Vrátenie poplatku za úverový účet

denisa8113
19. mar 2013

Ahojte urcite ste uz poculi ze sa rozputala kauza ze uz nesmu od vas pytat poplatok za vedenie uveroveho uctu....ja len ze ci niekto nevie ze co je nejaka moznost ze mi vratia poplatky za vedenie uveroveho uctu ktory mam uz splateny a uz ho tym padom neplatim ale platila som ho 5 rokov

asasasa
19. mar 2013

@denisa8113 O tom som nepocula ale pochybujem ze to bude platit spatne.

libka1
19. mar 2013

tak s tym by som na 101% 😀 neratala ze v pripade ktory popisujes ti nieco vratia...

katy1979
19. mar 2013

@denisa8113 daj link odkial mas tuto informaciu. A ak je to aj novy zakon tak urcite to neplati spatne

pepiska2812
19. mar 2013

Spatne to urcite neplati...plati to pri terajsich uveroch...nemalo by logiku,ked vysiel ten zakon este len teraz a ze by ti spatne vratili peniaze,to by museli povracat kopec ludom a by asi aj skrachovali 🙂

katy1979
19. mar 2013

No ak dobre citam je to len navrh novely zakona. Takze kludne spinkaj dalej. Ziadna prevratna vec sa este nestala. Aj to neznamena ze ak to uzakonia budu mat vsetci klienti za vedenie uctu zadarmo. Je to vysvetlene na sme.

denisa8113
autor
19. mar 2013

@asasasa aj ja si myslim ze spatne to nebudu vracat

denisa8113
autor
19. mar 2013

@pepiska2812 no aj som si myslela,ale take nieco nerozi

denisa8113
autor
19. mar 2013

@katy1979 no ale ja mam uver a za vedenie uctu neplatim takze by to malo byt uz schvalene ziadny navrh,kukam si pohyby na IB a nemam tam tento poplatok

katulik851
19. mar 2013

toto je nový zákon, ktorý určite neplatí spätne. Čo som ale tiež v súvislosti s týmto počula, že môžeš sa súdiť o to aby ti tieto poplatky vrátili, vraj to je teraz veľmi moderné v čechách... no tie 3 eurá mesačne asi nikoho z biedy nevytrhnú....

pepiska2812
19. mar 2013

Vraj to este nie je schvalene,tak neviem presne...

katy1979
19. mar 2013

@denisa8113 nie kazda banka ma poplatky za vedenie uveroveho uctu. My tiez neplatime vedenie uctu

maruska24
20. mar 2013

@denisa8113 spätne ti nikto nič nevráti, kde žiješ? ak máš úver teraz a sťahovali ti poplatok za vedenie úverového účtu, tak v apríly ti stiahnu už len splátku a poplatok za vedenie nie. ak úver nemáš, tak ti nestiahnu nič a ani nevrátia, to by sme kde boli, keby kaýdému čo už úver splatil vracali banky poplatky 😀 😀 😀 mne moja banka sťahuje napr. za vedenie úverového účtu poplatok 2,90 EUR, čo je dosť, stavebná sporitelna tuším tiež niečo, hoci to nie je úverový poplatok, proste nenásytné banky sťahujú peniaze za nezmyselnosti.

stanislavao
20. mar 2013

urcite nie.

frogh
20. mar 2013

tu sa dá stiahnuť Vzor výzvy na vrátenie bezdôvodného obohatenia: http://www.beblavy.sk/2012/10/vzor-vyzvy-na-vra...
ja som to poslal banke a nárokoval som si vrátenie za 4 roky: cca 157 €, samozrejme banka sa od toho dištancuje a napísali mi, že zákon im také niečo nezakazuje vyberať. Takže mi ostáva to vymáhať len súdnou cestou. Ale napr. v čechách už nejakým klientom tieto poplatky vrátili a údajne je tam už 36000 žiadostí na vrátenie poplatkov. http://byznys.lidovky.cz/druhy-klient-vymohl-zp...

simca06022011
20. mar 2013

o spatne vratenie niecoho mozes ziadat iba sudnou cestou, urcite to pri okienku v banke nevybavi obycajna bankarka a ani vyssie nebudu len tak bez sudneho prikazu nieco vracat, sudy by teoreticky mohli rozhodnut v prospech klienta ale nemusia (suhlasili s tym v podmienkach, urcite je tam aj lobbing bank aby take daco na Slovensku automaticky neuzatvarali v neprospech banky)
zakony retrospektivne neplatia... cize podla zakona ktory by nedajboze zrusil uverove poplatky by si nemohla pytat poplatky spat, keby si mala uver tak by sa ti tiez nevracali, iba by si tie zvysne prestala platit 🙂

frogh
20. mar 2013

http://www.bankovypoplatok.eu tu sú všetky informácie a Evidencia spotrebiteľov k hromadnej žalobe o vydanie uhradených poplatkov za správu úverového účtu

katy1979
20. mar 2013

Aj tak je to pritiahnute za vlasy ziadat nieco s cim som sam suhlasil. Uverove zmluvy podpisujeme dobrovolne a je tam napisane ako sa hradi poplatok za vedenie uveroveho uctu. Ako ja netvrdim ze vyberanie tychto poplatkov je spravne ale ak to dobrovolne podpisem tak preco sa mam zrazu burit.

denisa8113
autor
20. mar 2013

@frogh no pekne a to tych cca 160 euro na co si narokujesje za ake obdobie za ake roky?a nie je to mala suma ja b y som sa aj sudila teda aspon by som to skusila,ved su to tvoje peniaze

andreah25
20. mar 2013

@denisa8113 Je návrh nového zákona, ktorý by zakazoval vyberanie tohto poplatku za úverový účet. Všetko je však ešte v rovine návrhov, nič ešte nie je schválené. To, že niektoré banky tento poplatok nevyberajú, je len ich akciová ponuka, s ktorou začali, keď sa rozšírila debata ohľadne tohto poplatku, alebo sú to internetové banky, ktoré ho neúčtovali.
Takže zatiaľ nikto nemáte nárok na to tento poplatok neplatiť, alebo žiadať jeho vrátenie. Podpísali ste úverovú zmluvu, kde ste súhlasili so všetkými poplatkami vrámci platného cenníka banky, tzn. podpísali ste aj súhlas s daným poplatkom.
A ak aj daný zákon prejde, tak nevyberanie daného poplatku bude aktuálne odo dňa platnosti zákona, nie spätne. Zoberte si napr. že máte príspevok na stravu od zamestnávateľa cca 2 eurá na deň, teraz prejde nový zákon, že máte nárok iba na 1 euro na deň a tak bude zamestnávateľ od vás žiadať za roky odrobené u neho vrátenie celého rozdielu toho príspevku - nie je to choré?

A ešte mi je smiešne, že tento poplatok sa tu vyberá roky rokúce, nikomu to neprekážalo, až keď sa začalo toto riešiť v Nemecku, tak typický Slovák zareagoval, šak veď keď Nemci, tak i ja 😀 . Keby sa aj do iných vecí tak všetci hrnuli, to by bolo sveta žiť 😀 .

A banka je taký istý podnikateľský subjekt, ako každý iný, tzn. jej záujmom je vytváranie zisku, ktorý dosahuje aj poplatkami za služby, s ktorými má ona tiež svoje náklady, pretože nič nie je zadarmo...., no všetci majú ako tŕň v oku iba banky, lebo majú veľké zisky. Prečo tak nikto neútočí napr. na Tesco, to má zisky ešte väčšie a okrádajú ľudia oveľa sofistikovanejšími spôsobmi...

miriam3791
24. mar 2013

@denisa8113 V Čechách tento zákon už platí od minulého roka,u nás zatiaľ nieje schválený,no aj ak bude,spätne to určite nebude platiť. 😖

miggi83
24. mar 2013

Baby to ze neplatite poplatok za vedenie uveroveho uctu by som az tak netvrdila, ono banka zahrnie tento poplatok do splatky, takze treba prestudovat zmluvu 😖 ci poplatok uz nie je v celkovej sume

mia18112
24. mar 2013

@denisa8113 Som zamestnanec banky. Osobne nechapem a su mi proti srsti viacere poplatky. Ale pýtat si nieco spat, ked som raz dobrovolne podpisala uverove zmluvy /ako pise katy1979/ to je co? A toboz ked uz mam uver splatený???? To kde zijete ludia??? A sudit sa? To akoze kym nebol vo výhlade takýto zakon, tak Vas to ani nenapadlo? Cele roky? To sme typickí my Slováci - ked sa jedna o peniaze - tak hlava nehlava....kolko spolocnosti si uctuje kadejake poplatky a tie nikto neriesi???

halmsfundsplc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
phaenomenum
24. jún 2013

@katy1979 za prve: dala ti banka na vyber, alebo - ak si chcela uver, co chce kazdy, kto si nestihol nakradnut stotisic eur na kupu bytu v hotovosti - musela si jednoducho poplatok akceptovat a podpisat? a za druhe: aj na slovensku uz niektore institucie pytali poplatky, ktore vsak neskorsia novela zakona uznala za neopravnene a bolo treba vratit ich aj spatne. ked raz sud rozhodol o tom, ze tie poplatky su neopravnene, je podla mna dost logicke, ze boli neopravenene od zaciatku, a nie az od momentu, ked novela vstupila do platnosti

andreah25
24. jún 2013

@phaenomenum Tu sa ale nejedná o rozhodnutie súdu o zrušení poplatku - čiže nikto nerozhodol o jeho doterajšej neoprávnenosti. Tu sa iba zmenil zákon, ktorý začal platiť od istého dátumu, tzn. platiť poplatok nie je potrebné od istého dátumu a tzn., že spätne sa nič nevracia.

A mimochodom, táto poľovačka na banky je podľa mňa len momentálne veľmi dobrý zastierací manéver na iné, oveľa horšie a špinavosti tohto štátu, ktoré Slovač pre tešenie sa z ušetrených 3 eur mesačne za úverový účet nevidí....

hrasiak
24. jún 2013

zakony neplatia retrospektivne, ak chce niekto nieco riesit spatne, tak len sudne, podla mna sance mizive... a tiez si myslim, ze je chore, aby som chcela naspat nieco, co som pred tym niekomu dobrovolne podpisala. A reci o tom, ze "nebola ina moznost, ked to bolo k uveru" - tak omyl, urcite bola ina moznost, a to banka, ktora ten poplatok neuctovala (take banky boli aj su). Ale mozno mala vyssi urok alebo iny pohlad na riziko pri schvalovani uveru - aj tak sa na to treba pozriet, lebo nic nie je cierno-biele.

ultrax
24. jún 2013

Tie sance az tak mizive niesu. Rozhodnutia nemeckych sudov o vrateni poplatkov spatne su na svete a coskoro bude aj rozhodnutie v CR. Ako bolo napisane nejde o retroaktivitu zakona ale o vyberani poplatku ktory sud urcil ako neopravneny a tym padom ide o neopravnene obohatenie sa a to je mozne pozadovat 3 roky (zalezi podla toho ci bol uver poskytnuty podla Obcianskeho alebo Obchodneho zakonnika) naspet. To ze ho zakon zakaz vyberat bez poskytnutia protihodnoty az teraz nic nemeni na veci ze s najvecsou pravdepodobnostou bol vyberany neopravnene pred platnostou tohoto zakona.

nulko
6. júl 2013

čo sú to za sprostosti , je nezákonné vyberať poplatky ktoré si banky účtuje že vynaložila náklady ktoré vyúčtovala pre konečných spotrebiteľov , tak nech nepodniká, prečo by sa mali platiť poplatky za vedenie účtov a ine poplatky , nakoľko bank nedáva na vyber bude budete platiť alebo neberte uver , lebo v tom zahŕňa aj osobný účet aj úverový účet. ak mate trvalý príkaz tej banka chcete ho zrušiť nemôžete preto lebo údajné muší byt ten istý účet banke akej je uver .
ako prečo by som ja mala platiť za niečo čo nemusím .zato že oni mi vedu hypotekárny účet , za akým účelom .
raz za rok dostanem ak nie som viazaná o zvýšenie úrokovej sadzby ,koľko čo platím kde aká časť sa prelieva nemá ani potuchy. takže je neopravene aby banka si účtovala za niečo čo sama si účtuje pre svoje zisky. lebo len u nás je tomu tak stých ziskov sa dávajú na náklady reklamy pracovníkov a iných veci.. ak chce niekto podnikať nech podniká za vlastne alebo inak získané peniaze.
ak si chcem dať reklamu musím si zaplatiť len stého čo zarobím či je to už .stavebná práca účtovník apod. Preto sa robí daňové priznanie lebo aké som vynaložila náklady a koľko ma zisky a stého potom vplýva či budem platiť daň alebo nie ak som platca DPH .tak každý kvartál .záleží od toho či mam a nárok na odpočet dani alebo nemám . o tom to je cele .Banka je tiež podnikateľ nie je to štátna banka .ale sú to súkromné banky
nejakom štáte ju niekto založil .Banka ma nejaký stĺpec úrokov .ZA KOLKO APOD..NEBUDEM TO TU Písať a stého zarobím. ale ak je mu malo. tak začne účtovať poplatky za také vedenie účtu a za také .prečo by som si ja mala osobne platiť za ten účet ja ho nechcem . ak ho nechcem .takže sa tým pádom obaľuje za účelom zisku lebo ako tak rozmýšľam tak rozmýšľam inak to nevidím. Načo je ten poplatok .za ten účet ak mam trvalý príkaz ide to tam ak tomu účtu sa ešte viaže iný účet lebo sa na neho ukladajú peniaze za uver apod .je to cele nezmyselne .
ak by neboli klienti tak neboli banky a vďaka nám sú .
zahraničí sa také niečo nedeje ..aj ekd sú tu dcérske spoločnosti. tam si neúčtujú že ty vložíš na účet peniaze .alebo urobíš zmenu alebo len transakcie , len u nás .Prečo lebo ľudia nebudú kŕmiť banky .banka ide tam kde ich budú kŕmiť .a to je u nás. ak by sme všetci zrušili účty platili im len šekom tak by padli. zahraničí tam nižšie omnoho úrokové sadzby len tu mi mame najviac .
Drzosť je vtom prípade tiež ,ak si idem založiť účet bez poplatkov tiež musí pracovnik urobiť úkony .vtedy neplatím , ak si idem zrušiť hneď je poplatok taký a taký .to je tiež na hlavu postavene . je to diskriminačne lebo je to ta ista praca ,iba stym že rušim učet
vaše uložene peniaze sú im prínosom lebo investujú iné peniaze a majú stého neskutočne zisky vám ponúkajú nejaké smiešne % a oni majú omnoho viac.. takže bankychcu len pre seba nie pre ľudí.. a tým pádom ľudia platia a platia ukladajú a zarábajú za vaše peniaze .

mercurian996
7. okt 2013

@denisa8113 ano dá sa to .. ak by si chcela bližšie info informuj ma na maily marek.humenaj@gmail.com