VÚB - refinancovanie

diolvi
30. máj 2023

Ahoj,
Chcela by som refinancovať viacero poziciek do jednej. Vo vub uz to raz skúšané bolo no neziadali odomna ziadne papiere od uveru z inej banky.
Podla zadania sumy ktoru som ziadala a zmluvy je to pochopene(aspon premna) tak že banka ma dojem že chcem vziať ďalšiu pôžičku. Cize cez výdavky by mi to z platu nevychádzalo. Preto to neschvalia (myslim)
Mate skúsenosti s refinancovanim v tejto banke?
Prečo odomna "nepotrebuju" ziadne papiere?

karin1436
30. máj 2023

Ahoj, chápeš to správne, banka takmer vždy žiada dokumenty o úveroch, do ktorých nevidí (sú z iných bánk/inštitúcií). Nežiada vtedy ak tie úvery nie sú v úverovom registri. Takže pani ti to naostro nahodila ako nový úver spolu so zápisom a tým "možno" znemožnila to zrefinancovať v inej banke. Zároveň odporúčam to zrefinancovať do inej banky ako VUB z dvoch dôvodov: 1. Je to drahá banka (čo sa týka úrokov idú hlavne podľa bonity a bonita pre nich je človek s vysokým prijmom a vysokou školou, najlepšie viacero ľudí v úvere, poplatok za spracovanie a hlavne podmienka viacerých produktov ako poistenie a sporenie spolu s úverov kvôli "zľave z úroku" kde to ale predraží trojnásobne ten úver) a 2. dôvod je ten že VUB banka si fixuje klientov s poplatkom za predčasné splatenie 1% aj pri úvere nie len pri hypotéke a hlavne ak sa rozhodneš v budúcnosti zrefinancovať úver a dali ti "zľavu z úroku" tak musíš vraciať poskytnutú zľavu za každú splátku, kde bola uplatnená. Už viackrát som sa s tým stretla a preto odporúčam na refinancovanie iné banky kde tieto veci nie sú a ešte aj poplatok za účet nemáš. Lebo je jedna vec mať úver s úrokom, ktorý platím a druhá čo musím zaplatiť k týmto položkám naviac a platiť za 10 000€ mesačne 153,8€ s 9% úrokom a poistením alebo 131,41€ s nižším úrokom a bez poistenia.

diolvi
autor
30. máj 2023

@karin1436 ďakujem za vysvetlenie. Pozerala som si aj ine banky aky by mi dali urok a aka by bola splatka no VUB mi vyšla z nich najlepšie čo som bola aja prekvapená teda mne ide o čo najnižšiu mesačnú splátku v momentálnej dobe. ešte tuším 365 bola natom poodbne ako vub.
Ale ďakujem za váš názor určite budem brať do uvahy aj tieto fakty

jaaty
30. máj 2023

@diolvi K spracovaniu žiadosti o refincovanie iných úverov banka vôbec nepotrebuje zmluvy z pôvodných bánk. Po zadaní žiadosti vidí všetko v úverovom registri (tzv.SRBI), tak isto príjem si overuje v Soc. poisťovni. To zväčša nie je nutne, ak sú úvery splácané viac ako 12 mesiacov. Doba papierov je uz za nami.

majonezka
31. máj 2023

Refinancovala som z 365 a csob do VUB a veru pýtali odo mna vsetky zmluvy o uveroch z inych bank. Zostatky vidia v úverovom registri.
@jaaty

diolvi
autor
31. máj 2023

@majonezka vďaka za info

anjelik107
31. máj 2023

@diolvi nájdi si finančného poradcu. Môžem dať kontakt na nejakého. So všetkým ti pomôže ale za jeho pomoc sa neplatí.

jaaty
31. máj 2023

@majonezka neviem ako VÚB, ale napr. SLSP ani Prima nepotrebuje žiadne doklady.

majonezka
31. máj 2023

@jaaty priamo vub pýta. Refinancovala som teraz mesisc dozadu.