Úver k hypo v PSS

4. feb 2024

Ahojte, prosím o radu. Mám hypo v inej banke, záložené nehnuteľnosti teda a potrebujem dofinancovať cez PSS. Nemáme tam účty. Ja som na rodičovskom a výživnom a partner má plat cca 1100 v čistom. Splátky úveru máme aktuálne 500 plus platby ako SPP atď, avšak žiadne iné strhávania povinné okrem hypo. Prejde nám 25.000 EUR? Ako dlho trvá doriešenie papierov, teda ak to prejde, kým budeme mať peniaze? Prerábame a chýbajú korunky 😢 môže byť problém, že som na rodičovskom?
Ďakujem za rady

sasa1310
4. feb 2024

ja na vašom mieste, s takým platom a s takou vysokou splátkou v porovnaní s tým platom, určite neberiem úver ďalších 25 000 eur. Veď už táto splátka je zabijak na ten príjem

viky173
4. feb 2024

Urcite ano, kazdy rozumny predsa vie, ze najskor sa zabezpecim a potom plodim...

noami12
4. feb 2024

Ahoj ak to schvália tak prvé Vám prídu na adresu zmluvy od pss, pôjdete overiť podpis, potom ich doručite do pss a keď ich nahraju do systému tak majú 1 deň na vyplatenie. Teraz sme to minulý piatok riešili a v pondelok ráno nabehli peniaze 🙂

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima1608
4. feb 2024

No neviem... Ja som mala plat 900 v čistom, mala som spotrebný úver na mene, ktorý sme brali, keď sme začali prerábať a potom som si požiadala v PSS o úver. Ich prvá podmienka bola, že sa musí splatiť ten spotrebák (akože áno, príjem máte vyšší dokopy ako som mala ja, ale zas ja som mala aj splátku o dosť nižšiu na tom spotrebnom). Každopádne, ak vám to prejde, treba odkladať všetky bločky, v PSSke treba do centu vyučtovať na čo ste peniaze minuli.

miroslava2710
5. feb 2024

Odvažne to vôbec zvažovať, ja neviem ale to ani trochu nerozmýšlate? Manžel ked ostane na pn alebo bez prace tak z čoho to plánujete platiť? Uz v takejto situacii 500€ splatka mi pride masaker nie ku tomu este dalsia stovka (minimalne) od pss. Ked velmi chcete pokračovať v prerabke tak dieta do jaslí a šup šup do práce.

mima1608
5. feb 2024

@miroslava2710 pri 25 000 to bude necelých 200 eur, ak si natiahnu na celých 20 rokov úver. My máme 30 000 a splátku 212 eur, takže tých 5000 až o toľko tú splátku nezníži.

autor
5. feb 2024

Tak ja Vám všetkým ďakujem. Aj tým “poučiteľom” o tom, kto má ako žiť a aké rozhodnutia robiť, i keď nevidia vobec celú situáciu a pozadie. Že Vás baví dávať zbytočné komenty sem ľuďom, keď sa pýtajú na niečo iné ako vy píšete… to ozaj nemáte život? Lebo veď keď nechcem pomôcť, tak radšej čas svojim deťom venujem alebo rodičom s niečim pomôžem ako strácať čas písaním vecí, na ktoré sa nikto nepýta..

Akokoľvek, za tie ozaj rozumné rady Vám ďakujem. Áno, zvažujem aj navýšiť hypo, rozumnejší nápad určite, len na začiatku nám ešte nevedeli dať dosť kvôli nejakým veciam, preto sme hneď vedeli, že musíme riešiť ďalšie peniaze, no refinanc vedia vraj až po 3 mesiacoch splátok a my máme ešte len mesiac 🥴 ale ja sa nevzdám, vybavím a dobre bude! Som šikovná, ale nie vševedko, tak tí rozumní komentátori, ešte raz vďaka 😘

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. feb 2024

@stastnamanzelka ďakujem, áno, riešim cez babu, ale tak rada mám info aspoň z dvoch strán v takto dôležitých rozhodnutiach… mimochodom, dokonalý nick 😊 verím, že ozaj šťastne vydatá, pošli recept 😊😉

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
norkok
Odpoveď bola odstránená
Zobraz