Stará mama sa asi stala obeťou podvodu - poslala peniaze na investovanie

20. okt 2023

Moja stará mama sa asi stala obeťou podvodu.
Klasika niečo videla na nete a poslala peniaze na investovanie.
Ako postupovať ako overiť či ide o podvod ?
Poslala im dosť peňazí.
Ma reálne prístup do svojho uctu kde sú tie peniaze
Ide o Trading.
Prosím poraďte čo robiť a ako jej pomôcť. Volať hneď políciu alebo alo to overiť ?
Ďakujem
Ide o spoločnosť SmithKent

melanta
20. okt 2023

SmithKent nepoznám. Ale ak ide o normálne legálne investovanie, tak žiaľ, nie je dôvod kontaktovať políciu. Babka ak je svojprávna, tak je žiaľ jej rozhodnutie, že dá peniaze nie do banky, ale niekde inde. Treba pozrieť do čoho konkrétne investovala a aké sú podmienky výberu. A potom vybrať alebo počkať na obdobie kedy bude vhodné vybrať.

autor
20. okt 2023

@melanta do jedného prístup mám
Do druhého kde investovala väčšiu čiastku tak mám iba číslo uctu kde peniaze poslala a telefónny kontakt
Samozrejme telefón zvoní ale nik nedvíha. Ani v tomto prípade nám polícia nepomôže ?

melanta
20. okt 2023

Ak je to podvod, tak môže banka podať trestné oznámenie. Ak to podvod nie je, tak nie. Odkiaľ mala to vyšlo účtu? Podpísala k tomu nejakú zmluvu? Poslala to zo svojho účtu či vkladala v hotovosti?

autor
20. okt 2023

@melanta poslala to zo svojho uctu.
Panko jej nadiktoval číslo uctu
Nepodpísala nič

melanta
20. okt 2023

Vo výpise z účtu jej neukazuje meno jeho účtu? V niektorých bankách to ukazuje. Nuž nie som v tomto odborník. Počkaj či napíše v priebehu dňa niekto ešte. A keď tak ísť sa poradiť na políciu.

cierny_konik
20. okt 2023

Okamzite volajte na call centrum do banky a nahlaste podvod. Vzdy ked sa stanete obetou podvodu, kontaktujte co najskor banku. Existuje vzdy sanca zachranit peniaze, ale cim neskor zavolate, tym klasa sanca na uspech.

Trestne oznamenie nepodava banka, ale ten co peniaze poslal. Ale to rieste az potom, prve je dolezite kontaktovat banku.

cierny_konik
20. okt 2023

To, ze ma pristup do uctu - brookera, este neznamena, ze ma sancu ziskat peniaze spat. Podvodnici pouzivaju dnes profesionalne tvariace sa "aplikacie", t.j. ludia si myslia, ze investuju, nakupuju akcie, vidia ako sa im zhodnocuju peniaze. Problem nastane, ked chcu vybrat. Vo vela pripadoch ich podvodnici zacnu nutit do nainstalovania vzdialeneho pristupu, alebo "prepojenia uctu", ze inak vyber nie je mozny. Ak im to ale ludia dovolia, tak podvodnici este ukradnu peniaze z bezneho uctu.

Kazdopadne by som skusil vybrat peniaze cez trading platformu.

1fifinka1
20. okt 2023

Kedy prevod robila? Dnes?

autor
20. okt 2023

@1fifinka1 Ach prvý prevod bol minulý mesiac
Ona mi to povedala len teraz že nás chcela prekvapiť a zbohatnúť
Vraj s tým pánom komunikovala volali spolu

simca06022011
20. okt 2023

Nasla si aj kontakty, stránku, údaje toho "brokera" a pod? Prečo nemá babka žiadne podklady? Email využíva? Neposlali jej to tam?

jarka_black
20. okt 2023

Skúste kontaktovať tohto pána, venuje sa prevencii podvodov
https://www.linkedin.com/posts/jozef-halcin-740...

autor
20. okt 2023

@simca06022011 e mail ma tam jej poslali len link na platformu kde akože vidí ako jej peniaze pracujú.

autor
20. okt 2023

@jarka_black neviem sa dostať k nejakému kontaktu

jarka_black
20. okt 2023

Po rozkliknutí jeho profilu. Pošlem pripadne do súkromnej pošty, ak nie ste registrovaná na Linkedin. Sa mi ozvite.

autor
20. okt 2023

@jarka_black už som našla mail

cierny_konik
20. okt 2023

Ak sa spytas aj ineho experta, tak ti poradi to iste. Kontaktuj banku, tie peniaze este mozu prepierat medzi inymi uctami a aj ked je mala sanca, tak je.
Takisto treba preverit, ci babka nema nainstalovany softver na pristup tretich stran, atd.

investovanie do SmithKent je podvod, cim skor to zacnes riesit s bankou, tym je vacsia sanca, ze zachranis peniaze a hlavne babka nepride o dalsie.

simca06022011
20. okt 2023

A žiadna vizitka online, kontakt, firma...nič? Jasný podvod. Ja teda mam par jednaní za sebou s brokermi a vždy mi ide vizitka, informácie o spoločnosti, podmienky... všetko emailom. Až potom sa rieši ci sa ide/nejde investovat, kam kolko, na ako.dlho. Kadejakých smejdom ale normálne skladáme telefón. Volajú v kuse, niekdy si myslím, že majú doslova informácie od bánk, stačilo ze sme požiadali o úver alebo boli niečo riešiť firemné, do pol dna chlapovi volali kvôli výhodným investíciám. Detto mne. Nevolaj ľuďom čo nemajú financie, kojej mame nikdy nikto nevolal a ja som mala obdobia keď aj každý týždeň niekoľko, teraz len tak.raz za mesiac :D
Môžete.skusit banku a políciu. Ale ja celkom neverím ze po mesiaci to banka vyrieši.

maranco
20. okt 2023

Video o podvodnom investovaní

https://www.youtube.com/watch?v=bFksR2LURRA


Poslal jsem podvodníkovi 300 000 Kč

https://www.youtube.com/watch?v=bre2eJsAdhM
zuzanka.zuzu
20. okt 2023

kde berú sprostí ľudia peniaze? fakt ma to zaujíma... kadejaká babka z totálnej r*te a von z balkóna vyhodí 10 000 - kurňa, však toľko peňazí nedržím doma ani ja 🙈

jarka_black
21. okt 2023

@maranco Veľmi poučné videá.

mamina7070
21. okt 2023

@zuzanka.zuzu to by aj mna zaujimalo do zodci placu nemaju a potom tisice daju podvodnikovi

mamina7070
21. okt 2023

je to podvod po mesiaci uz neporiesi s ankou jedine skusit TO ale sama poslala je svojpravna skor ju ´oucit do buducna nech nerobi hluposti

mamina7070
21. okt 2023

@maranco dovolila som si skopirovat do profilu