Úver so splatením do 3 mesiacov

luludia
7. nov 2018

Ahojte, chcela by som poprosiť najmä tie z vás, ktoré pracujú alebo pracovali v banke o informácie a rady k tejto situácii. Na 2-3 mesiace by sme si potrebovali požičať od banky financie. Pravdepodobne bezúčelový úver. Potrebujeme teraz niečo z tohto úveru uhradiť, no o 2-3 mesiace budeme mať hotovosť na splatenie celého úveru. Keby išlo o bezúčelový úver, ktorý by sme po tých 2-3 mesiacoch chceli celý splatiť, ako to v bankách funguje? Do splatenia by sme riadne platili splátky, kde by bol predovšetkým úrok a potom by sme požiadali o splatenie zostatku? Stačí vtedy banke splatiť zostatok alebo sú tam ešte nejaké úroky? Ide nám o preklenutie financií na tú krátku dobu a potom predčasné splatenie úveru. Prosím poraďte ak viete. Nejde nám o hypotéku ani spotrebný úver alebo autoúver na kúpu auta, potrebujeme jednoducho hotovosť. Od rodiny a známych si nevieme požičať, ide nám o postup banky pri predčasnom splatení bezúčelového úveru.
Ako postupovať? Ďakujem!

hankano
7. nov 2018

Napr. v TB je to v celku bezproblémové čo sa týka spotrebného úveru. Záleží aj koľko penazí potrebujete. Zriaďovaciemu (neviem ako sa presne volá) poplatku sa nevyhnete, ale po prvej splátke je možné úver bez úroku a poplatkov splatiť celý

veltraud
7. nov 2018

Ahoj, v hociktorej banke mas moznost predcasne splatit uver, bez urokov. Pokial sa nemylim, vyplyva to zo smernice EU. Takze pokial dostanes uver (tam maju banky individualne posudenia), splatit ho mozes kedykolvek. Pri spotrebotelskom bezucelovom sa nikto nebude pytat, na co si ho pouzila

suve99
7. nov 2018

Presne tak, ako píšu predo mnou... v každej banke Ti dajú spotrebák, v PB bez poplatku a navyše bez poplatku za predčasné splatenie, teraz majú úrok tuším 5,5%

luludia
autor
7. nov 2018

@hankano @veltraud ďakujem vám za odpovede, to je dobrá správa, že za predčasné splatenie nemusíme hradiť poplatky navyše. @suve99 PB je poštová banka alebo Prima banka?

suve99
7. nov 2018

@luludia Poštová banka - prepáč, Prima ma ani nenapadla...to by som rovno povedala Prima

janjochmann
7. nov 2018

@luludia viete to spraviť spotrebným úverom a potom predčasne splatiť. Preplatíte požičanú sumu o úroky za tie 2-3 mesiace a preplatíte to aj o poplatok za poskytnutie úveru. Práve ten poplatok za poskytnutie bude v tomto prípade najdôležitejší, zvyčajne je to % z výšky úveru. Keďže to chcete na krátko, hľadajte banku ktorá má najnižší poplatok, pretože pri tých pár mesiacoch úroková sadzba nebude až tak dôležitá.

luludia
autor
7. nov 2018

@janjochmann ďakujem pekne za rady

lea202
7. nov 2018

teraz uz sa to da tak, ze ho proste splatis predcasne a bez akychkolvek poplatkov. mozno by bolo fajn banku uz pri ziadosti o uver na to upozornit, ze to takto planujete spravit

luludia
autor
7. nov 2018

@lea202 preco myslis, ze je dobre banku na to upozornit? Nedaju nam tak vyssi urok aby na nas viac zarobili?

veltraud
7. nov 2018

vobec neupozornuj 🙂 najma stat sa moze cokolvek, mozno budes potrebovat mat pozicane dlhsie. Ja som to tak spravila a uplne ok. V mojej banke som zobrala hypo a chcela som spotrebak na zariadenie. Nedali mi, lebo ze maju interny pradpis, ze musim dva tri mesiace splacat hypo. Prijem som na to mala ok, takze len administrativna vec. Tak som sla do inej banky, zobrala som si uver, tri mesiace platila a potom som si ho preniesla spat do mojej banky. Teda predcasne, po troch mesiacoch splatila v povodnej. Vobec sa ma nepytali (teda volali, nech ostanem u nich 🙂). a to bol na 8 rokov 🙂 takze v klude. pokial splnate podmienky a priklepnu vam uver, splatis ho kedykolvek (teda nech som presna, tusim po 14 dnoch sa da).

luludia
autor
7. nov 2018

@veltraud dakujem 😉

alenka551
8. nov 2018

asi si treba len zistit ako to maju pri splatnosti skor a to je tak vsetko. asi by som im nehovorila o tom, ze to mam aj v plane a navyse v takej kratkej dobe

prispievatel
7. sep 2020

Záleží aj od sumy, ale 365 dá v pohode a netreba nič len v smartfóne požiadať, napočkanoe pošlú.