Výber vyššej hotovosti z banky

tykat
26. júl 2019

Nic dolezite, len som natrafila na otazku ci treba vyber hotovosti 15tis. nahlasit vopred banke. Tak mi napadlo, ze naco to ten clovek moze potrebovat. V zivote som z uctu nevyberala hotovost, platim prevodom. Rozmyslala som a nenasla som ziadny dovod na to aby som vybrala co i len 1000€. Aky moze byt dovod ze clovek chce vybrat tak vysoku hotovost? Len ma to zaujima 🙂

viera27
26. júl 2019

A ešte dedičstvo inak 😉. Tam sa vedia notári nabaliť.... Takže ak je vyššia hotovosť na účte, tak pred nahlásenim úmrtia do banky a zablokovanim uctu je fajn ju čím viac znížiť 🤣. Nevraviac o tom, že častokrát normálny človek ani na pohreb nemá, keď sú účty bloknute...

tykat
autor
26. júl 2019

@pralinka86 ...jaaaj...nie🙂...len som sa s tym nestretla aby po mne niekto chcel tak vysoku hotovost, ale pozeram ze je to asi celkom bezne ked sa obchoduje s rodinou alebo po znamosti, alebo to proste niekto tak chce ze nie na ucet ale na ruku (chapem preco, len mi to prislo ako riziko pre toho kto dava hotovost).

lucyluv
26. júl 2019

Napríklad keď si chces dať rezervu do trezora a nemať všetko v banke, v prípade nejakej katastrofickej situácie, že banky zablokujú ucty 😃

v_alika12
26. júl 2019

Co ludi “trapi” 😂😂

tykat
autor
26. júl 2019

@viera27 ...no toto je pravda, tiez som zazila ze sa na pohreb vyberala hotovost na viackrat z uctu kym ho zablokovali...ale notara to nezaujimalo, bral stav aky bol ku dnu umrtia. Tu keby boli peniaze v ponozke tak sa dedicska dan znizi, ale v tomto pripade hotovost na uctoch tvorila len malu ciastku z dedicstva.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
autor
26. júl 2019

@v_alika12 ...no od tretej nespim, kvoli nohe si neviem najst pohodlne miesto, uz som prebrala kadeco 😂😂 ...najviac sa tesim ako sa budem moct otocit na pravy bok 😀😀😀

daniella30
26. júl 2019

@tykat ze kupuje novu kuchynu a stavbari pytaju kes, to bol nas pripad. 5 500€ len take fukoty 🙂

pininka1
26. júl 2019

@tykat za x veci sme platili v hotovosti väčšie peniaze, su ľudia ktorí nechcú posielať na účet, chcú tie peniaze na ruku. Aj nám keď sme predavali auto dal chlapík peniaze na ruku a nebolo to 1000 eur. Za kuchyňu sme platili zálohu 50 eur a zbytok 2500 eur sme platili na ruku, tak sme sa dohodli. Normálne nám dal faktúru, príjmový pokladničný blok a pod. Poznám starších ľudí, ktori nevedia robiť s účtami a neveria bankám a chcú len peniaze na ruku, takže to že si sa ty a tým konkrétne nestretla, to neznamená,že to nefunguje úplne bežné takto ďalej.

viera27
26. júl 2019

@tykat to je sice pravda, ale hlasi sa stav ku koncu bankoveho dna ak sa nemylim :D.

sintra
26. júl 2019

Tvoja otazka mi pripomina otazku pracovnicky vo VUB banke spred par rokov, ked som tam este mala ucet. Vyberala som 10 tisis v hotovosti, potrebovala som ich pouzit na zalezitosti spojene s kupou bytu...a dotycna sa ma na drzovku opytala takym stebotavym tonom so sirokym usmevom 'a co pekne si idete kupovat?' Ja kukam na nu, ci dobre pocujem, neodpovedala som... tak pritvrdila: 'nejaku peknu dovolenku, nove auticko?' Pozrela som na nu a hovorim 'prepacte, ale co je vas do toho?'
Asi tolko k tvojej otazke.

matkahelka
26. júl 2019

@sintra oni supovinne sa pytat... pretoze pri zavahani klienta mu maju navrhnut,aby peniaze vrazil do fondov,tej kt.banky

sintra
26. júl 2019

@matkahelka ano viem, mne ponukala spotrebitelsky uver, ze nemusim minat hotovost 🤣 Kazdopadne absolutne nemiestna otazka. V inuch bankach som sa dovtedy a ani odvtedy s takym nestretla.

hiro
26. júl 2019

Vyssia hotovost je potrebna len ak chces spravit nejaky podvod...

tykat
autor
26. júl 2019

@hiro ...tiez mi to tak pride ze vo vacsine ide o obchadzanie zakona hlavne zo strany prijemcu (dane, exekutori, zablokovane ucty, predaj kradnutych veci, uplatky a pod...)

pininka1
26. júl 2019

@hiro
@tykat to je riadny blud čo ste teraz napísali a zjavne nežijete medzi bežnými ľuďmi. Asi ste prudko moderní a zabudli ste ako sme fungovali ešte pred pár rokmi kedy zďaleka nebol taký bežný bankový prevod na čokoľvek.

tykat
autor
26. júl 2019

@sintra ...by som jej posepla ze si idem "objednat vrazdu" 😂

tykat
autor
26. júl 2019

@pininka1 ...ved to, pred par rokmi aj moji rodicia kupovali dom v hotovosti, dotycny nemal ucet. Ale dnes je dnes 🙂

pininka1
26. júl 2019

@tykat a čo to znamená že dnes je dnes, môj svokor v živote nebol v banke a nemá šajnu o bankovom prevode, aj jeho mama ktora má 88 rokov, vždy nechá vybrať syna peniaze a platí všade v hotovosti. Teraz jej robili novú kúpeľňu, všetko sa dávalo v hotovosti, majster dal normálne príjmový doklad. Mne vadí len to,že to tu spájate s nejakými podvodmi a pod a pritom kopec ľudí ešte takto funguje. To že vám to príde v dnešnej dobe nepredstaviteľné je to isté ako inemu príde nepredstaviteľné vôbec zapnúť počítač a poslať niečo emailom.

zuzi163
26. júl 2019

My sme platili v hotovosti v cestovke za dovilrnku 6000e zaloha bola 1000..nevidim v tom absolutne nic neobvyklé ked ludia platia hotovosťou, niekto uprednostňuje platbu na účet iní naopak.. A niekedy sa za urcitu službu /produkt neda platit na ucet tak nechápem predmet tejto diskusie, ze preco to niekoho tak zaujimaze druhy platia v hotovosti, ja platim aj tak aj tak a vobec ma netrapi ako platia ostatní

zlatica99
26. júl 2019

@tykat však ale to je normálne, že to musíš banke vopred nahlásiť. Veď oni si to potrebujú nachystať. Už som sa s tým stretla. Vieš, keď staviaš dom, tak jednoduché také cifry míňaš a ani nevieš ako

sintra
26. júl 2019

@tykat vidis, to mi nenapadlo 😀

vroni
26. júl 2019

@hiro, riadna sprostosť. Kupovali sme pred dvoma rokmi auto, záloha 20% a trvali na hotovosti. A bolo to viac, než sa pýta autorka a auto na firmu.

majkeel
26. júl 2019

Hotovost bude vzdy potrebna. Preto maju politici snahu zakazat hotovost, vraj kvoli sedej ekonomike, aby mali prehlad, dosah na financie, aby boli ludia lepsie ovladatelni. Potom sup menova reforma ako v 1953, alebo kolkovanie ako pri rozdeleni CSFR. Informovani na tom zarobili (ceska koruna bola okamzite silnejsia ako slovenska) a sedlac utrela usta. 🙂
Nehovoriac o tom, ze vypadnu clearingove systemy v banke a nekupite ani rozky.
Preco vyssia hotovost - bolo uz povedane kupa auta, pozemku, stavba, vyber pri dedicstve, niekto s pozickami chce vyplatit v cash, dalsi neveri bankam a chce mat peniaze doma.

evkamotka
26. júl 2019

Taka velka suma, napr vyplatit robotníkov co ti stavaju dom, da sa dohodnut bez faktury a das im na ruku o 10 percent menej nez s fakturou. Oplati sa to obom stranam. Aspon taketo som pocula

evkamotka
26. júl 2019

1000 ci 2000e pokojne svadobny dar do obalky v niektorych rodinach

prihlassa
26. júl 2019

@ahoj0 tak to som netušila a my sme platili viac ako 50tisic v hotovosti za kúpu domu pred pár rokmi ,predávajúca nedôverovala nikomu a ničomu tak sme si v banke deň vopred ,,objednali,, peniaze a predali mastnú hotovosť

evkamotka
26. júl 2019

Moji svokrovci (54r) funguju vylucne na hotovosti. Nemaju IB, vyplatu si vyberaju z uctu a vsetko platia hotovostne

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
26. júl 2019

Ja som vyberala aj vkladala aj vyššie sumy. Ake som mala dôvody je moja vec 😂