Zaopatrenie seba a svojich blízkych

janka.1982
21. jún 2013

aké mate skúsenosti s poistením?

pauli88
23. júl 2013

Ahoj, zatiaľ malé, ale nejako som sa začítala do článkov na jednej stránke a som zvedavá čo na to povie moja polovička.

strapatymajo
24. júl 2013

@janka.1982 Janka ak chceš svojich blízkych zaopatriť bolo by dobré aby si si uvedomila 3 veci.

1.) zaopatriť ak tu nebudeš, že napr. zomrieš nečakane - napr. praskne ti cievka v hlave a do rána si "off"

2.) zaopatriť tak, že pôjdeš na prechod a niekto to namieri rovno pre teba, budeš týždeň v kóme a potom si povieš, že ideš "off "

3.) budeš síce "on" , ale budeš mať napr. trvalé následky z nejakého úrazu a budeš mať poškodenie tela napr. 80% - 90% , prípadne bonus budeš mať nejakú závažnú chorobu ...

Ak máš na mysli niečo z týchto vecí, potom by som si dal otázky:

1.) do akej výšky chcem zabezpečiť rodinu a na ako dlho im postačí daná suma

2.) koľko chcem / môžem platiť za takéto riešenie 🙂

a potom to už ide easy, vyberieš si nejakú spoločnosť, známeho, prečítaš ponuku, VPP, OPP a podpíšeš 🙂

ultra
29. júl 2013

A hlavne si precitas a budes trvat na tom ze vsetko co ti narozprava sprostredkovatel bolo aj konkretne v zmluve a az potom podpises. (Ak vobec)

Nikto Vam nemoze splnit tolko - kolko Vam sprostredkovatel moze slubit !!!!!!!!!!!

strapatymajo
29. júl 2013

@ultra Vieš čo v podstate máš pravdu, "poradca" si môže narozprávať čo len chce, ale VPP, OPP , prípadne doložky či úpravy zmlúv jasne hovoria čo a ako, napokon sú to právne dokumenty.

Ak ti niekto povie, že mám pre teba super bomba tuti fruti produkt a "len" pre teba, tak už viac ani netreba ... prípadne tzv. "šuflíkové" produkty , ktoré jedna nemenovaná modrá firma s krásnou hymnou, pokrikom a veľa "odborníkmi" zo vzdelaním 3-ročka mäsiar , čašním a robím poradenstvo. (tým nechcem uraziť nikoho, vážim si ľudí rôznych vzdelaní, len chcem podotknúť na odbornosť , na margo ako keby niekto z VŠ šiel robiť prácu mäsiara, tak asi sa doreže ... )

Osobne odporúčam prihliadať na:
> referencie /okolie/fóra/rodina
> odbornosť
> príspevky, publikácie
> nejakú históriu subj. (žiadni novopečení odborníci, ktorí to robia jeden piatok a idú rozprávať o výhodách)
> rozhodne niekto kto pozná min. 3 produkty konkurencie a vie ich pripraviť

a potom sa môžeme baviť na tému ako:

>> poistenie
>> sporenie
>> investovanie
>> hypo
>> pzp
>> kasko
>> cestovné p.
>> zodpovednosť za škodu
>> a ďalšie veci čo sú rozhodne prínosom ...

Žiaden kvalifikovaný poradca či sprostredkovateľ nebude sľubovať nereálny výnos ...

biba04
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gordana
30. júl 2013

@strapatymajo nejake referencie???rozmyslam o zmene vsetkych tych poistiek,co mame nastavene....

strapatymajo
30. júl 2013

@gordana neviem čo máš ako nastavené ... napíš, poviem ti na čo si daj pozor a ty si už vyber niekoho , kto ti to spraví ... prípadne skús napísať tu nejakým dievčatám, alebo aj tým čo som sem dal niekde link ... resp. do iného vlákna ..