíš výlet zadarmo (alebo minimálnu sumu). Za to si dopraješ kino alebo večeru. Nepôjdeš na večeru ci drahy výlet, ale dopraješ si niečo iné, co máš rada a stoji to podstatne menej. A rozplanovala by som si to vopred na celý mesiac a aspoň 500 euro uložila niekam, kde mi nebudú podávať ruku. Kadernícky a nechtov by som sa nevzdala, to je šetrenie na nesprávnych veciach.

linda144
15. aug 2023

My mame približne rovnaky spoločný príjem a tiež neušetrim nič. Lenže. My mame povinne platby 1600€ a dvoch starších chlapcov ktorý každý z nich ma krúžky, z toho jeden je finančne náročný šport. Keby som v tvojej situácii určite by som dokázala ušetriť viac. Ty peniaze zbytočne minas na nepotrebné veci.

123kika1234
16. aug 2023

My máme teda vyšší príjem dokopy, a dokopy odložíme asi okolo 500€, ale je to teraz ťažšie lebo pripravujeme svadbu, na druhú stranu nemáme deti

amelie2017
18. mar 2024

Ahoj autorka, no ako? Polepsila si sa alebo stale vela minate?

mercy13
18. mar 2024

Ja mam taky nazor na peniazky, ze pokym si aj nieco odlozis ( rezerva vzdy musi byt ), potom kludne si uzivaj peniazky, pokym mozes a zijes 😁 naco zarabas pekne, ked si tie peniazky neuzijes? Naco ti bude odlozenych xy peniazi, a naco chorobne sporit co NAJVIAC? Maj nejaku rezervu, na necakane vydavky, oprava auta, pokazenu chladnicku, dovolenku, co ja viem este naco, a potom si za ostatne dovol, co chces alebo mozes... Zivot je krehky, co, ked zajtra umries? Budes len robotit cely zivot, len co najviac nasporit, budes mat stresy z toho, peniazky si do hrobu nezoberies...