Vklad ušetrených peňazí na účet

10. feb 2024

Dobry vecer, prosim o radu. Ideme kupovat nehnutelnost. Vacsi obnos penazi vsak mame v hotovosti. Su to peniaze ktore sme si usetrili a mali doma uschovane. Tie si na vyplatenie nehnutelnosti pojdeme vlozit na ucet. Kedze ide o sumu prevysujucu 15000 eur, bude banka “vysetrovat” odkial tie peniaze mame? Pripadne danovy urad, financna sprava… Su to nase viacrocne uspory, usetrene financne dary k sviatkom a podobne. Dakujem

A este podotazka - prevod penazi z uctu na ucet nie je limitovany sumou, vsak? Ci zalezi od banky?

zalka
10. feb 2024

Prevod nie je limitovaný sumou v závislosti od banky, každá má svoje obmedzenia. Najvyšší prevod na účet čo som robila ako fyzická osoba bolo 32000e mbank ma pustila.
A nemáte viac účtov aby ste povkladali tam, a potom previedli na konečný účet odkiaľ budete hradiť nehnuteľnosť?

gabrm
10. feb 2024

@autor
Nie 15tis € naozaj nebudú vyšetrovať. To sa bežne vkladá na účet,to už v dnešnej dobe nie je nejaká horibilná suma. Už keby to bolo 150tis € by to mohlo niekomu biť do očí,ale veď píšeš že to máte ušetrené,tak pravdepodobne máte taký príjem,tak sa naozaj nemáte čoho báť.

autor
10. feb 2024

@zalka
@gabrm dakujem velmi pekne za odpovede… uhrnne ide priblizne o 33-35000. Sme zhruba pol na pol s partnerom, kazdy vkladame na svoj ucet urcitu ciastku, po castiach. Takze cca 17000 kazdy. Nasledne prevedieme ciastku na jeden ucet z ktoreho bude platba odvedena, ako @zalka pise. Ale ci to napriek tomu nebude nejaky problem. Su to poctive odlozene/usetrene peniaze, nic nelegalne a podobne

zalka
10. feb 2024

Nie nemal by byť problém, tiež sme svojho času presúvali kade tade peniaze z rôznych účtov na jeden a nahlásili výber v pobočke .. a vyberali hotovosť a presúvali sa a zároven vkladali hotovosť na účet notára - notárska úschova ( my sme mali účet v inej banke ako notár, prevod notár nechcel .. tak sme vybrali z účtu, preniesli cez ulicu ) a šlo o vyššiu sumu ako píšeš ty.
Ale zisti si podmienky v banke cez ktorú budete uhrádzať, lebo nie každá vie bez problémov poslať vysoké čiastky razom. mBank mám overenú, cez ten účet viem poslať akúkoľvek výšku. V inej banke bol problém vôbec presunúť peniaze, boli limity najčastejšie 10000e tak to som pár dní musela presúvať peniaze aby prešlo.

autor
10. feb 2024

@zalka preverim si, dakujem velmi pekne za rady

barbie1981
11. feb 2024

Podľa mňa sa ťa budú pýtať na pôvod peňazí

autor
11. feb 2024

@barbie1981 to v podstate nie je problem, ale ci to bude stacit odovodnit ako pisem

barbie1981
11. feb 2024

Ako minule som bola v banke a chcela som previesť 15000 zo svojho účtu, tá pani má preklepla odpredu , odzadu, skontrolovala pohyby na účte asi za 5 rokov😁, už to bolo trápne lebo fakt to kontrolovala podrobné, ale asi závisí od zamestnankyne. Ak si si z každej výplaty vybrala väčšiu hotovosť každý mesiac a dala do obálky, tak ona to uvidí a bude jej to stačiť tvoje vysvetlenie, ak nie povedz že je to dar od rodičov ich úspory

ndrag
11. feb 2024

Budu sa ta pytat na povod a postaci im stroha odpoved. Ked im povies, ze uspory, nikto sa ta viac pytat nebude. Ak nerobis take vklady pravidelne, co zrejme nerobis, ked sa tu pytas, tak nebudu riesit.

katulienocka999
11. feb 2024

Budu sa max pýtať odkiaľ máte takú sumu, nás sa pýtali a bez problémov sme vložili 🙂

hellwant
11. feb 2024

A to ešte asi zaplatíte za vklad. Uplne zbytočné.

ahhola
11. feb 2024

Mozno by kupujuci prijali za 15 000 cashu, normalne dat do zmluvy.
15 000 by vysetrovali a ked starci posielaju tisice smejdom, ich netankuje. 💯

mandzula
11. feb 2024

@autor ja vacsie sumy postupne nahadzem cez vkladomat a nikoho to nezaujima.

summer23456
11. feb 2024

@mandzula a to ako? Cez bankomat? A koľko tam naraz vkladas? To má každá banka? Ja mám primu.

mandzula
11. feb 2024

@summer23456 ano, je to bankomat - vkladomat, pozri na nete, kde ich ma Prima, a postupne vloz.

summer23456
11. feb 2024

@mandzula to dom teda netušila. A prosím nevieš koľko sa tam dá vložiť naraz? A to je bez poplatku?

summer23456
11. feb 2024

@mandzula teda kľudne aj v tvojom vkladom ste koľko sa dá vložiť. Či aj náš 1000€.

mandzula
11. feb 2024

@summer23456 netusim, ci ma Prima nejaky limit, to ti mozno "povie" vkladomat. Ja mam inu banku ako ty a ta poplatok nema.

summer23456
11. feb 2024

@mandzula super,ďakujem aj tak,čiže normálne v bankomate nájdem takú možnost. Ani som si to nevšimla keď som vyberala🙊😊

mandzula
11. feb 2024

@summer23456 nie kazdy bankomat je zaroven aj vkladomat, mas to na nom napisane.

summer23456
11. feb 2024

@mandzula aha, no pozriem to najbližšie keď pôjdem okolo bankomatu,diky ešte raz

autor
11. feb 2024

@hellwant pri vklade cez bankomat neplatim za vklad

autor
11. feb 2024

@barbie1981
@ndrag
@katulienocka999 dakujem 👏🏼

autor
11. feb 2024

@ahhola zial nie je mozne hotovost, povodne sme tak chceli… predaj/kupa je cez RK, musi to ist cez ucty/ucet

cafelatte
11. feb 2024

My sme vkladali bankomatom cez 20 tisic csob

maria1989
11. feb 2024

Peniaze mozes dat aj do vkladomatu a nikto sa nic nebude pytat. Povkladaj po rozumnych ciastkach.