Výdavky štvorčlennej rodiny

10. okt 2020

Baby chceme začať šetriť, zatiaľ sme sa nijak neobmedzovali, netuším koľko reálne potrebujeme peňazí 🤦‍♀️
A tak sa pýtam, koľko minie mesačne v priemere “normálna” 4 členná rodina (2 dospelí, 2 deti na prvom stupni ZŠ) v rodinnom dome, so všetkým okrem hypotéky, pôžičky (náklady na bývanie, vzdelávanie, strava, nejake záľuby, voľný čas, oblecko, drogeria, auto...atd ). My približne 2000-2500 ale chceli by sme sa zmestiť do 1500€.
Ďakujem vopred ❤️

tosomja
10. okt 2020

Tak keď máš každý mesiac na rozhadzovanie po 2000€ a ešte okrem hypotéky, tak sa netráp. Ste na Tom dobré 😄
My si môžeme dovoliť tak 200€ mesačne minúť aj to bez úspory 🙈

autor
10. okt 2020

@tosomja skôr ide o to že potrebujeme šetriť a neviem si predstavit z koľkých peňazí sa dá reálne žiť.
Ale neverím že vyžijete so všetkým za 200€, veď to je nemožné... však to je ledva na stravu.

autor
10. okt 2020

@tosomja a viem že miname dosť, zatiaľ sa neobmedzujeme ale chceme začať.

marci77
10. okt 2020

uf, tak to je mega, co minate
my sa vzdy zmestime do 600eur .....
energie dom okolo 130e,
vzdelavanie - teraz ani nic, z druziny som ohlasila, obedy maju doma (kvoli korone)
strava - to tak 300-400e
auto - teraz ani tak vela neminame nakolko nemusime cestovat, ten home office ma svoje vyhody
na oblecenie vela neninam, ja som na rodicovskej, takze vela nepotrebujem, a deti ak daco chcu, kupim....ale inak chodim na jarnu a jesennu burzu popozerat a ak najdem tak pekne veci, kupujem tam za par eur
a na kruzky chodia zadarmo v skole (teda jeden maju zadarmo a za druhy sa plati 32eur na rok .....ale tie aj tak teraz nemaju vdaka korone
U nas je najvacsia polozka strava

hettinka
10. okt 2020

Do 1000€ v pohode musíte vyjsť.

tosomja
10. okt 2020

To je 200€ naša rezerva keď niekde chceme ísť, či deti niečo chcú. Toľko nám zostáva po odpočítaní všetkého poplateneho.

deti95060810
10. okt 2020

sme 6 čl. rodina,
strava cca 600 e/mesiac , náklady na bývanie do 100 e/mesiac, benzín do auta cca 50e/mesiac.... s obutím, oblečením to vychádza do 900 e/mesiac
v miniete strááášne veľa.
deti máme na ZŠ väčšinou už na druhom stupni...

aadkaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aadkaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s_a
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anickaaa6aaa
10. okt 2020

My sme traja.. Myslim ze sa nejako neobmedzujeme.. Hlavne co sa stravy týka.. Ale zdaleka nemáme taky príjem spolu s mužom kolko len vy miniete...

meluela
10. okt 2020

No, jedine si treba zacat zapisovat vsetky vydavky aj ked je to otravne a po nejakej dobe si mozes spravit analyzu.Pripadne pozri vypisy z banky ci uz aj z toho nevies zistit nejake informacie. Uvidis kolko na co ide a coho sa dokazete zriect. Potom bude treba tie vydavky okresat, aby vam ostalo tolko, kolko ste si zvolili.

nickpick
10. okt 2020

skus to, co teraz minate skresat na polovicu a uvidis ci to pojde, cca okolo tych 1200 eur by mali byt pre 4-clennu rodinu realisticke cislo, da sa samozrejme aj menej, ale to zistis v priebehu nasledujucich mesiacov....

danielahamar
10. okt 2020

@s_a autorka píše, bez hypotéky a uverov😉

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nely1704
10. okt 2020

Veľa záleží od prostredia, z ktorého človek vyjde. Niekto je naučeny šetriť vodou, elektrikou....žiaľ keď to človek nikdy nerobil na to sa ťažko zvyká.

Oblečenie ? Vynosim vyhodim až tak kúpim nové...netreba chodiť na prechádzky do obchodov 🙂 žiadna kupovaná voda, zbytočne slané sladké somarinky. Jednodňový výlet so zbalenou stravou nestojí až veľa... predpokladám, ze okrem nás aj väčšina rodín môže minúť na spomínane veci mozno do 500-600 eur a je rada keď nieco odloží, ťažko Ti aj poradiť, keďže nevieme , kde najviac minate 🙂 ale keď vidim rodiny čo maju v košikoch v obchode mam dosť.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
10. okt 2020

Ver tomu,ze vyziju. A vela ludi takto funguje

autor
10. okt 2020

@nely1704 najviac asi deťom na oblečenie, obuv a výlety. A mame dva auta a na obe havarijné poistky pretože mm je veľa na cestách.
Na autách asi neusetrim, no výlety nejake možno skôr do prírody, a to oblecko skúsim občas aj v sekáči.

andreakg
10. okt 2020

My sme 4 , rodinný dom,bez hypotéky,tiež minieme okolo 1500-2000, nedarí sa mi šetriť.😔

nely1704
10. okt 2020

Tak držím prsty 🙂 aj my máme dve autá, samozrejme, sú veci, ktoré musíš zaplatiť a nevyhneš sa tomu...
kvalitnejšia obuv je tiež drahá, skús pozerať aj tu na konikovi, určite dosť ušetríš...a skúste si aj skontrolovať (zapisuj si každý nákup) koľko prejete... a stále si zhodnoť, či vsetky veci sú potrebné, lebo potraviny sú ozaj drahe. Nevravim, ze netreba ísť do kvality, ale tiež sa s tým dá ,,čarovať" 🙂

denden77
10. okt 2020

nastav si na den vyplaty trvaly prikaz na iny ucet (sporiaci) a je.. co nemas, to neminies 😉

autor
10. okt 2020

@nely1704 pár krát som kupila aj použitú vec ale väčšinou som bola sklamana 🤷‍♀️ Potom ma to omrzelo a radšej kúpim nové.

cervenaruza123
10. okt 2020

Ahoj. Mne sa zdalo, ze miname vela, tak som si zacala ako blazon vsetko podrobne zapisovat. Zbieram si vsetky blocky a zapisujem, kolko sme minuli na to ci hento... Je to otravne, ale dost mi to pomohlo. Na konci mesiaca vidim pekne celkove sumy a to mi vela ukazalo, kde idu peniazky vlastne zbytocne, co sme si mohli odpustit, co nebolo nevyhnutne a aku "nie nevyhnutnu" sumu sme vlastne minuli a zbytocne.
Plus sme sa naucili na zaciatku mesiaca si vyratat pribizne kolko nevyhnutych vydavkov budeme mat, nechat si navyse rezervu, nie prilis vysoku, ani nizku a zvysok bez zlutovania dat na sporenie alebo niekde inde. Ked to nie je na ucte, neminieme to tak lahko. Vzdy ked to nechame "pre istotu" na ucte, zazracne sa to minie a sami nechapeme naco, ale najviac penazi sa minie na malickosti a blbosti podla mna. Tie sa v rozpocte velmi nenapadne stratia, ale dokopy robia dost velku sumu vacsinou.

terina25
10. okt 2020

Ty kokso. 2000 eur minut mesacne 😳 ja ako samozivitelka vyzijem s 2 detmi z 800 eur. A este si viem aj odlozit. To co kupujete kazdy mesiac zlato, znackove handry?? 😳

tweexe
10. okt 2020

My to robíme tak, že z nášho rozpočtu vždy idú peniaze na nevyhnutné výdavky a z osatku ktorý nám ostane si vždy vyclenime sumu, ktorú si odložíme. Nie vždy nám to síce vyjde v takej výške ako plánujeme, lebo príde niečo neočakávané.
Keď si to takto rozdelíme, tak aspoň vieme koľko peňazí môžeme "rozhádzať". 🙂

tweexe
10. okt 2020

@tweexe * z ostatku

brna1989
10. okt 2020

Ja to robím tak ,že čo ostane na účte v deň výplaty,to hneď prevediem na sporenie.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asia83
10. okt 2020

@nikolka1986 Áno, chápem vás. Podľa mňa si autorka ani neuvedomuje, že proste má tých peňazí naozaj veľa. No ono aby to pochopila, musí prísť situácia, kedy jednoducho bude musieť vyžiť z mála. A to málo bude naozaj málo. Potom nech si otvorí túto diskusiu a číta odpovede. Teraz sú jej na nič.