Skúsenosti s hypotékou Consumer Finance Holding

christina123456
14. júl 2014

Dobrý deň, aké máte skúsenosti s touto spoločnosťou? Máme u nich podané o hypotéku a chcem sa opýtať, či vám schválili hypo, ako dlho to trvalo, aký úrok ste dostali, koľko vám schválili a podobne. Iné nebankovky nechceme, nakoľko toto je aspoň dcérska spoločnosť od VúB banky a inú možnosť sme nemali. Ďakujeme za všetky príspevky a skúsenosti.

kikina84
25. júl 2014

@christina123456 s nebankovkou by som do hypoteky nesla nikdy v zivote !!!! este mensiu pozicku ano,ale takyto uver na 30 rokov to je strasna odvaha..pracujem v znamej vymahacskej spolocnosti a poviem ti ze mame v evidencii velmi vela ludi,ktory to uz trpko olutovali ze maju cez nich hypo..maju strasne vysoke uroky a zmluvy tiez nemaju bohvie ako postavene...Ja osobne by som zobrala hypo momentalne jedine cez uni credit ,tam maju len 2% urok,ale z nebankovky nikdy na tak dlhy cas..dobre si to rozmysli a hlavne citaj zmluvu,aj keby si tam mala dve hodiny sediet,kym si ju celu neprecitas !

christina123456
autor
25. júl 2014

@kikina84 Unicredit žiaľ zamietol hneď. No a splácať treba aj, keď je úver v banke, aj keď je v nebankovke .. A stále sa to dá po nejakom období /2-3roky ? tuším/ preúverovať. No uvidíme aký úrok ponuknú, ak ponuknú atď. Dáme vedieť :D A k tomu vymáhaniu, no aj banka by si vymáhala, splácať treba všade, nikto vám nič nedaruje.

kikina84
25. júl 2014

@christina123456 ano to je pravda ale vzdy sa da lepsie dohodnut s bankou ako nebankovkou..nas ked dlznik poziada o splatkovy kalendar alebo o zrusenie urokov,tak vzdy sa vieme skor dohodnut s bankou ako s nebankovkou..nebankovky to vacsinou zamietnu a nepovolia nizsii splatkovy kalendar,vzdy pytaju velke sumy od dlznikov ,než banky..no a za 30 rokov clovek nikdy nevie,co sa mu udeje a radsej by som mala istotu ze sa dohodnem s bankou,ako nedohodnem s nebankovkou v prípade núdze 😉 ..uz v tom nejaky ten páek robím,takze v tomto mam jasno.. A uprimne ak vam banka neschvalila,pravdepodobne mali aj relevantny dovod..nebankovky radi schvaluju,prave kvoli tomu,ze vedia ,ze od dlznika vymôžu omnoho vacsie pálky,ked nahodou nebude moct splacat..exekucii uz potom clovek nezabrani a tam su tak vysoke trovy ze dovidenia ! ale ako chcete,pytali ste sa na skusenosti,ja ich mam priamo od zdrojov,takze viac asi nemam co povedat,je to na vas komu sa upíšete 🙂 ,kazdopadne vela stastia prajem 😉

christina123456
autor
25. júl 2014

@kikina84 no vsak som pisala,ze po2ci3 rokoch preuverovat,ked uz bude dlhsie zamestnana.a nie ostat tam30rokov,s uverom sa da mimo fixu hybat.ono je to pekne aj pravdive,ze je lepsie v banke mat uver,ale ked siclovek nenavybera..

christina123456
autor
7. sep 2014

all: Ahojte, som úplne zabudla na túto tému ... Tak napokon to schválili -úver je, aj nehnuteľnosť sa už zariaďuje :D Ten kto povzbudil a poradil tomu Ďakujeme

zima01
15. dec 2014

ja osobné skúsenosti s CFH mám a odporúčam obísť ich na kilometre...

dariasara
10. júl 2015

NEBERTE NIC OD CFH DOPLATITE NA TO AK BY STE PREFINACOVAT SU INY LUDIA KTO VAM NAJDE VSETKO NA MIERU A LEPSIE UROKY NIE CFH ...MAJU V RADE ZAMESTNANCOV CO IBA KLAMU ....POSPISTE ! JEDNANIE Z FIRMY ! NA CITANIE ZMLUV NEMATE PRAVO .ZAROBIA NA VAS OKOLO 30 000€ NAVYSE PRI SUME 34000€ ...

SU ZOBRACI , UžERNICI

lku
22. aug 2015
andreah25
22. aug 2015

@dariasara vždy má každý právo na prečítanie si zmluvy. Takže toto, čo tu píšeš sú bludy. A že za 34tis. požičaných zaplatíš 30tis. navyše? Tak ak si si ich zobrala na 40 rokov a úrok si dostala 3,8% p.a. - tak áno, je taký preplatok. To isté by si ale mala aj v banke na takú dlhú dobu s takým úrokom....