Urobí mi zamestnávateľ daňové priznanie?

hu3hu3
14. feb 2014

Ahojte baby, som na materskej dovolenke od 10.10.2013 a mala som zmluvu na dobu určitú do 1.11.2013. Bývalý zamestnávateľ mi poslal potvrdenie o ročnom zúčtovaní. Chcem sa spýtať, že keď mi poslal to potvrdenie o RZ, tak nemusím podávať žiadosť o RZ aby mi spravil...a to ešte znamena, že mi spraví danove priznanie ked mi poslal to potvrdenie?...dakujem

luba28
14. feb 2014

@hu3hu3 nie,nespravi,..ty ho musis poziadat,aby ti ho urobil,...on ti to poslal,ze ak by si ho davala niekde inde robit tak aby si mala doklady o prijme,ktore sa k danovemu priklada,...

alenah31
14. feb 2014

@hu3hu3 RZD by ti mal urobiť posledný zamestnávateľ, nakoľko si si zrejme nepodala žiadosť na vykonanie RZD poslali to potvrdenie v presvedčení, že si budeš d. priznanie robiť sama. Žiadosť by si mala podať do 15.2. ak si tak neurobila pošli ho dnes doporučene poštou, ale normálny zamestnávateľ ti ju prijme aj neskôr, pochybujem, že budú robiť zúčtovania skôr ako koncom februára.

evita68
14. feb 2014

@hu3hu3 poslal ti potvrdenie o príjme? alebo ročné zúčtovanie ? pozri, ako sa to tlačivo volá, je to rozdiel..

hu3hu3
autor
14. feb 2014

poslali mi ročné zúčtovanie....Ďakujem baby za rady. Žiadosť som poslala zamestnávateľovi ešte v pondelok...opýtala som sa pre istotu pretože mi jedna známa vravela, že keď mi poslali RZ, tak daňové priznanie mi spraví zamestnávateľ

evita68
14. feb 2014

@hu3hu3 ak ti spravil ročné zúčtovanie, tak už nemusíš nič..