Úver, keď mám 3-ročné dieťa a som spoludlžník na hypotéke

21. mar 2024

Ahojte, len taká otázka. Chcela by som si zobrať úver vo výške cca 8 až 9 tisíc ( dokončenie prerábky domu plus poriešiť si zubára) myslíte že mi nejaký vyjde pri čistom mesačnom prijme 700 až 800 €, s tým že som spoludlžnik na hypotéke plus mám 3 ročne dieťa? Asi môžem len snívať. Samozrejme, pohladám si nejakých skúsených finančných poradcov.

la_dolce_vita
21. mar 2024

Odrataj si z prijmu zivotne minimum na seba + na dieta a splatku hypo a uvidis, kolko ti ostane na novu splatku. To je princip. Splatka bude v kazdej banke ina podla vysky uroku a doby splatnosti.

simonkazga
21. mar 2024

Z tvojho príjmu odrátaj životné minimum (ty a dieťa je takmer 400e) minus splatka hypotéky. Koľko ti zostáva na splátku nového úveru?

janabar1974
21. mar 2024

Dobrý deň, kľudne sa mi ozvite 0902352790. Prerátam vám to. Robím vo financiách vyše 30 rokov.

macekovam
21. mar 2024

mas nizky prijem.. dieta.. istotu asi ziadnu.. muz nezaraba? plati vyzivne na dieta? co ked sa ti zmeni fin.situacia.. z coho budes platit?

nelka93
22. mar 2024

Nie nevyjde ti to. Navyše neodpocitava sa len splátka hypo a životné minima, ale aj 40% platu po odratani minima, to je to co ti musí ešte ostať. Ak máš hypo viac ako 250 eur tak ti neostáva ani cent pomaly.

autor
22. mar 2024

@simonkazga na novú splátku mi zostáva 110 €

simonkazga
22. mar 2024

Je mi ľúto, ale toto je úplne stratené.