Úver - rada

mirka3169
23. aug 2021

Dobrý deň. Preniesli sme si úver z VÚB do Prima. Tento mesiac 25.9 má byť splatený úver vo VÚB , tým pádom nám stiahli splátku už z Prima ale stiahli splátku ešte aj z v VÚB, dá sa to nejako riešiť ?

lea299
23. aug 2021

Hmmm to je zaujímavé? No a pýtali ste sa v jednej aj druhej banke, prečo sa to tak stiahlo?

mirka3169
autor
23. aug 2021

@lea299 v Prima ma dovolenku tá čo nám to riešila a vo VÚB že je to možné a zatiaľ nič viac nepovedali

petamich
23. aug 2021

vo VUB ak ste uz splatili cely zostatok istiny plus poplatok za predcasne splatenie = sumu, ktoru vam vycislili v odpovedi k ziadosti o predcasne splatenie k stanovenemu terminu, co predpokladam, sa udialo, ked uz ste nacerpali uver a zbehla splatka v Prima banke tak evidentne pochybila VUB banka a je to na reklamaciu

takze otazka uver vo VUB bol korektne splateny a vysporiadany?

mirka3169
autor
23. aug 2021

@petamich úver vo VÚB ma Prima splatiť 25.9 čiže tento týždeň. Avšak oni v piatok, 20.9 si stiahli za úver, ako každý mesiac. A následne si stiahla aj Prima 🤷

jvlo
23. aug 2021

@mirka3169 sama si predsa pri prenose urcujes, kedy tu budú strhat platby. Tiež sme pred mesiacom prenášali z VÚB do primy. Nie je to tak, že v prime ste už načerpali a vo VÚB ešte nesplatili? Potom to dava zmysel

mirka3169
autor
23. aug 2021

@jvlo áno v Prima stiahli 20.9 a malo byť vo VÚB splatené 25.9 lenže takto stiahli z obidvoch baniek, tak to čo teraz ? Lenže nám to takto nastavili v banke, kedy splátka, a kedy sa splati tam úver

jvlo
23. aug 2021

@mirka3169 je možné, že ak ste žiadali vyčíslenie k 25.8,tak ho banka urobila s tým, že počítala, že ta splátka odíde... A v prime sa nastavuje, kedy má odísť prvá splátka. Zavolaj na infolinku do primy a do VÚB, vysvetlia ti to

anshelia
23. aug 2021

@mirka3169 tento mesiac 25.9. ?veď je to august..takže je to splatné o mesiac..

mirka3169
autor
23. aug 2021

@jvlo no veď už to poslali na prešetrenie z VÚB tak som zvedavá.

mirka3169
autor
23. aug 2021

@anshelia 25.8 mám pomýlené mesiace 🤷🤦🤣

petamich
23. aug 2021

ja som teraz stratena - tak potom ale pochybila Prima nie? ved ak ten uver vo VUB este nie je splateny, tak ste este nenacerpali uver v Prime (kedze peniaze nejdu vam na ucet ale priamo do banky kde splacate uver, vam ked tak poslu rozdiel, ak ste brali vyssi uver), tym padom predsa ale nemala byt splatka pred nacerpanim 🙈

mirka3169
autor
23. aug 2021

@petamich no ja už tiež sama tomu nerozumiem, snáď to vyriešia. Ja len ako hlúpa platím, to môžem ešte do ďalšej banky si preniesť a platiť v troch bankach

petamich
23. aug 2021

@mirka3169 no jeden z nich stiahnut este alebo uz nemal 🙂 aspon tak to vyzera, drzim paste 🤞🏻🤞🏻

danik1505
23. aug 2021

@mirka3169 tak to robia, nám to tak spravili v januári..

mirka3169
autor
23. aug 2021

@petamich no asi tak.mm

mirka3169
autor
23. aug 2021

@danik1505 a to je akože normálne ???? Vrátili vám tie peniaze alebo z akého dôvodu stiahnu aj tam aj tam ?

danik1505
23. aug 2021

@mirka3169 nie, tam sme vlastne zaplatili poslednú splátku a prima banka si strhla svoju prvú.. V zmluve o refinancovani vlastne bola vyčíslená suma znížená o tú poslednú splátku v predchádzajúcej banke

mirka3169
autor
23. aug 2021

@danik1505 no len my sme nemali vyčíslenu nižšiu o tu splátku

tana_m
23. aug 2021

@mirka3169 ahoj, pozri si este raz vycislenie z VUB, tam sa pise ze ak pred datumom splatnosti mas este termin riadnej spatky, tak spatka ma byt uhradena. Suma vo vycisleni je znizena o tuto splatku.

mirka3169
autor
23. aug 2021

@tana_m no len je potom ok že mi stiahli splátku už aj v Prima ?

danik1505
23. aug 2021

@mirka3169 áno, lebo odvtedy začína platiť nová zmluva v prima banke. A keby ju nestihli, opäť by narástli úroky za mesiac a nepasovalo by to

ivkazba
23. aug 2021

@mirka3169 stiahnutie splátky vo VUB je okej. Ak splátky boli 20 dňa a predčasné splatenie 25.8., tak 20.8. normálne odišla augustová splátka. Čo sa týka Primabanky, mali ste iba čistý refinanc VUB úveru alebo aj peniaze navyše? Ak peniaze navyše, kedy ste ich dostali na Prima účet? Pretože ak ste si v Primabanke nastavili splátku 20 dňa v mesiaci a voľné peniaze ste dostali na účet predtým, tak 20.8. odišla klasicky prvá splátka, keďže úver bol už načerpaný. Problém vidím iba v prípade, že by išlo iba o čistý refinanc a žiadne peniaze navyše.

mirka3169
autor
23. aug 2021

@ivkazba nie nie žiadne peniaze navyše , dokonca ešte 180€ doplácala do úveru, mimo splátky, lebo sa zle vypočítalo zvyšok úveru

celes145
15. mar 2022

Mne sa stalo niečo podobné, ale ešte lepšie. Splátku za hypotéku mi berú 15. v mesiaci. Preniesol som si z VUBky do Prima Banky. Na začiatok mesiaca sme požiadali o vyčíslenie, to prišlo v pohode. Je tam napísané že je čiastka vyčíslená do 14. v tom mesiaci. Treba to vyplatiť do 11. v mesiaci čo sme splnili. Je tam explicitne napísané, že ak to tam nebude tak ako to napísali, je celá žiadosť o splatenie zrušená a tým pádom bezpredmetná. Nakoľko sme to splnili a aj v apke je napísané, že k 13. v tom mesiaci je zostatok úveru 0€, tak je všetko splatené a finito. No nie. 15. mi ešte zobrali ďalšiu splátku. Za čo? A prečo by mala byť vyčíslená čiastka k 14. odpočítaná od tejto ďalšej splátky? Keď uvedený úver mal byť 15. už splatený a tým pádom aj vyplatený finito. To je akoby tej babe vyššie vzali 20.8. splátku, vyčíslenie mali až na 25.8. ale vzali by jej ešte aj 20.9. poslednú splátku po vyčíslení.

mirka3169
autor
16. mar 2022

@celes145 ahoj, nám nakoniec VÚB vrátila tu splátku ktorú stiahli. Len sme sa museli my ozvať, sami od seba by to asi neurobili. 🤷

celes145
16. mar 2022

@mirka3169 ďakujem veľmi pekne. Bol som tam a vraj má ten týpek čas cez víkend tak to budem riešiť a spomeniem aj Vás a Váš príbeh, mohli by ste mi napísať ako to že to nakoniec Vubka vrátila?

mirka3169
autor
16. mar 2022

@celes145 ani si to už presne nepamätám ale volali sme tam, že ako je to možné. Tak že to preveria, posielali to niekde vyššie aj vub aj Prima. Prima si stála za tým že nepochybela, a VÚB si priznala, že stiahla, aj keď nemala. Tak peniaze vrátila