Zámena 1 a 2 centových mincí v NBS poštou

2. aug 2022

Ahojte, riešili ste niekto zamenu triedenych 1 a 2 centovych minci poštou v NBS? Rozmyslam ze by som sa toho zbavila touto cestou, nakolko v bankach ako SLSP si za to pytaju nehorazne poplatky. V NBS hodnotu minci poslu na cislo uctu. Jedine ze sa to musi poslat postou no osobne by som sa tam dostavit nemohla. Mate s tym prosim skusenosti?

zuzkaa1991
2. aug 2022

Idte do.samoobsluznych pokladniach nahadzat tam ;) ci az tak vela.mate?divne ze postou asi viac zaplatite za postovne skuste si odvazit 😊 ale postou aj tak by som.neriskovala ;)

pribinak
2. aug 2022

Nahádzala som mince do samoobslužných pokladni.
Na mince musím kúpiť nejakú pevnejšiu obálku, známku, ísť na postu, ….
To radšej tie pokladne

Tak ak doma nemáš mince v 2 vedrach

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
2. aug 2022

@lubka261 ja som naposledy platila asi 41 eur. Rozbili sme synove prasiatko, bolo tam kopec malých mincí

zuzkaa1991
2. aug 2022

@lubka261 nikde pri pokladni som necitala kolko.max 🤣🤣 tak.kazdy jeden nakup jedno prasiatko 😁

zuzinka888
2. aug 2022

Akoze povie mi niekto dovod preco to zbierate?? Len ma to zaujima? A ako ste sa ich planovali zbavit/utratit?

autor
2. aug 2022

@zuzinka888 ja ked som uz mala plnu tazku penazenku tychto drobakov tak som ich vysypala doma do nadoby, samoobsluzne pokladne nevyuzivam takze som to nemala kde minut a tym padom sa mi to len kopilo a kopilo... 🤷‍♀️

autor
2. aug 2022

@pribinak tak asi budem musiet navstivit tu sanoobsluznu aj ked tam s tymi drobakmi stravim asi pol dna 😂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erosmal
3. aug 2022

@lubka261 už som sa na to pýtala v kauflande - limit nie je ALE každá pokladňa má nejakú kapacitu, s tým treba počítať.. a nemôžeš to tam nasypať musíš pekne pomaly po jednej vhadzovať, lebo sa im stáva, že keď veľa naraz nasypeš tak sa to tam nejak zasekne a musia to celé otvoriť, mincu vyloviť atď.. takže sa zdržíš..

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
4. aug 2022

@zuzinka888 nezbieram, nejak sa nakopilo v penazenkach a dali sme ich malemu do pokladničky. Čím viac hrkotalo, tým väčšia radosť.