Stavebné sporenie a hypotéka

kavicka12
5. mar 2022

Máte skúsenosti?Chceli by sme stavebné sporenie a potom hypotéku ,ako to je potom s tými nasporenymi peniazmi keď získam hypo.?

mec321
5. mar 2022

@kavicka12 V dnešnej dobe si myslím že úplna hovadina mať stav. sp.. ale čo si pamätám tak je tam obdobie napr. 5 ročné, nastavíš si ho, a musíš tie peniaze potom v ten jedeň jediný deň vybrať plus žiadosť vopred dva mesiace

mec321
5. mar 2022

@kavicka12 neviem ci sa to pre tych 800€ vyplati - doba 6 rokov. radsej investovat. v dnesnej situacii este aj po zuroceni a zvysovani a strhavani prides aj o svoju cast

janka_266
5. mar 2022

@kavicka12 ja som v 2019 vyberala stavebné sporenie čo som tam posielala roky, nechcela som od nich nič viac, len to, čo som si tam poslala…..do posledného centu som to musela vydokladovať, že čo som z toho kúpila, Resp prerobila v byte, keby si aj sporíte a nasporíte napr. 10 tisíc tam, potom vezmete od nich uviesť napr. 50 tisíc, tak tých 10 máte v tých 50tich aj z tých vašich platíte úrok……radšej si odkladajte a potom si vezmite klasickú hypo.

kavicka12
autor
5. mar 2022

@mec321 to je potom zbyticna vec ,pravdu povediac otom nic neviem prrto som sa pytala 🤔

mec321
5. mar 2022

@kavicka12 jasne chapem..🙂 uz je to zastarale podla mna a aj vsetky tie ich pravidla a podmienky a to co z toho clovek ma je fskt minimum oblbovaky.. ja som chcela aj investovat do roznych fondov ale tiez neviem kde tie peniaze budu kto mi ich bude spravovat neverim nikomu.. odkladam si peniaze sama pre seba kazdy mesiac a je mi jedno ci to je vyhodne nevyhodne alebo ci mi stratia 50€ hodnotu v priebehu 5 rokov.. je to nic.. mam 21 rokov skolu mam v tomto odbore a proste istota je pre mna viac 🙂 a drzim palce! ❤️

jakubvojcik
5. mar 2022

@kavicka12 medziúver zo stavebného sporenia je vďaka tomu, že je iný pomer istiny a úroku v splátke najnevýhodnejší produkt na dofinancovanie. Mal by sa používať iba v prípadoch, ak nie je možné získať inak 100% financovanie (hypotéka so založením dvoch nehnuteľností, hypotéka + vlastné zdroje, hypotéka + spotrebný úver). Po niekoľkých rokoch ak budete chcieť refinancovať dané úvery spolu (resp. konsolidovať ich), zistíte, že ste nesplatili takmer nič z istiny. Ak máte stavebné sporenie, odporúčam z neho vybrať prostriedky a odložiť ich niekam kde to má väčší zmysel.