Vyplatenie preplatku za ročne zúčtovanie poistného

kovacovalydia
6. sep 2016

Zdravím Vás maminy..mám otázku. - Už niektorej z Vás ktorej prišiel preplatok z výsledku ročného zúčtovania poistného aj reálne šekom do schránky? Pretože mne prišiel minulý týžden len list z poisťovne Union s dosť vysokým preplatkom no zatiaľ len na papiery.Volala som aj do poisťovne vraj najneskôr do 45dní ododňa doručenia vysledku zúčtovania pošlú. No včera som stretla tu v Trenčíne 2 maminy ktorým už včera prišiel šek... Ako ste natom Vy? Najmä maminy z Trenčína ma zaujímajú a poistenci Union zdravotnej poistovne. Ďakujem za každú odpoveď s pozdravom mamina Lýdia😉

best4you
6. sep 2016

Ahoj, preplatok Ti vrátia šekom v zákonom stanovenom čase. to znamená že v deň keď prevezmeš list - od toho dňa plynie 15dňová lehota na podanie námietky voči ročnému zúčtovaniu, v prípade že žiadna námietka podaná nie je, na 15ty deň je ročné zúčtovanie právoplatné a poistovna má 45 dní /pracovných/ na vrátenie daného preplatku.
Čiže v konečnom dôsledku - je to dokopy 60 dní. dúfam že som pomohla 🙂

kovacovalydia
autor
6. sep 2016

No pekne. Čiže až za také dva mesiace sa reálne dočkám preplatku😞

best4you
6. sep 2016

Áno.. ja mám síce VSZP, ale je to vlastne uplne to isté čo sa týka týchto vecí. Keď mi prišiel list 10.06. - myslela som si, že od toho dátumu mám rátať -- práve včera som tam volala, ale že to od dátumu kedy som prevzala list...

kovacovalydia
autor
6. sep 2016

Ďakujem pekne. Ja si pre istotu zabehnem osobne na pobočku Union poisťovne tu u nas v Trenčíne. Dva roky dozadu som mala totiz podlžnosť trápnych 32€ a oni ma pisomne, telefonicky atakovali akoby to bola veľká suma a tak som im ju zaplatiť v priebehu tyždna. Teraz keď mám preplatok sa tam rada prejdem osobne...😂

majusqa77
6. sep 2016

a neprislo im nahodou vratenie € za lieky? lebo co viem, preplatky este neposielali

nikyju
26. sep 2017

A neviete kedy posielajú ?

eny27
26. sep 2017

Mne uz prisiel sek minuly tyzden za rocne zuctovanie z Dovery

atreyu
10. okt 2017

@kovacovalydia prišiel ti už?my tiež čakáme...

kovacovalydia
autor
11. okt 2017

Vôbec neprišiel

nikyju
16. okt 2017

@kovacovalydia neprišiel volala som tam a majú čas na vyplatenie do dvoch mesiacov od prevzatia tovaru.zuc. a pýtala som sa aj na preplatok za lieky NATO mi povedali to sa inak robí ....

nikita002
27. sep 2018

Ahojte mamicky dnes mi zamestnavatel povedal ze mi vratia peniaze z poistovne union prisiel mu papier ale za kolko to cca pride ?????mozem si zistit aj na infolinke ze kolko je to eu????ci az ked to pride ???alebo uz to prislo.v papiery zamestnavatelovi??

evittam
27. sep 2018

@nikita002 Samozrejme,ze to ma zamestnavatel "na papieri" ci myslíš odkial vie,ze mas preplatok?

nikita002
27. sep 2018

@evittam no ma to na papiery dnes to prislo ale nepovedal mi kolko ...a za kolko to pride???

evittam
27. sep 2018

@nikita002 Vyššie to máš vysvetlene, staci citat.

nikita002
27. sep 2018

@evittam aha uz viem

nikita002
28. sep 2018

@evittam len uz nema papiere tu a da sa to zistits ze kolko mam preplatok ked zavolam do poistovne ????lebo toto prvy krat mi prislo ze peniaze s poistivne inak uz som zamestnana u tohto zamestnavatela 2 roky

etnatn
28. sep 2018

neprisiel este, iba oznamenie a je tam uvedené do 45 pracovných dní, tak čakám, načo to naháňať a strápňovať sa

katren
28. sep 2018

@nikita002 staci ak mas elektronicku pobocku, tam si vies precitat kolko mas preplatok...

nikita002
28. sep 2018

@katren
@katren prilasim sa aj ja tam mozno tam najdem info ....lebo to len vcera prislo zamestnavatelovi

stanka04
28. sep 2018

@kovacovalydia mne prisiel sek dnes, vszp

anitu
28. sep 2018

Mne list prišiel asi pred 3 týždňami. Sek ešte stále nie. Myslím majú na to mesiac...

evittam
28. sep 2018

@nikita002 A kde ma papiere?!

nikita002
28. sep 2018

@evittam neviem asi u seba .....takze asi tak mesiac zas bude trvat ked ich poslu

evittam
28. sep 2018

@nikita002 Ved pises, ze "uz nema papiere"...a zrazu ich ma....

nikita002
29. sep 2018

@evittam sak ma ich u seba ale asi doma v robote uz nie tak som to myslela

evittam
29. sep 2018

@nikita002 A na co su mu doklady o zamestnancoch doma?! Ma tam archív? Doklady maju byt riadne zalozene ako treba a nie,ze ma podnikateľ doma tvoje doklady,teda pokial nema zriadený a riadne nahlaseny archív všetkých dokumentov u seba doma.

nikita002
29. sep 2018

@evittam ved ale ja som to myslela ze ten papier co prisiel so zdravotnej ma on u seba ......on mi len povedal ze mi posle potom peniaze na ucet ked mu pride este so zdravotnek

evittam
29. sep 2018

@nikita002 Najskor si písala,ze ho ma, potom ze ho uz nema....Ten doklad ma byt riadne zalozeny v mzdových dokladoch. Cize ak by si sa spytala mzdarky aka je to suma co sa teba tyka nema mat žiadny problém ti to povedat. Uz si ma pochopila? Preplatok sa normalne zuctuje v mzde, mas ho mat uvedený aj na výplatnej paske. Ale ako citam ten tvoj zamestnávateľ asi bude jeden z tych "super slovenských podnikateľov" a ty možno ani vyplatne pasky nemáš. Ale mozno sa mylim.😉

lucibr
2. okt 2018

Ja mam vszp a ked sa prihlasim do e-pobocky tak mi ukazuje ze mam preplatok,ale ze bol zuctovany cez zamestnavatela.Momentalne som na rodicovskej dovolenke.Je zamestnavatel povinny mi to vyplatit?

majusqa77
2. okt 2018

@lucibr ano