Schváli mi banka hypotéku, keď už mám spotrebný úver?

Zodpovedané
4. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám spotrebný úver vo výške 2 800 eur. Momentálne riešim kúpu bytu a hodnota nehnuteľnosti je 135 000 eur.

Príjem mám 1 250 eur v čistom.

Akú výšku hypotéky mi môžu schváliť?

Schvália mi hypotéku, keď už mám spotrebný úver?

Ďakujem

Dobrý deň,

na výpočet mi chýbajú viaceré informácie. Z príjmu, ktorý je možné využiť na úverové splátky sa odrátavajú životné minimá na žiadateľov (prípadne deti), potom sa ešte zohľadňuje povinná rezerva, čo nemôže byť použitá na úverová splátky (ďalších 40% zo zostávajúceho použiteľného príjmu) a potom sa odrátavajú aj splátky na úvery (pričom pri hypotékach sa odrátava tzv. stress test splátka, ktorá je navýšená o 2%.

Bez toho, aby som vedel doplňujúce informácie, vrátane toho, koľko platíte spotrebný úver (lebo splátku môžete mať malú ale aj pri vyššej sadzbe resp. krátkej splatnosti aj vysokú), sa nedá určiť, ako by Vám to aspoň informatívne vychádzalo.

Ak by ste chceli, doplňte mi informácie do mailu.

Prajem pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk