Som na OČR, ale končí mi zmluva.

kanelka
6. apr 2020

Ahojte. Momentalne som na ocr pre zatvorenu skolku, a dnes som sa dozvedela, ze mi nebude predlzena PZ na dobu urcitu, ktoru mam do 14.4. Ako postupovat dalej? Pokracovat ocr, riesit urad prace, alebo dlhodobu PN? Neviem, co by bolo v tejto situacii najvyhodnejsie?

fokuska
6. apr 2020

@kanelka Pokracuj s OCR, neprerusuj ju, neukoncuj ju. Budes ju mat nadalej platenu. Potom, po skonceni OCR (aktualne ju mozes mat kym budu zatvorene skoly a skolky kvoli virusu) sa regisrovat na UP a vycerpat podporu (ak mas narok).

kanelka
autor
7. apr 2020

@fokuska na podporu nemam narok, preto zvazujem dlhodobu PNku v ochrannej lehote

fokuska
7. apr 2020

@kanelka Ak je zdravotny dovod na PN, tak mozes cerpat PN - mysli ale na to, ze budes obmedzena liecebnym rezimom (vychadzkami)... co zas v sucasnej situacii nie je az taky rozdiel 😅

natalienka12
7. apr 2020

@kanelka dlhodobú PN? Na to by si musela mať sakra vážny zdravotný problém, aby ťa lekár nechal. Lekárom chodia posudkové kontroly a nemôže ťa nechať len tak doma aby si ty mala peniaze. Mimochodom na PN musíš nastúpiť v ochrannej lehote, ktorá je 7 dní od skončenia PP, takže by si musela ukončiť OČR, ktorú môžeš poberať, kým budú zatvorené škôlky a školy, čo nikto nevie dokedy bude, ale teda asi do konca júna to bude.

zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz