Dostanem úver na materskej dovolenke?

lienka1996
9. jún 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať, za chvíľku pôjdem na materskú a stále bývam u rodičov. S priateľom by sme si chceli vziať úver a kúpiť si dačo vlastné aby sme mali kľud a boli sami. Otázka znie, dajú nám úver keď nie sme zosobášení a ja budem na materskej a priateľ bude robiť?
Veľmi vám ďakujem.😊

dopolbokaodrata
9. jún 2019

A ešte mi nedá, keď si z platu nič nenasetrite ani kým ešte žijete u rodičov "zadarmo", alebo im date aj keď len 2 stovky a z toho zvyšku ste si nič neodložili do budúcna, tak ako chcete hospodáriť a kupovať ešte vlastné. Teda teraz beriem ako príklad toho priateľa, ty nepíšeš či si pracovala alebo nie. Na ZŠ a SŠ by sa fakt mali zaviesť tie základy finančnej gramotnosti, hneď by to tu inak vyzeralo. Aj keď bohvie či by to mal na všetkých tých školách kto učiť.

laska201
9. jún 2019

A teraz sice je najlepsie ze by priatel hypo bral na seba cize aj dom by bol na neho a ty ako jeho priatelka pojdes opet k mame bez penazi s nicim.po rokoch vyplati hypo a teba vyhodi lebo to bral pred manzelstvom.

vendulka80
9. jún 2019

@dopolbokaodrata no oni žijú kazdy inde ona u rodicov a on u babky, co som tak vyčítala na začiatku. A tam aj prispievajú... cize ako tu uz bolo napisane isli trosku od konca a zatial asi ani spolu nežili. Len predstavy su velmi romantické.
Svätá pravda s tou gramotnosťou. Mal by to byt povinný predmet.

dopolbokaodrata
9. jún 2019

@vendulka80 tak prispievať môžu, ale aj tak tie výdaje boli oveľa menšie ako keď budu teraz ťahať sami pri tých istých príjmoch a s jedným hladným krkom navyše.
Brat tak doteraz žil u mamy, tiež jej prispieval, ale aj platil napr nové okná, aj sebe pokúpil kadečo a chodil po výletoch, ale aj si šetril a teraz si ide kúpiť byt a ma aspoň tých 20% na to, aby nemusel brat ďalšiu pôžičku. A teda ten byt stojí oveľa viac ako tuto 50000 dom.
A to že sa niekto hrabe silou mocou do domu aj keď na to nemá, to je už miestny folklór.

dopolbokaodrata
9. jún 2019

Haha čo mi tu vyskočilo, reklama na hypo kalkulačku rovno uprostred diskusie. Veľký brat nás vidí 😂😂😂

laska201
9. jún 2019

@dopolbokaodrata hej tiez som minule na to klikla a samozrejme hned cislo a zavolaju spet takto si super nahanaju klientov.

vendulka80
9. jún 2019

@dopolbokaodrata no to je presne to... vsade len reklama ako super vsetko vyhodne a potom to tak vyzera.🤦🏻‍♀️

kidsparty
10. jún 2019

@lienka1996 dobry den, samozrejme ze sa to da. len samozrejme kazdy clovek a kazda situacia je uplne ina aj pre banku. kazdy mame vsetko inak nastavene preto nas banka kazdeho posudzuje osobitne. ak mate viac otazok v klude mi piste, robim s tym uz roky a viem Vam poradit.

xxxkatka
10. jún 2019

@lienka1996 no 650 € a 200 RP je naozaj strasne malo na to, aby si mala mat odvahz ist do hypo. Rovnako mi nesedi cena sa komplet zrekonstruovany dom, nech by bol aj v Hornej Marikovej. Nezabudni, ze narodenim babätka výrazne vzrastu vase naklady. Co ak nebudes moct dojcit alebo babätko neodtoleruje tvoje mliecko? Ked bol moj krpec maly, mliecko nas mesacne vyslo 100€ (a teda bolo to 8 rokov dozadu). Co ak nedajboze budete potrebovat navsetovat dr. viac. Alebo bude mat reflux a budes musiet mliecko zahustovat, casto prat bo bude mat vsetko ogrckane atd. Uvazuj dievca a nezen sa s idealmi do hypo. Tu si mozete vziat aj neskor. Naucte sa najsor spolu zit, pockajte kym sa babätko narodi (tiez pekne prevetra vztah). Toto co idete urobit je ekonomicka samovrazda.

lienka1996
autor
10. jún 2019

@vendulka80 žili sme spolu asi 2 roky v Prahe, chodili sme tam do práce len potom zavreli fabriku tak sme boli nútení sa vrátiť späť na SVK, potom sme boli rok v Senci, tak viem aké je to s ním žiť 🙂
A dokonca viac ako rok a pol sme bývali aj tu v BB spolu 🙂
Tak asi od konca som to nevzala😉

xxxkatka
10. jún 2019

@lienka1996 prepac, ze nemame vestecku gulu vsetky a nedomysleli sme si...

ketty251
10. jún 2019

My sme brali na dom pred 3.r. 30 000. Muž mal príjem 950€. A dostal len 80%. A to sme robili tak že sa navýšila kupna cena aby to nejak prešlo. No ale u nás hral aj vek. Ale už v tedy povedala žena v slsp že 100% sa už nadáva. A aj vo Vúb to povedala.

ketty251
10. jún 2019

Podotýkam, že bral len sám na seba.

c_est_la_vie
10. jún 2019

@lienka1996 ja naozaj zasnem nad tym aka si hlupa.

Vazne si myslis, ze z toho vyzijete, ked doteraz ste z dvoch prijmov nic nenasetrili? Vazne si myslis ze do domu nebude treba nic investovat? Pripadne este zabudas na to ze aj pri kupe mimo realitku ti budu uctovane poplatky za prepis?

Nemate ani euro. Pride dieta a bude potrebovat oblecko, jedlo, hracky, lieky... Ty naozaj nerozmyslas a chces riskovat situaciu ze ked prides o mlieko nebudes mu mat z coho kupit nitrilon? Myslis ze taky zivot, v ktorom mozes zrat s prepacenim rozky s mastou ta bude dlho bavit? A co ak bude priatel pn? Mate nejaku rezervu?

Len pekne byvajte u rodicov a setrite. A po roku -dvoch moze ist dieta do jasiel a ty do prace a hned po skusobke pytat hypoteku. Ale uvidis ze ani korunu dovtedy neusetris.

My so snubencom zijeme v podnajme ( 600 eur) a z platov nam po zaplateni stravy, najmu, oblecka, benzinu a kultury zostava 1200 eur. A JA sa bojim ze pri kombinacii hypo a materska prideme o moj plat, co je cca tych 1200 eur co odkladame. Ale stale mozeme odlozit rodicak, pripadne do uskromnit na standarde. A to mame nasetrene naozaj pekne a rodicov co by nam pomohli.

Akoze prepac ale vyfackaj sa. A ziadny uver neber pretoze s touto naivitou ta kazdy iba....

mimiqa
10. jún 2019

@lienka1996 moj prijem do 1000 a sama som zobrala 75 000...a chceli mi dat cez 100tisic to mi bolo zbytocne vela...ak ma tolko partner tak nech zobere len on..ty by si bola riziko.pre nich

lienka1996
autor
10. jún 2019

@c_est_la_vie nejdem to písať každej jednej.. ale moja milá.. stačí čítať čo som písala citujem " chcela by som sa spýtať" a " chceli by sme si vziať" nie že si ideme vziať.. a nie ty mi tu už hneď píšeš, že som hlúpa a mám si dať facku, trošku čítať text s porozumením stačí.. ale vidno, Bratislavčania sa nezaprú, že sú bez mozgu( česť výnimkám) 🙂

beky1813
10. jún 2019

@lienka1996 takze idete do podnajmu? Ci aku variantu ste vymysleli?

lienka1996
autor
10. jún 2019

A vám milé žienky ďakujem, že ste mi poradili. Rozhodli sme sa tak, že ideme do podnájmu za dobrú sumu a budeme šetriť čo sa dá 🙂

stela01
10. jún 2019

@lienka1996 veľa šťastia .

mimiqa
10. jún 2019

@lienka1996 podnajom nieeeeee..za to mas splatku uveru

lienka1996
autor
10. jún 2019

@beky1813 podnájom za veľmi super cenu 🙂 našli sme priamo cez majiteľa a dalo sa s ním dohodnúť na cene a ešte nám zobral on sám zo sumy

beky1813
10. jún 2019

@lienka1996 vyborne

beky1813
10. jún 2019

@mimiqa a z čoho budu platiť zvysok? 100% nedaju, nasetrene nie je, plat nizky

c_est_la_vie
10. jún 2019

@lienka1996
40 zien ti tu pise ze je to ekonomicka samovrazda a ty si si stale hudla svoje, ze chces byvat v dome. Nuz, ja chcem vilu na Bali....
Podla mna si to takto potrebovala pocut, aby si zvazila co za zivot by ta cakal.

PS: To si za jeden den nasla taky extra super podnajom? 😀

lienka1996
autor
10. jún 2019

@beky1813 našli sme 3i za 340€ aj s energiami a bol taký super že nám to dal na rovných 300€, je to právnik a povedal že on nepotrebuje zarábať na ľuďoch tak nás potešil veľmi

lienka1996
autor
10. jún 2019

@c_est_la_vie kto hľadá ten nájde 😉 viac ti nenapíšem lebo vidno že si "múdra"

beky1813
10. jún 2019

@lienka1996 tak hadam to zvladnete zosuladit a nasetrit na vlastne bývanie

mimiqa
10. jún 2019

@beky1813 nevedela som aky maju prijem..no to ano..dnes treba mat nasetrene...ale ach davat cudziemu...banky davaku koli tomu spotrebaky..no drzim im.palec..mat svoje je predsa len ine

beky1813
10. jún 2019

@mimiqa je, ale plat okolo 650 eur, hypoteka +spotrebak, male dieta, ziadna rezerva.

mimiqa
10. jún 2019

@beky1813 ach to tazko..hmmm....