Výška invalidného dôchodku pre ľudí s psychiatrickou diagnózou

ikka204
27. okt 2020

Je pravda že ľudia s psychiatrickou diagnózou majú nárok na oveľa vyšší invalidný dôchodok než tí s inými diagnózami?

katlak
27. okt 2020

@ikka204 posudkovy lekar urcuje percentualnu vysku invalidity (riadit sa vsak musi tabulkou, je dostupna na internete) a vysledna suma sa rata aj z predosleho prijmu

mogaa
27. okt 2020

@ikka204 nie ....výška ID je daná od % koško dostaneš práceneschopnosť, od odrobených rokov a aj od príjmu

negymama
27. okt 2020

nie nie je to pravda,... vyska id zavisi od toho, kolko percent uzna posudkovy lekar a k tomu sa vyska prepocitava z prijmu za rozhodujuce obdobie min. rokov. cim viac dotycny zarobil po min. roky, tym lepsi id mu vyjde.

panelacikova
27. okt 2020

pravdou je, že psychiatrické diagnózy majú pomerne vysoké % - toto je pravda. ostatné, ako píšu, závisí potom od odrobených rokov, výšky príjmu.... ale diagnózy majú fakt ohodnotené vysoko

lucia851
27. okt 2020

@ikka204 ja mam na stredné ťažké depresie iba 45 percent

kim2028
17. jún 2021

@ikka204 Zase ono tak pokiaľ máš závažnú tak dajú ti aj plný. Sám mám nad 75%, ale tu práca nie je možná vôbec, preto mám to hodnotené vysoko. Sám posudkový mi povedal, že možnosti pracovného uplatnenia nevidí. Psychiatrické diagnózy sa posudzujú ľahšie. Psychiater môže veľmi dobre popísať tvoje problémy. Potom dáš si vypracovať aj psychologický posudok. On tiež napíše svoje a tak môžu to ľahšie posúdiť.