Skúsenosť s Northern Trust Bank USA

bchromiakova
11. jan 2019

Prosím Vás o radu. Cez bazar sme sa dohodli na predaji šperkov - zákazníčka je z Ukrajiny. Prišla mi notifikácia z banky Nothern Trust Bánk USAt, že platba za šperky je prijatá ale potrebujú odo mňa doklad o tom, zle som už odoslala balíček a až potom uvoľnia peniaze na môj účet. Máte s tým niekto skúsenosti ? Je to dôveryhodná inštitúcia ? Vopred ďakujem

silvi70
11. jan 2019

Ide podľa mňa o podvod, nič neposielaj. Prevod peňazí nemá nič spoločné s odoslaním tovaru - banku to nemá čo zaujímať za čo jej klient posiela peniaze.

naty_s
11. jan 2019

Nedavno tu bola o tom istom diskusia. Ide o podvod.

bchromiakova
autor
11. jan 2019

@naty_s skúšala som hľadať informácie ale nic som tu na modrom koniku nenašla - neviete ma tam nasmerovať ? Dakujem krásne

bchromiakova
autor
11. jan 2019

@silvi70 chápem to tak, ze ide o ochranu kupujúceho a zároveň predávajúceho- ale este som sa s tým nestretla, do zahraničia som nic takto neposielala dakujem

naty_s
11. jan 2019

@bchromiakova bohuzial nemam ulozenu diskusiu. Ale rozoberali tam konkretne tento typ podvodu. Do googla som si hodila vyraz "bazos podvod" a naslo mi rovno napriklad toto
http://m.podvodnici-na-bazos-cz-sk.webnode.cz/p...

Pozrite si prispevok "dopyt z ukrainy"

bchromiakova
autor
11. jan 2019

@naty_s super dakujem idem si to naštudovať

sissy27
11. jan 2019

@bchromiakova lebo nejaká americká banka vie ako vyzerá potvrdenie zo slovenskej pošty o odoslaní 😂 asi ako ty vieš ako vyzerá potvrdenie z tejto banky... Veď si vyrob niečo vo worde alebo v exceli a pošli im to, uvidíš, čo sa stane, či ti prídu nejaké peniaze.
Mimochodom žiadnu banku na svete nezaujímajú nejaké obchody na bazáre, aby si pýtali potvrdenia o odoslaní zásielky. Fakt žiadnu.
Nepotrebuješ nič študovať, stačí použiť zdravý rozum. Predpokladám, že si sa ulakomila na sľúbenú vyššiu sumu, než za akú si tie šperky pôvodne chcela predať...

bchromiakova
autor
11. jan 2019

@sissy27 až tak veľmi by som sa neulakomila lebo rozdiel sumy je len 1 EUR, ale naozaj tie maily vyzerajú veľmi dôveryhodne aj mailové adresy z ktorých mi to prišlo. Ale už som si prečítala info ktoré mi odporučila vyššie Naty_s a je tam spomenutý presne ten istý prípad

Všetkým, ktoré ste mi napísali Vám dakujem za príspevky

sissy27
11. jan 2019

@bchromiakova prepáč, nechcem sa ťa dotknúť, ale čo je dôveryhodné na ukrajinke s americkou bankou nakupujúcej na slovenskom bazoši? Lebo pre mňa absolútne nič.

bchromiakova
autor
11. jan 2019

@sissy27 veru nie, uz som dokonca našla aj ine príspevky o podvodníkoch a aj dokonca presne tuto istú pani co konkrétne napísala mne

bchromiakova
autor
11. jan 2019

Ak si bude niekto tento príspevok neskor čítať, tak veľmi rýchlo som už cez rôzne internetové fóra zistila, že ide o podvod.

river_song
11. jan 2019

Toto su podvody stare asi ako sam internet a stale sa najde niekto kto o tom nic nepocul a pridu mu dôveryhodné 🙈🙈🙈 ako píše vyššie @sissy27 na tom nieje nič doveryhodne, rovnako ako ked chce niekto kupit niečo do Afriky, Indie,.. poväčšine ide o úplne obyčajný tovar, ktorý sa da zohnat na celom svete, preto logika, ze si niekto z Afriky chce niečo obyčajné kupit zo slovenskeho bazara proste nepustí 🙈🙈 na takéto cudzojazyčné "ponuky" netteba ani reagovať a je pokoj..

sissy27
11. jan 2019

@bchromiakova treba si v prvom rade uvedomiť, že na bežné internetové bazáriky nedávaš žiadny exkluzívny tovar, ktorý by sa nedal zohnať v usa / ukrajine / afrike/ kdekoľvek inde. Ty si tiež nebudeš kočík / svadobné šaty / topánky / prsteň kupovať cez pol sveta aby si platila ešte drahé poštovné, keď také isté zoženieš v rámci svojho mesta alebo slovenska. A takisto je to aj všade inde vo svete.
Ak by si ponúkala naozaj niečo špecifické, exkluzívne, tak to s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkneš aj na špecifickej stránke, medzi odborníkmi a za iných podmienok.
A ako som písala vyššie - žiadna banka nerieši, či ti obchodník tovar poslal alebo nie. Banku ani nezaujíma za čo platíš / prijímaš platbu, kým to nie je nad určitú sumu a nehrozí pranie špinavých peňazí alebo iné prekročenie zákona.

bchromiakova
autor
11. jan 2019

@sissy27 v mojom prípade išlo o šperky, ktoré sa kupujú cez katalóg a na Ukrajine nemajú zastúpenie. Preto mi to na začiatku komunikácie nebolo divné že sa mi ozvala pani zo zahraničia. Až potom, keď prišli maily ohľadom zaslania platby.

Ďakujem za všetky komentáre a možno ešte niekomu tu na MK v budúcnosti pomôžu.

ink
11. jan 2019

Áno, už tu bola nedávno takáto diskusia, išlo v nej tuším o kočík, čo si pýtali poslať do Ukrajiny..

ivka27101
11. jan 2019

Aj ja som predávala fotak Ukrajinke a cez tuto banku mi chcela poslať peniaze ale najskôr mam dať potvrdenie o doručení. Je to podvod.

gips777
14. feb 2019

Tak aj ja som sa takto dostal,predaval som som lekarsku knihu ,ozvala sa mi nejaka ukrajinka menom Milaslava Sobieslav ulica 11 Kioto street Kyjev s potvrdením z hore uvedenej banky,že peniaze sú zložené nech pošlem balík.Nuž overil som si ulicu v mape kijeva,je tam taká,klikol som na banku,je taká a operuje hlavne v USA.No a ľudia predsa majú účty všade na svete,hlavne z takých krajín ako je ukrajina,takže balik som zabali a poslal a banke ,,akože,,som poslal potvrdenie o zaslaní a žiadal peniaze.Na to mi odpovedali,že suma je nízka a treba poslať ešte 500 eur a oni mi pošlu obratom aj so sumou za knihu naspäť.To uź som pochopil,že je to podvod ,samozrejme ,že som nijaké peniaze tam neposlal,len som oznamil,že stornujem balík ak nebudú peniaze,tak prišlo,že mám ísť podľa pokynov banky atď.No verte nešlo mi o nijakú chamtivosť ,že za tú drahú lekársku knihu dostanem viac,pretože stojí tuná cca vyše 150E,ja som pýtal 70 plus poštovné,čo na ukrajinu stojí aj s poistením cca 95E.Ani to mi neprišlo divné,že chce knihu zo slovenska na študium,pretože je to kniha výlučne fotografická a s popisom v latinčine.Takže som prišiel s určitosťou o cca 25E poštovnom a ak nezastaví pošta balík tak aj o knihu.Tak ľudia davajte fakt pozor na zahraničných kupujúcich a nikde neposielajte peniaze,keď Vám majú vlastne zaplatiť.

nicola77
15. feb 2019

Mna uz dvakrat kontaktovali ohladne vazneho zaujmu kupy. Raz som im poslala udaje k platbe aj mi poslali potvrdenie z banky/celkom dôveryhodné/ ale to uz som zbystrila pozornost, ze mam poslat tovar dopredu a zaslat podacie cislo banke a oni uvolnia peniaze. Takze nic som neurobila, odpisala im, ze ide o podvod a znova vyskusali 🙂 Napisala som v ukr.jazyku, ze su podvodnici a zlodeji a ked ma budu otravovat udam ich na policiu. A uz je klud. Pre info vam prikladam mailove adresy podvodnikov:

helenamarinovic567@gmail.com
milaslavasobislav@gmail.com
samanthasandstrom@outlook.com
https://zive.azet.sk/diskusia/51353/zahranicny-...
citajte skor ako balik odoslete

mimusatt
27. feb 2019

@gips777 zdravím..táto pani písala aj mne, za kúpu šiat...
Klame, chce vylakat len peniaze...
Dávajte si pozor...nič neposielajte..

nicola77
27. feb 2019

doplňam nový mail, z ktoréhu píšu ďalší ukrajinskí občania/podvodníci anakravchenko1234@gmail.com

pipovci
28. feb 2019

Dobry den, vcera ma tiez oslovila helenamarinovic567@gmail.com , podozrive mi bolo, ze odpoved bola zjavne vygenerovana "google translator". Islo o kozenu bundo na bazosi...

novakmaria40
28. feb 2019

Aj na mňa to momentálne skúša jedna milaslavasobislav@gmail.com, hneď som prišla na to zdravým rozumom, že je to podvod ja by som prišla o 100€ keby som bola naivná a nedošlo mi že meily od NORTHERN TRUSTBANK mimochodom, ktorá banka by mala účet cez gmail: transfernortherntrustbankusa@gmail.com :D :D :D akože GROTESKA, určite sa nenechajte nachytať, ešte jeden článok pripájam po povedaní mojej odhalenej situácii kamarátovi, ktorý mi na to odpísal nasledovný článok: https://refresher.sk/62946-Na-slovenskom-online...

danaduricova
11. mar 2019

Ďakujem za informácie. Akurát sa mi takáto situácia stala.ale našťastie som neprišla o tovar ani peniaze 🙂 podvodník sa volá veronikamartincova066.pozor

lenus2092
11. mar 2019

anakravchenko1234@gmail.com tiež sa ma pokúšali oklamať a taktiež si žiadali odoslať najprv balík a taktiež akože posielaju viac penazí ako som si žiadala, Anastazia Kravchenko, chcela odomňa kúpiť knihy v hodnote 99e, adresu mi poslali nasledovnú -- Address;Dankevicha Str 2, City: kiev State: kiev Zip code: 03134Country: Ukraine.....PODVODNÍCI

lenus2092
11. mar 2019

Address: Dankevicha Str 2, City: kiev State: kiev Zip code: 03134Country: Ukraine

nikareh
16. mar 2019

Dobrý deň, aj mňa oklamala Anastasia Kravchenko, ktorej som na základe potvrdenia z banky Northern Trust Bank poslala svoje svadobné šaty. Peniaze neprišli, balík jej asi dorazil, teraz si s ňou píšem, že ak chcem, aby mi prišli peniaze musím poslať 400 eur do banky, manžel mi to zatrhol, teraz ma napadlo že si niečo nájdem o tej banke a našla som tento blok, tak som aj rada aj smutná, že som sa tak nechala nachytať a o šaty som prišla. Tu je posledná správa:

Anastasia Kravchenko
po 11. 3. 10:45 (pred 5 dňami)
komu: ja

Dobré ráno,
Moja banka vám poslala správu o tejto transakcii, či chcete skontrolovať doručenku alebo spam.

Spočiatku 200 EUR, ktoré som preniesol na svoj účet, je nízky, dodatočne som k Vášmu účtu zaplatil 500 EUR.
Teraz musíte previesť 400 EUR na svojho zástupcu banky prostredníctvom služby Western Union alebo MoneyGram.
Po prevode 400 EUR odošlete kópiu potvrdenia z MoneyGramu alebo Western Union na môj bankový e-mail a vo vašom účte dostanete (200 EUR + 500 EUR = 700 EUR).
Rozumieš?

bchromiakova
autor
17. mar 2019

@nikareh to ma mrzí. Škoda ze ste si toto neprecitali skor. Ale podvodnici si vyberajú taký tovar, čo má hodnotu a na prvý pohľad nie je podozrivé že ho chcú kúpit na slovenskom bazári. 🙁 myslim ze ten tovar ani nechcú ale ide im o tie nasledujúce peniaze, ktovie kde je ten balík možno sa Vám vráti ako nedorucitelny’

nicola77
8. apr 2019

pridávam nový mail podvodníkov (laurahosokawa@yahoo.com)

nikareh
30. apr 2019

@bchromiakova
Tento týždeň, sa mi vrátil balík so svadobnými šatami ako nedoručiteľný, takže som sa potešila, že škoda mi vznikla nakoniec len na poštovnom.

bchromiakova
autor
30. apr 2019

@nikareh tak fajn aspon niečo pozitívne