Účet v banke

jaga18
13. sep 2023

Ahoj, mate niekto prehľad, kde sa momentálne najviac oplatí otvoriť si účet? Nie šetriaci, ale na bežné transakcie. Hlavný máme v ČSOB, kde mame aj hypo, ale potrebujem ešte jeden, nech mám lepší prehľad. Čo hovoríte na Mbank alebo inú internetovú banku? Čo potrebujem k vybaveniu účtu tam? Majú jednoduchý a prehľadný IB? Žiaľ nemám čas obbehávať banky, tak ak ste toto niekto v nedávnej dobre riešili budem rada za každú radu a tip.

elenka.k
13. sep 2023

@jaga18 VÚB , alebo čo tak sk sporiteľňa? K vybaveniu asi OP najskôr.
Mn. spravil dcére účet cez internet ale to detský v Tatrabanke - tá je ale drahá.

zalka
13. sep 2023

@jaga18 fio banka

niekto2hy
13. sep 2023

https://totalmoney.sk/bezne-ucty SLSP a 365 poplatok za spracovanie platby v inej mene ako Euro.

maranco
13. sep 2023

@jaga18 jednoduchý a prehľadný IB má FIO banka, vyhľadávanie pohybov nie je obmedzené a funguje história od založenia účtu
účet je bez poplatkov a bez podmienok, ak budeš vyberať kartu zvoľ si VISA tam máš neobmedzené výbery zo všetkých bankomatov

snáď už tento rok zavedú aj okamžité platby
vo FIO máš zároveň prístup na český bankový trh, vieš posielať a prijímať okamžité platby v mene CZK.

Množstvo vecí nastavíš a vybavíš online, na pobočku nepotrebuješ chodiť. Ak chceš mať VIP číslo účtu na želanie typu SK77 8330 0000 0000 4040 2020 napíš mi aké číslice sa ti páčia a niečo voľné pohľadám. Len vtedy už treba založiť účet osobne na pobočke.

jaga18
autor
13. sep 2023
ibrunova
13. sep 2023

@jaga18 ja mám FIO, som max spokojná

jaga18
autor
13. sep 2023

@ibrunova aj ja som sa pre fio rozhodla. Verím, že tiež budem max spokojná

zalka
13. sep 2023

@jaga18 určite áno...ja to mám ako hlavný osobný účet a ešte aj podnikateľský mám tam

maranco
13. sep 2023

@jaga18 ešte jeden rozdiel medzi FIO a inými bankami, za 11 rokov čo ich mám nikdy mi nezobrazili reklamu v IB/appke, mailom/SMS, ani nevolali s ponukou služieb ani nedohadovali stretnutie na pobočke.
Volali jedine ak som im napísal otázku cez FIO servis a potrebovali vedieť podrobnosti, alebo mi chceli zodpovedať.
Niektoré banky otravujú zbytočným volaním a lákaním na pobočku k "osobnému bankárovi".

barcinka13
13. sep 2023

Ja mam mBank a som spokojna

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz